Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od dumi »

Ahoj,

Ma nekdo zkusenosti s nejakym vysokonapetovym regilatorem pro 24V system?

Mam jednu temer rovnou strechu bezestiny, ale celkem daleko, takze vysokonapetovy MPPT by bylo idealni.
Diky
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Vyaokonapwtovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Kodl69 »

A nebo midnitesolar classic 250, ten má dokonce "hyper VOC" tj voc může být ještě o napětí baterie nad těmi 250V, tj pro 24V systém někde k 280V. Nebo je potřeba ještě víc?
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Vyaokonapwtovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od dumi »

no premyslel, jsem, ze bych minimalizoval pocet vodicu tim, ze bych vyuzil treba MPPT jako maji GKcka od MPP solar. maj cca 500V. takze bych mel jeden dlouhej string, ale vsechno by to zaviselo od ceny, max vykonu a tak.

zkoumam moznosti
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od marsal »

Oživuji téma...

Potřebuji 200V, na 24V, s výkonem aspoň 2000W.

Zatím mám kandidáty:
Srne MC4885N25 nebo MC48100N25 https://www.aliexpress.com/item/4000956862268.html
Epever Tracer 8420AN nebo 10420AN https://www.aliexpress.com/item/4000008816492.html

Zkušenosti vítány...

Začínám se obávat, že to levněji nepůjde (nebo bastlit samodomo)
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

Jako já moc zkušností nemám, ale ten SRNE mi připadá proti Traceru jako hubeňour. Já budu potřebovat dva kousky, pač panely jsou na protilehlých stranách střechy, ale mě bude stačit 150V a 50A. Za mě bych šel do Epsolaru.
Edit: v létě často sedím v garáži, něco kutím a šilhám na monitor Epsolaru. A když po obloze plovou ty ho.na, tak vidím tu reakci Epsolaru na změnu a to je jako fakt dobrý. Srne jsem akci neviděl.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od VITEK »

Prosimte nevim co plasis se 2 regly.... staci jeden pouzivam 1 regl na vycho a zapad soucasne...
Neni zadny problem

Pouzivam na 4 kwp regl a sklon 40 st vychod zapad celkem 2.7 a 2.7 kwp *5400wp a este sem si nevsiml niceho co by melo me vnutit myslenku co svetova strana to mppt


Rekni kdopak ti to rek a nebo kdes na to prisel??? Dekuji
Panely vsude.
Baterka volovo
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od marsal »

Díky, tak Epsolar či Epever (To je tuším to samé?) jdou do čela.
Vítku, hmmm, dost zajímavá reakce... Ty máš také Epever?
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od VITEK »

maršale nemám ale ani náhodou sem nepřekročil na te orientaci max výkon reglu.
to jen moje 3 letá zkušenost. Ale dělejte jak myslíte.

Dokonce jsem měřil i vyrovnávací proudy tekoucí mezi stringy V/Z ale kdyz sem na mypoweru byl vyhozen tak už se opakovat nebudu.
zaklad je mít stejne panely a pak to jde.....

Vít
Panely vsude.
Baterka volovo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

VITEK píše: čtv pro 09, 2021 7:50 pm Prosimte nevim co plasis se 2 regly.... Rekni kdopak ti to rek a nebo kdes na to prisel??? Dekuji
Jednak, že finančně je to lautr jedno, druhak, když se nááááhodou regl posere, nekleknou mě obě strany a nebudu muset kupovat zas jeden drahej, ale stačí levnější. Nějak prej redundance se tomu také říká, nebo tak něco. A pak jsem také zvědavej, budu moci naměřit, kolik dává V proti Z. Exaktně. No a vzhledem ke sklonu střechy a absenci zkušeností, neumim dost dobře odhadnout, jak výkonnej=drahej regl by byl potřeba. Podtrženo sečteno=dva regly. Není zač :D

Edit: někde jsem ve videu viděl účinnost Epever 95-96 procent.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od VITEK »

Existujou daleko lepsi regulatory s vyssi ucinosti ale jelikoz mas vybrany epever jdi do nej.
Za me tristar victron a studer jsou regly kterym se da verit. Ale mas to vse ceove vic nez xy jinych epevru.

