"Vytěžovací" systém Greenbono

Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

"Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

Doporučuji prostudovat stránky
http://yorix.cz/
Pro vytěžování přebytků do "odporových" zátěží.
Je to jeden z monoha chytrých systémů a patří mezi ty povedenější.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od mobilik »

Páni, používam dlhšie už GreenBono-AKU a max. spokojnosť.
Dnes som si objednal aj prúdový senzor.

Ale moja otázka znie inak. Je tu nejaká možnosť aby som mal dva SSR výstupy?
Potreboval by som funkciu, že ak sa odpojí bojler, nech všetko ostatné vyťažuje do bazéna. Chcel by som tam tiež cez SSR relé a nie cez relé. Samozrejme nech je kaskáda zachovaná. SSR1-SSR2-K1 až K5

Ďikes.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

Tuším jde zapojit kaskáda až 5 stykačů a 3SSR, ale nejsem si jistej jestli to nebude v tomto pořadí:
postupná saturace 1/2/3/(SSR)- počet je volitelný
a následně
Pomocí saturace posledního SSR nacvakaní stykačů 1/2/3/4/5.
Chápeme se?
Otázka zní.
Jaké HMI a Firmware máš???
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od mobilik »

Ako myslíš tá saturace 3x ssr a potom relé tak to je v pohode... Stykače nech sa zapínajú, nepoužívam ich. Ide mi oto že ak bojler sa nebude hriať otvory ssr naplno a bude prebytok a tak spustí druhé ssr v bazéne.
To by bolo super takto.
Asi budem musieť po dlhej dobe kontaktovať p. Trochtu.
Alebo nejak to poštudovat. Tie jeho stránky sú strašné chaotické.

Neviem aké HMI mám a ani soft. Dnes na to pozerať nemôžem.
Je to GB-AKU, jeden z prvých, mám ho doma asi dva roky sa mi zdá...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

Nafotim ti masku HMI.
Behem dneska.
Ja mam kaskadu 3SSR v planu.
Zatim jedu 1SSR.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od mobilik »

Tak našiel som k tomu manuál, pôjde to v pohode asi.
Budem testovať, keď dám dokopy bazén. :wink:
Neviem momentálne pridať manuál, schému, takže su na stranke: http://www.yorix.cz/ v sekcii download
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

Takhle 🤔
Přílohy
Screenshot_2021-04-05-16-39-05-708_com.google.android.apps.docs.jpg
Screenshot_2021-04-05-16-39-05-708_com.google.android.apps.docs.jpg (583.25 KiB) Zobrazeno 9333 x
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

Dost spatne se dohledava kam se zapojuje rizeni 3tiho SSR.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od mobilik »

Áno, presne tak. Tie stránky sú take chaotické.
Tu schému už mám takze pozhanam ssr relé s fazovou reguláciou a bazén sa môže vyhrievanť. A konečne po tých rokoch sa už elektráreň celé leto nebude flakat.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

A vo tom to je.
Mozna budes muset mit jinej Firmware.
Ja mam vzdy neco extra.
Takze u me standart nefakci.
Lifepo4 jsou "holt" napetove "v nabiti" hrozne "bezodberove a tvrde".
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

Tady jsou kontakty pro zapojeni 3tiho SSR.
V textu:
IMG_20210405_192918.jpg
IMG_20210405_192918.jpg (388.89 KiB) Zobrazeno 9303 x
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od VITEK »

Zdar Mobiliku,

používám 2 kusy greenbona.

mám jedno staré GreenBonO a jedno nové GBO-AKU

staré mi vytěžuje 1SSR, 2klimatizace, 3SSR a pak jsou stykače 4podlahovka koupelna 5bojler 6podlahovka chodba-zadveří 7Aku nádrž 3kW 8Aku nádrž 3kW

nové greenbono je připravené na vytěžování přebytků z přebytků a to pujde do
1SSR Bazén 2SSR Klima garáž 3SSR POdLAHOVKA garáž a pak ještě uvažuju wallbox a ještě mám pořád volných 5 stykačů v GBO AKU.

jde o to spotřebovat vše co jde ale logicky. nedává smysl topit podlahovkou a chladit to klimou.

