změna DS

Odpovědět
duchodce
Příspěvky: 17
Registrován: pát dub 15, 2022 10:37 am
Bydliště: Beroun
Výkon panelů v FVE [Wp]: 3600
Kapacita baterie [kWh]: 5

změna DS

Příspěvek od duchodce »

Zdravím solárníky, zkoušel někdo u ČEZ změnu DS z D02d na D01d (pro mim. odběr výhodnější paušál). Mě to zamítli z důvodu existence mikrozdroje :) . Paradox podpory OZE :lol: Dávám stížnost na ERU.........
mati
Příspěvky: 46
Registrován: ned lis 28, 2021 9:47 pm

Re: změna DS

Příspěvek od mati »

duchodce píše: pon zář 18, 2023 10:48 am Zdravím solárníky, zkoušel někdo u ČEZ změnu DS z D02d na D01d (pro mim. odběr výhodnější paušál). Mě to zamítli z důvodu existence mikrozdroje :) . Paradox podpory OZE :lol: Dávám stížnost na ERU.........
To si nepomůžeš - ČEZ to má v připojovacích podmínkách.
Jednoduše : v místě s D01d ti mikrozdroj nepřipojí , a to co řešíš je obrácený gard.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 387
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: změna DS

Příspěvek od vk_1 »

mati píše: pon zář 18, 2023 12:12 pm
To si nepomůžeš - ČEZ to má v připojovacích podmínkách.
Jednoduše : v místě s D01d ti mikrozdroj nepřipojí , a to co řešíš je obrácený gard.
Přesně tak. Kdo má větší baterku a mikrozdroj, tak může místo D01d zkusit tarif Víkend, D61d.
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 526
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: změna DS

Příspěvek od pave69 »

Zajímavá myšlenka... jsem na území EG.D. Koho mám o změnu žádat? Distributora, nebo obchodníka?
tomas
Příspěvky: 316
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: změna DS

Příspěvek od tomas »

duchodce píše: pon zář 18, 2023 10:48 am Zdravím solárníky, zkoušel někdo u ČEZ změnu DS z D02d na D01d (pro mim. odběr výhodnější paušál). Mě to zamítli z důvodu existence mikrozdroje :) . Paradox podpory OZE :lol: Dávám stížnost na ERU.........
Stěžovat na ERÚ si můžeš, ale je to k ničemu když je to výmysl ERÚ - Alena Vitásková 2017 a platí to pro všechny distributory viz cenová rozhodnutí:
https://www.eru.cz/energeticky-regulacni-vestnik-162022
strana 10:
Podmínky uplatnění sazby:
1) Tato sazba může být od 1. dubna 2017 nově přiznána pouze pro odběrná nebo předávací místa, do
kterých není připojena výrobna elektřiny nebo která nejsou registrována s příznakem přidružené
odběrné místo OMp 11 . Připojení nové výrobny do odběrných nebo předávacích míst s touto distribuční
sazbou nebo registrace odběrných nebo předávacích míst s touto distribuční sazbou s příznakem
přidružené odběrné místo OMp 11 se od 1. ledna 2018 považuje za změnu sazby a je důvodem pro
změnu smlouvy o zajištění služby distribuční soustavy nebo smlouvy o sdružených službách dodávky
elektřiny. Pokud odběratel nepožádá o změnu distribuční sazby u odběrného nebo předávacího místa
ke dni podání žádosti o připojení výrobny 12 nebo ke dni předání informace o odběrném nebo
předávacím místě pro registraci příznaku přidružené odběrné místo OMp 11 , příslušný provozovatel
distribuční soustavy neprodleně informuje o této skutečnosti dodavatele elektřiny elektronickou formou
a zajistí změnu distribuční sazby ke dni připojení výrobny nebo ke dni registrace příznaku přidružené
odběrné místo OMp 11 na sazbu C 02d.
2) Dále tato distribuční sazba může být od 1. dubna 2017 nově přiznána pouze pro odběrná nebo
předávací místa se jmenovitou proudovou hodnotou hlavního jističe před elektroměrem do hodnoty
3x63 A včetně.
Musíš s tím jít výše na úroveň EU, poslat stížnost že si po instalaci OZE trestán a diskriminován ve výběru tarifu což je v rozporu s legislativou EU na které se státy dohodli a kterou měli implementovat, v ČEZku ale jako vždy tak trochou jinak.
Takto to mělo fungovat:
https://www.fbadvokati.cz/cs/clanky/592 ... or-energie
Cílem zimního balíčku je otevřít trh pro podnikání se skladováním energie a přispět k zajištění bezpečnost dodávek elektřiny. K tomu má přispět mj. i nediskriminující nastavení tarifního systému.
Provozovatelé přenosové a distribuční soustavy nebudou moci až na výjimky vlastnit, vyvíjet, spravovat ani provozovat zařízení ke skladování elektřiny.
Zařízením ke skladování elektřiny bude dále garantováno připojení k distribuční nebo přenosové soustavě.
Nic z toho tu dosud neplatí.
nijel
Příspěvky: 60
Registrován: pát úno 25, 2022 2:21 pm

Re: změna DS

Příspěvek od nijel »

pave69 píše: úte zář 19, 2023 8:16 pm Zajímavá myšlenka... jsem na území EG.D. Koho mám o změnu žádat? Distributora, nebo obchodníka?
Distributor tě pošle za obchodníkem a naopak :-). Osobní zkušenost z minulého týdne. Jinak ČEZ distribuce na to má online formuláře (kam mě jako výrobnu nepustili), takže bych zkusil nejdříve distributora, protože ten tu změnu musí provést.
Cmrnda
Příspěvky: 741
Registrován: pát srp 19, 2022 4:42 pm

Re: změna DS

Příspěvek od Cmrnda »

pave69 píše: úte zář 19, 2023 8:16 pm Zajímavá myšlenka... jsem na území EG.D. Koho mám o změnu žádat? Distributora, nebo obchodníka?
Toho s kým si uzavřel kupní smlouvu, nebo výkupní. Ale domnívám se že sazby a platné podmínky vždy rozhoduje distributor. Vexlák to může obejít jinou cenou, ale při zachování podminek distributora. Při změně sazby u vexláka ti může distributor odpojit na dálku HDO a pravděpodobně vše co může na dálu udělat.
Elektrárna optimalizována pro temnější období.
Panely jih: 3kWp
Panely západ: 3kWp
Panely hoře (top). 4kWp
Nabíječka: Upgrade PWM Volt Polska 24 000 Ap
Baterie: 6x startovací autobaterie 12V 45Ah
Měnič DC/AC: Easun 12 000 000 mWp
MaR: MainSystem
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“