Jinak dobrej regl neznicis ani prepanelovanim a zakladni nadproudova ochrana zajisti regulovani na urcity proud.

Psals ze jsi zacatecnik nevim jaky. Byt tebou rovnou stavim 48V a nasadim tam kdyz uz ne tristar tak aspon victron nebo klon fangpusun.

Dobrej regl je bez ventilatoru a jeho uccinoost se pohybuje nad 98 procent.

Delej jak myslis. Za 2 roky a 22Mwh z ruznych regulatoru hlavne fangpusun coz je prevlecenej victron a axpert mppt sem neresil problem s tim Ze by mi neco odeslo. A to sem v jedne chvili mel pres 8 kw na 4kw mppt. Jak rikam nejdulezitejsi je max napeti na stringu a polarita.


Co mi odeslo sem oddelal bud prepolovanim PV pripadne loadem nelegalniho sw.

Toz to je za me doufam ze se dalsi pridaj se zkusenostma
Panely vsude.
Baterka volovo
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Diablo007 »

Na 4kw reglu mám 6,3kwp a pokud neprekrocis povoleny proud reglu a maximální napětí umí šintó regulovat
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

VITEK píše: čtv pro 09, 2021 11:09 pm Existujou daleko lepsi regulatory s vyssi ucinosti ale jelikoz mas vybrany epever jdi do nej.
Za me tristar victron a studer jsou regly kterym se da verit. Ale mas to vse ceove vic nez xy jinych epevru.

Jinak dobrej regl neznicis ani prepanelovanim a zakladni nadproudova ochrana zajisti regulovani na urcity proud.

Psals ze jsi zacatecnik nevim jaky. Byt tebou rovnou stavim 48V a nasadim tam kdyz uz ne tristar tak aspon victron nebo klon fangpusun.

Dobrej regl je bez ventilatoru a jeho uccinoost se pohybuje nad 98 procent.

Delej jak myslis. Za 2 roky a 22Mwh z ruznych regulatoru hlavne fangpusun coz je prevlecenej victron a axpert mppt sem neresil problem s tim Ze by mi neco odeslo. A to sem v jedne chvili mel pres 8 kw na 4kw mppt. Jak rikam nejdulezitejsi je max napeti na stringu a polarita.


Co mi odeslo sem oddelal bud prepolovanim PV pripadne loadem nelegalniho sw.

Toz to je za me doufam ze se dalsi pridaj se zkusenostma
Začátečník jsem takový, že 3. rokem provozuju malou FVE 1,5 kWp na garáži, což se s tebou, nedá srovnávat. Moje zkušenosti jsou malé, ale nějaké už jsou.

Co se týče reglů, mám vyzkoušen jen Epever a regl axperta MSE 3kw. který provozuju 2 roky. Nahradil 2kW čínský měnič po roce provozu. Z garáže mám natažen kabel do tří paralelních solárních zásuvek v baráku, kde krmím myčku pračku sušku a přes jednu zásuvku kuchyňskou verbež. Toť vše.

Momentálně mám namontováno 7,5 kWp na střeše baráku, které musím do jara osadit veškerým harampádím, včetné vybudování klimatizované kikibudky na půdě.

Ano, vím, Studer, victron, atd atd. Ale momentálně předělávám za jízdy barák, stavím chatu 75km vzdálenou. Prostě to finančně nijak nejde udělat. Bude Axpert HVmppt a dva Tracery. Za jeden Victron 150V/45A mám dva 150V/50A Tracery a momentálně neumím odhadnoud celkovej proud z východního a západního pole, tak ani nevim nadimenzovat na jeden regl. Kdybych to hodil na papír, je to 4,5 kWp /48V vychází mi odhadem minimálně 70A regl. kterej od Victronu stojí víc než ty dva tracery dohromady.

Východní pole.
6x375Wp=2250Wp
2250/48=46,85 A

To je ale papír, ve skutečnosti to bude míň a 50A Tracer si bude chrochtat a nebude se přepínat=vydrží dlouho.

Západní pole=totéž jako východní.