Taky sem přemejšlel o těžbě ale než se k tomu dostanu tak zestárnu

Nazdar soudruzi
Panely vsude.
Baterka volovo
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od Noparasito »

i ja pomalu, ale jistě dokladuji Greenbono 3SSR s kombinací volby přes sonoffy.(ale zatím nemám strach s Cloudu Ewelink)
IMG_20210413_182700.jpg
IMG_20210413_182700.jpg (1.83 MiB) Zobrazeno 9283 x
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od mobilik »

Také info pre tých ktorý majú jeden z prvých GREENONO-AKU.
prvých asi 10kuskov vyrobených malý prevodník napätia len na 48V. Na 24V to nefungovalo aj keď tam je rozsah 30V.
Včera som chcel nainštalovať staré GB na 24V systém a nevedel som nastaviť aktuálne napätie.
Treba tam prerobiť prevodník, zmeniť jeden odpor.
Nové prevodníky sú už aj na 48V.

Úprava spočíva v:
Úprava DCSG pro rozsah 30V: Odpor 75K nahradit odporem 18k, nebo k němu paralelně přidat 27k. (SMD typ 1206)
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od redcrown »

já teď na GB-aku mám pověšené dvě tělesa po 1kW. Kromě bručení XTMka to funguje výborně. Ráno to dělalo ofset a nabíjelo, pak už bylo SOC 100%, tak to pěkně kopírovalo výkon VT80.
vytěžování GB AKU 2021-05-13 21_45_21-Datalogs - Studer Web Portal.png
vytěžování GB AKU 2021-05-13 21_45_21-Datalogs - Studer Web Portal.png (236.08 KiB) Zobrazeno 9155 x
vytěžování GB AKU 2021-05-13 21_45_21-Datalogs - Studer Web Portal - Current.png
vytěžování GB AKU 2021-05-13 21_45_21-Datalogs - Studer Web Portal - Current.png (208.84 KiB) Zobrazeno 9155 x
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
siskin
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 06, 2022 10:31 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od siskin »

Ahoj,
protože platí pravidlo "vím, že nic nevím" přicházím pro radu, abych alespoň něco málo věděl.

Aktuálně si stavím svépomocí FVE s akumulátory. Vše od slunce až po napojení k DS mám vyprojektované, část materiálu a stavebních příprav už mám také za sebou a teď se dostávám k tomu, kde mé vědomosti zatím skončili. Uvažuji o způsobu využití přebytků. Pro zatím napojení dvou bojlerů přes GBO-Aku (nebo jiný wattrouter), do budoucna s možností připojení dalších tří topných spirál (bojlery i budoucí spirály jsou odpínány termostaty). Vstupní část GBO-Aku je mi jasná (napájení, měření AC i DC), ale výstupy mě trochu matou.
Představu jsem měl takovou, že 5x výstup pro SSR relé spíná 5ks SSR relé postupně podle priorit 1-5 a podle přebytků. Jenže jsem mi do toho vstupují schémata u yorixe na webu, kde jsou tam vřazena další relé a kaskády atd. A tady jsem se ztratil. Dokážete mi prosím někdo vysvětlit jak to je správně? Nebo stačí osadit 5ks SSR relé na pět výstupů?
Přiznávám se, že tady jsem se trochu zamotal a nedaří se mi to rozmotat.

PS: jen pro jistotu, vzdělání v oboru elektro mám, ale v poslední době jsem se trochu odtrhl od praxe spíš k papírům.
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Noparasito »

siskin píše: ned úno 06, 2022 10:44 am Ahoj,
protože platí pravidlo "vím, že nic nevím" přicházím pro radu, abych alespoň něco málo věděl.

