Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Odpovědět
cvrcek.radovan
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 01, 2023 1:02 pm

Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od cvrcek.radovan »

Zdravím,
mám Solax X3 hybrid G4 a teď jsem zkusil přejít ze self use módu který používám cca. 3 měsíce na feed in priority. Měl jsem za to, že veškerá vyrobená energie tím pádem půjde do DS. Chová se to, ale tak, že nejprve pokrývá spotřebu RD a opět tlačí do DS pouze přebytky. Udělal jsem update FW a nastavil Pgrid Bias = DISABLE a Export Control = 300000 W. Cílem je zkusit dosáhnout, aby veškerá výroba šla do DS. Máte s tím někdo zkušenosti? Díky
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od eduard22 »

A Jaká energie by pak měla pokrýt tu spotřebu domácnosti???
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od mobilik »

Si napojený na jeden kábel k elektromeru.

Laicky povedané vždy sa spotrebuje najprv energia v dome a až tak prelezie von do DS.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
cvrcek.radovan
Příspěvky: 2
Registrován: stř úno 01, 2023 1:02 pm

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od cvrcek.radovan »

mobilik píše: čtv úno 02, 2023 1:13 pm Si napojený na jeden kábel k elektromeru.

Laicky povedané vždy sa spotrebuje najprv energia v dome a až tak prelezie von do DS.
Tak už mám vyřešené. V prvním dotazu jsem se zapomněl zmínit o baterce. To, že pokryje nejdříve RD vím, ale mne se to chovalo stejně jako self mode takže to dobíjelo zároveň i baterky a pak teprve to šlo do DS. Teď jsem nastavil, že baterka se může dobíjet jen v určitou hodinu a už to funguje. Jde o to, že momentálně nakupuji levněji než prodávám, takže baterku dobíjím nad ránem z DS, během dne budu potřebu RD sosat z baterky+výroba a přetoky na max. zpátky do DS.
SolaxVB
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 06, 2022 9:55 am
Bydliště: EG.D
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 11

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od SolaxVB »

Mám obdobný problém, proto naváži...
Nejde mi nasměrovat přetoky do DS. Baterka je nabitá na 100% a přesto výroba pokrývá jen mou spotřebu a do DS nedodávám nic.
Dnes jsem úspěšně upgradoval na verzi 1.27/1.29. Před pár dny výměna elektroměru, proto ta snaha o prodej..
Pracovní režim = Vlastní spotřeba
Řízení exportu = 6.000W
Pgrid Bias = Zakázáno

Poradí někdo, prosím?
5,84kWp (16x bifacial 365W) jižní zastřešená terasa, SOLAX X3 10.0-D G4, baterie 2x 5,8kWh
SolaxVB
Příspěvky: 10
Registrován: ned lis 06, 2022 9:55 am
Bydliště: EG.D
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 11

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od SolaxVB »

Tak vyřešil to až reset a nové nastavení od elektrikáře, který to zapojoval. Po výměně elektroměru musel nějaké hodnoty přenastavit - ještěže se jde připojit na dálku ...
5,84kWp (16x bifacial 365W) jižní zastřešená terasa, SOLAX X3 10.0-D G4, baterie 2x 5,8kWh
RadekX3
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 28, 2023 9:27 am

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od RadekX3 »

Zdravím všechny, mám nove FVE s tímto střídacem + baterie a řeším opačný problém a to, že chci dočasně zamezit pretokum do sítě. Požádám o radu kde nastavení najdu. Výsledkem by mělo být napájení domu z FVE, nabíjení baterie ale ne pretoky. Předem děkuji za pomoc. Radek
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od eduard22 »

RadekX3 píše: čtv zář 28, 2023 9:46 am Zdravím všechny, mám nove FVE s tímto střídacem + baterie a řeším opačný problém a to, že chci dočasně zamezit pretokum do sítě. Požádám o radu kde nastavení najdu. Výsledkem by mělo být napájení domu z FVE, nabíjení baterie ale ne pretoky. Předem děkuji za pomoc. Radek
Jen čistě ze zvědavosti: proč jste koupil takovýto měnič, když nechcete přetoky??? :o Dokonce chcete jet v ostrovu!!! :shock: Nebo jen dočasně? 8-)
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
RadekX3
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 28, 2023 9:27 am

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od RadekX3 »

Zdravím, ano bude to jen dočasně. Jedná se o smluvní podmínky ohledně virtuální baterie, kdy mě příliš velké přetoky stojí větší paušál.
ClonyXXL
Příspěvky: 61
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od ClonyXXL »

V aplikaci dole Zarizeni /ozubene kolecko / nastaveni / heslo 2014 / pokrocile / rizeni exportu / napsat nulu a vpravo ULOZIT (pripadne jine cislo ve W)
RadekX3
Příspěvky: 3
Registrován: čtv zář 28, 2023 9:27 am

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od RadekX3 »

Díky moc Clony XXL za návod. V aplikaci jsem to dle návodu našel tak jak jsi psal a heslo sedi. Radek
ClonyXXL
Příspěvky: 61
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od ClonyXXL »

Tak super 👍
Ja ted resim neco podobneho. Teoreticky mam za pretoky vydelano 29500. Tudiz bez dane. Pokud dodam za 30001 Kc - budu platit dan z cele castky. Pretoky jsem tedy vypnul. Kdybych dodaval jeste tech par slunecnych dni co budou - nevydelam uz ani na tu dan.
richmond
Příspěvky: 1
Registrován: pon lis 13, 2023 6:02 pm

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od richmond »

Dobrý den,

Clony XXL v září popsal, kde nastavit přetoky
V aplikaci dole Zarizeni /ozubene kolecko / nastaveni / heslo 2014 / pokrocile / rizeni exportu / napsat nulu a vpravo ULOZIT (pripadne jine cislo ve W)

Netušíte z jakého důvodu mi aplikace nechce uložit nastavenou změnu. Neakceptuje žádnou zadanou hodnotu, napíše mi "Nastavení se nezdařilo".

Děkuji R
ClonyXXL
Příspěvky: 61
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: Solax X3 hybrid G4 nastavení přetoků

Příspěvek od ClonyXXL »

Me to dela jen kdyz je menic v rezimu spanku (baterky vybite a jedu ze site).
Da se vzbudit - hned na dalsi strance po ozubenem kolecku / nahore Zap/Vyp
Mozna chvilku pockat (treba 10 s) a pak uz se to ulozi
Dokud menic normalne bezne maka, tak se mi to jeste nestalo.
Odpovědět

Zpět na „Měniče“