Cena:
2x 50A Tracer=plusminus 400eur
1x 70A Victron=plusminus 500eur
Proč bych měl vzít poloboha Victrona?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od marsal »

V úvahu ještě připadají klony Fangpsun, pokud je někdo příznivec takové cesty, vč. např. klonu Midnite. Já tam nemůžu ale najít něco s požadovaným výkonem a nad 150V a úplně příznivec podpory této otevřeně kopírovací cesty nejsem.
Nejraději bych šel do Studera, když už ho mám vyzkoušený v kozlovně (a je to paráda - konfigurací se nebát :-) ) ale VT má pro mne malé napětí panelů a VS je jen na 48V, já v poustevně nemám důvod to z 24V předělávat.
Tak asi opravdu ten Epever - zbastlit MPPT je s podporou kodla lákavé, ale než bych to nějak zvládl, ještě bych mockrát nadával na stávající stav: u čistého ostrova se v zimě každý watt počítá, btw za chvíli startuji do poustevny omést sníh z panelů...
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

Ještě mě napadla jedna věc. Ale musel bych, což není zrovna moc rozumné, natahat 2x víc kabeláže od panelů V,Z.
Jde o měření mppt účinnosti na dvou stejně a dvou protichůdně orientovaných FV polích.
Jelikož každé pole bude 3S2P=dva stringy, moh bych každý string zvlášť dotáhnout k reglům. Pak bych moh zkoušet zapojení 1x východ + 1x západ na jeden regl, to samé u druhého reglu. Tak bych se dostal k exaktním datům funkce mppt pro různě orientované stringy na jednom reglu. Navíc by vše bylo dvakrát, podle mě hodně výpovědné měření.
Jestli by byl zájem, tak bych se do toho pustil, i když to s sebou nese náklady navíc.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

marsal píše: čtv pro 09, 2021 6:12 pm Oživuji téma...

Potřebuji 200V, na 24V, s výkonem aspoň 2000W.

Zatím mám kandidáty:
Srne MC4885N25 nebo MC48100N25 https://www.aliexpress.com/item/4000956862268.html
Epever Tracer 8420AN nebo 10420AN https://www.aliexpress.com/item/4000008816492.html

Zkušenosti vítány...

Začínám se obávat, že to levněji nepůjde (nebo bastlit samodomo)
Je ten MAZAVA store bezpečnej? Jsou to originály? Hodlám co možná nejdřív, možná i dnes objednat dva kousky 150V/50A Epsolarů.

Edit: Blbost, nevšim jsem si šiping.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od marsal »

Objednávám po registraci přímo na Alibabě (jsem plátce DPH). jojo, cena za dopravu...
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Kodl69 »

řekl bych ti, že midnite 200 splní tvoje požadavky, ale cenovka je trochu jinde...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

Tracer5415AN není u nás nikde k mání, tak jsem jej právě teď objednal na alíku z německýho skladu a ještě za dobrou cenu. Trochu mě mrzí, že tím nepodpořím naše podnikatele, ale když jsou Podniká Tele, tak bohužel.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od VITEK »

Neměl bys zde urážet lidi co podnikají. myslím si že pokud vidíš že je díra na trhu není nic jednoduššího než si založit živnost a vrhnout se na to.

nikdo ti nebrání nakupovat z číny napřímo pěkně platit clo a dph držet na čínský věci nejistou záruku atd atd.

howk..


Nevím jak se živíš či zda jsi státní zaměstnanec nebo důchocdce co jsou se vším neustále nespokojení, ale tvá narážka nevypadala uplně tak, že bys byl spokojen..

nikdo ti nebrání nakoupit 100 regulátorů od každého a pak řešit že vlastně nejdou prodat. protože lidi jako jsme my si vyberou sami na netu.... a v dnešní době bohudík již můžeš libovolně cestovat a libovolně se vyjadřovat že vlastně tvuj názor na věc mě celkem překvapil...

hodně štěstí V.
Panely vsude.
Baterka volovo
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od mobilik »

Čista pravda Vitku! Málokto si uvedomuje že podnikatelia musia na niečom zarobiť a že sú tam aj výdaje... každý ide len po cene a porovnávaju čínske veci s ali bežne z CZ a SK ponukami čo je nereálne.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

VITEK píše: stř pro 15, 2021 6:55 pm Neměl bys zde urážet lidi co podnikají. myslím si že pokud vidíš že je díra na trhu není nic jednoduššího než si založit živnost a vrhnout se na to.

nikdo ti nebrání nakupovat z číny napřímo pěkně platit clo a dph držet na čínský věci nejistou záruku atd atd.

howk..