Aktuálně si stavím svépomocí FVE s akumulátory. Vše od slunce až po napojení k DS mám vyprojektované, část materiálu a stavebních příprav už mám také za sebou a teď se dostávám k tomu, kde mé vědomosti zatím skončili. Uvažuji o způsobu využití přebytků. Pro zatím napojení dvou bojlerů přes GBO-Aku (nebo jiný wattrouter), do budoucna s možností připojení dalších tří topných spirál (bojlery i budoucí spirály jsou odpínány termostaty). Vstupní část GBO-Aku je mi jasná (napájení, měření AC i DC), ale výstupy mě trochu matou.
Představu jsem měl takovou, že 5x výstup pro SSR relé spíná 5ks SSR relé postupně podle priorit 1-5 a podle přebytků. Jenže jsem mi do toho vstupují schémata u yorixe na webu, kde jsou tam vřazena další relé a kaskády atd. A tady jsem se ztratil. Dokážete mi prosím někdo vysvětlit jak to je správně? Nebo stačí osadit 5ks SSR relé na pět výstupů?
Přiznávám se, že tady jsem se trochu zamotal a nedaří se mi to rozmotat.

PS: jen pro jistotu, vzdělání v oboru elektro mám, ale v poslední době jsem se trochu odtrhl od praxe spíš k papírům.
Sorry ale nejsem si uplne jistej. 6SSR jeste u GBO nefunguje.
Kde jsem zkoncil je 3SSR a kaskada 5rele.
Tudiz to vypada v praxi tak, ze az nasaturuje kaskada 3SSR prijdou na radu postupne dle vykonu stykace.
Mozna me nekdo opravi 🤔, ale na tehle nejvyssi konfiguraci jsem zkoncil teorii ja.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od brumlaj »

siskin píše: ned úno 06, 2022 10:44 am...... přicházím pro radu, .......
Vítej, příště raději ve vlákně o GBO nebo Tvém samostatném vlákně ;-) Princip je ten, že na SSR máš zapojeno něco, co energii odebere kdykoli (např. topení v bazénu, topení v koupelně které není výkonem předimenzované = nevypne jej termostat). Je-li nadbytek energie, GBO "pomalu" zvyšuje zátěž od 0 do 100% než najde nadbytek=odběr. Nestačí-li to, sepne první relé (připne další zátěž na 100%, nejlépe s menším příkonem než je příkon zátěže na SSR) a na SSR jede zase z 0 do 100% než najde nadbytek=odběr. pak 2., 3. relé ...... Nebo, pokud např. v bojleru vypne termostat, tak další relé zapne další bojler. Nebo jak si tu logiku se zátěžema zapojíš je na Tobě. .... jasné?
siskin
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 06, 2022 10:31 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od siskin »

Noparasito píše: ned úno 06, 2022 3:31 pm
siskin píše: ned úno 06, 2022 10:44 am Ahoj,
protože platí pravidlo "vím, že nic nevím" přicházím pro radu, abych alespoň něco málo věděl.

Aktuálně si stavím svépomocí FVE s akumulátory. Vše od slunce až po napojení k DS mám vyprojektované, část materiálu a stavebních příprav už mám .....
Sorry ale nejsem si uplne jistej. 6SSR jeste u GBO nefunguje.
Kde jsem zkoncil je 3SSR a kaskada 5rele.
Tudiz to vypada v praxi tak, ze az nasaturuje kaskada 3SSR prijdou na radu postupne dle vykonu stykace.
Mozna me nekdo opravi 🤔, ale na tehle nejvyssi konfiguraci jsem zkoncil teorii ja.
Aha, já vycházel z toho, že GBO-Aku má 6 výstupů pro SSR relé (a 5 spínacích kontaktů/relé) takže to umí 6 SSR ovládat. Ale teď koukám na webu Yorix že to je jen příprava a že fw zatím pracuje jen s třemi výstupy.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od redcrown »