Nevím jak se živíš či zda jsi státní zaměstnanec nebo důchocdce co jsou se vším neustále nespokojení, ale tvá narážka nevypadala uplně tak, že bys byl spokojen..

nikdo ti nebrání nakoupit 100 regulátorů od každého a pak řešit že vlastně nejdou prodat. protože lidi jako jsme my si vyberou sami na netu.... a v dnešní době bohudík již můžeš libovolně cestovat a libovolně se vyjadřovat že vlastně tvuj názor na věc mě celkem překvapil...

hodně štěstí V.
Tak tos narazil, jsem živnostník a živím se sám, v životě mě nikdo nikdy nic zadarmo nedal, spíš naopak. Bydlíš v CZ, já na SVK, už jen kdybys porovnal cenovky, tak bys věděl o čem mluvím a ničemu by ses nedivil. Mám příjem i z CZ a když to jde, tak objednávám z CZ přímo, abych netratil na převodu peněz a protože je to levnější a zboží bejvá mnohem víc skladem, než tady. Možná jsem měl říct, pro kterou stranu čáry ten můj výrok platí, ale teď už víš.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

mobilik píše: stř pro 15, 2021 7:09 pm Čista pravda Vitku! Málokto si uvedomuje že podnikatelia musia na niečom zarobiť a že sú tam aj výdaje... každý ide len po cene a porovnávaju čínske veci s ali bežne z CZ a SK ponukami čo je nereálne.
Byl jsem ochoten za něj dát cenu vyšší, než je běžné, ale prostě jej nikdo tady nemá, ani ti, co mají psáno skladem, na objednávku mě poslali mail, prý naskladnění koncem ledna, tak to dankešén.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od mobilik »

Ale oni za to nemôžu... Za to môže výrobca a lodná doprava... A hlavne nenormálne zvýšený dopyt po FV komponentoch.
Dnes je to tak základné veci sa nedajú pozhanat, posrate kondenzátory 600ks nevieš pozhanat za normálne ceny.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od Plazivec »

mobilik píše: stř pro 15, 2021 8:42 pm Ale oni za to nemôžu... Za to môže výrobca a lodná doprava... A hlavne nenormálne zvýšený dopyt po FV komponentoch.
Dnes je to tak základné veci sa nedajú pozhanat, posrate kondenzátory 600ks nevieš pozhanat za normálne ceny.
Hele, mě to nemusíš vysvětlovat. Čína mě zničila původní, a ne špatnej byznis. Ani ne Čína, ale ta svině, co sem pustila bezcelní zboží a jestli sis nevšiml, tak zrovna teď proběhla informace, že SR musí zaplatit EU pokutu za to, že SR pustila do EU oběhu zboží bez cla. Začlo to v letech 2008-9. V té době jsem měl normální malou prodejnu a byl jsem plátce DPH. Teď jsem proti tomu žížala.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Vysokonapetovy MPPT pro 24V system

Příspěvek od brumlaj »

mobilik píše: stř pro 15, 2021 8:42 pm .... Ale oni za to nemôžu...
Zase kecy. To jaký kdo zvolí obchodní model je čistě jeho věc, takže JEN ON MǓŽE za to že nemá i když to nabízí. Do kdy budeme omlouvat všechny šlendriány s tím, že nikdo za nic nemůže?
A je dobré, že Plazivec chápe realitu. Oceňuji například, že některé weby informačně sdělují kdy bude další dodávka a případně kdy se na Tebe dostane když teď objednáš, a to hned při prohlídce zboží.
Odpovědět

Zpět na „Regulátory“