Nejsem u PC, ale myslím, že experimentálně už je FW pro 6 SSR. Projděte dokumentaci.
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
siskin
Příspěvky: 3
Registrován: ned úno 06, 2022 10:31 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od siskin »

brumlaj píše: ned úno 06, 2022 5:46 pm
siskin píše: ned úno 06, 2022 10:44 am...... přicházím pro radu, .......
Vítej, příště raději ve vlákně o GBO nebo Tvém samostatném vlákně ;-) Princip je ten, že na SSR máš zapojeno něco, co energii odebere kdykoli (např. topení v bazénu, topení v koupelně které není výkonem předimenzované = nevypne jej termostat). Je-li nadbytek energie, GBO "pomalu" zvyšuje zátěž od 0 do 100% než najde nadbytek=odběr. Nestačí-li to, sepne první relé (připne další zátěž na 100%, nejlépe s menším příkonem než je příkon zátěže na SSR) a na SSR jede zase z 0 do 100% než najde nadbytek=odběr. pak 2., 3. relé ...... Nebo, pokud např. v bojleru vypne termostat, tak další relé zapne další bojler. Nebo jak si tu logiku se zátěžema zapojíš je na Tobě. .... jasné?
sorry, já sice zadal do vyhledávání GBO, ale vyskočilo mi 90% odkazů na "VVÚ Vitova chatrc" tak jsem to dal sem

začíná mi to být trochu jasné, budu vycházet ze (zatím) 3 funkčních výstupů pro SSR, postupně budu při nárůstu přebytků FVE připínat jednotlivé spotřebiče pomocí kontaktů relé "na tvrdo" mimo SSR a tím pádem si zvýším množství připojitelných spotřebičů, přičemž každá z fází půjde přes jedno SSR plus přes relé připojitelný druhý spotřebič
teď ještě vymyslet logiku priorit jednotlivých spotřebičů (teoreticky zatím mám dva spotřebiče s prioritou 1 a tři spotřebiče s prioritou 2)
jo to půjde, díky za nasměrování
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Noparasito »

siskin píše: ned úno 06, 2022 7:14 pm
brumlaj píše: ned úno 06, 2022 5:46 pm
siskin píše: ned úno 06, 2022 10:44 am...... přicházím pro radu, .......
Vítej, příště raději ve vlákně o GBO nebo Tvém samostatném vlákně ;-) Princip je ten, že na SSR máš zapojeno něco, co energii odebere kdykoli (např. topení v bazénu, topení v koupelně které není výkonem předimenzované = nevypne jej termostat). Je-li nadbytek energie, GBO "pomalu" zvyšuje zátěž od 0 do 100% než najde nadbytek=odběr. Nestačí-li to, sepne první relé (připne další zátěž na 100%, nejlépe s menším příkonem než je příkon zátěže na SSR) a na SSR jede zase z 0 do 100% než najde nadbytek=odběr. pak 2., 3. relé ...... Nebo, pokud např. v bojleru vypne termostat, tak další relé zapne další bojler. Nebo jak si tu logiku se zátěžema zapojíš je na Tobě. .... jasné?
sorry, já sice zadal do vyhledávání GBO, ale vyskočilo mi 90% odkazů na "VVÚ Vitova chatrc" tak jsem to dal sem

začíná mi to být trochu jasné, budu vycházet ze (zatím) 3 funkčních výstupů pro SSR, postupně budu při nárůstu přebytků FVE připínat jednotlivé spotřebiče pomocí kontaktů relé "na tvrdo" mimo SSR a tím pádem si zvýším množství připojitelných spotřebičů, přičemž každá z fází půjde přes jedno SSR plus přes relé připojitelný druhý spotřebič
teď ještě vymyslet logiku priorit jednotlivých spotřebičů (teoreticky zatím mám dva spotřebiče s prioritou 1 a tři spotřebiče s prioritou 2)
jo to půjde, díky za nasměrování
Dle vykresu Yorixu jsou SSR pruchozi skrz stykace.
Pokud budes pripojovat natvrdo bez SSR regulace skrz kazdy stykac.
Doporucuju zabezpecit, aby zateze na SSR nevyplo neco na pretopeni atd.
V pripade 1SSR a kaskady (opet stykace nepruchozi SSRkem) aby na SSR byla vetsi zatez nez na kteremkoli stykaci.
A opet zabezpecit aby zatez na SSR nemohla odpadnout.
Dle vykresu Yorixu to z principu nehrozi ani pri odpadnuti zatezi na stykacich "termostaty".
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od VITEK »

Ahoj jako zakladatel vlákna o mý elektrárně ti tady mlhu říct pár info.

používám GBO systém jak starý model tak nový.
dnes již koupíš jen nový model.

základní zapojení je jednofázové - resp většina z nás to používá na jednofázové ostrovy polostrovy, a hodně lidí to používá na 1f a 3f ongridy.

zapojeních je celá řada stejně tak jako je mnoho různých názorů co a jak je nejlepší.
Já osobně používám 2 greenbona a protože mám olovo tak tomu vubec nevadí různě velké napětí na baterii
funguje to výborně. od nainstalování vůbec nevím o zařízení resp. je skvěle spolehlivé a funguje výborně již několik let.

používám to primárně na ohřev podlahovky, pak klimatizace, pak ohřev bojleru, pak ohřev podlahovky na chodbě spolu s topným infraobrazem, a pak tam ám 2 akumulační nádoby.
na druhém GBO mám jen 2 SSR a to ohřívá akumulační nádoby.

co se týká 1. gbo to má nastavené vytěžování na 55V, je na něm ( 1xSSR a 1x klimatizace - řízená PWM výstupem z GBO) a 5 stykačů
co se týká 2. gbo tak to má nastavené vytěžování na 56,5V a je na něm akunádrž 1 a akunádrž 2 ( obě jsou 500l ) a obě maj cca 6 kW ve spirálách.
první se nahřívá akunádrž 1 a druhá pak 2. ¨

funguje to dobře. nemusím topit dřevem od konce unora do konce listopadu.

obě GBO mají vlastní senzor napětí a proudu, a také sítový průvlekový proudový měnič tak aby bylo vytěžování zablokováno pokud se nabíjí ze sítě.


kdybys něco potřeboval dej vědět.

na 3F zapojení jsi schopen řídit tuším 1Xssr na dané fázi ( L1 SSR1 L2 SSR2 a L3 SSR3 ) a jestli tam je možnost mít i stykač po nasaturování nějakých z SSR to nevím tuším že ano.

sám ale s 3F zapojením nemám žádné zkušenosti.

Nechci zde zbytečně šířit nesmysly když nevím jak to přesně funguje a nedokážu ohodnotit.
co se ale týká 1F zapojení je to top produkt na českým trhu.

Ahoj Vítek
Panely vsude.
Baterka volovo
oscar
Příspěvky: 36
Registrován: stř kvě 19, 2021 8:18 pm

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od oscar »

Ahojte,

je ochotny mi niekto pomoct s nastavenim GBO-Aku, niak sa mi nedari nastavit co chcem od neho :(
(idealne telefon/online klikanie - poprosim PM ked sa da)
Aktualne riesim: K5 ako spinanie cerpadla (spustenie elektrickeho kotla) + K1-K4 spinanie spiraly.
Neskor: wallbox, 1x SSR (ked dorazia)
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: "Vytěžovací" systém Greenbono

Příspěvek od redcrown »

Je tu někdo, kdo používá nebo zná funkci GBO-Aku - betaverze 3.001? V tomto FW by měla být funkcionalita 6ks SSR. Jak je to udělané? jsou vždy 2 SSR na fázi jako kaskáda, nebo jak to je vymyšlené. Nechce se mi jen tak na čumendu přehrávat FW. Nový obslužný SW nic nového oproti 1.1.2.2 neukazuje. Díky
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“