Elektřina pro soláry ČEZ

Odpovědět
Anguy
Příspěvky: 1
Registrován: sob čer 03, 2023 11:07 am

Elektřina pro soláry ČEZ

Příspěvek od Anguy »

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jak je to s prvním (neúplným) rokem, kdy člověk přejde na službu Elektřina pro Soláry u ČEZu. Když jsem na službu přešel koncem až února bude se mi služba vyúčtovávat na konci kalendářního roku (k 31.12.) nebo na konci pomyslného roku (koncem února kdy jsem přešel).

Pokud by to bylo k 31.12. což bych očekával, předpokládám, že do mé spotřeby (v tu chvíli mínusové) se nebude započítávat spotřeba z ledna a části února, kdy jsem ještě tuto službu aktivovanou neměl.

Znamená to tedy, že tento rok (první) mám pro naakumulovanou elektřinu z léta pouze dva až tři měsíce (říjen-prosinec) na spotřebování? Nastane k 31.12 pomyslný reset?

Děkuji
bedabh
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 25, 2022 8:00 am

Re: Elektřina pro soláry ČEZ

Příspěvek od bedabh »

Zdravím
Je to ta varianta s koncem roku. Je to cyklus od 1.1. do 31.12. každý rok.
Když budou přebytky na konci roku, tak propadnou Čezu a pokud bude dluh, tak doplatíte podle vašeho tarifu v době uzavírání 3 leté smlouvy.
Excelent
Příspěvky: 42
Registrován: pát kvě 13, 2022 9:34 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Elektřina pro soláry ČEZ

Příspěvek od Excelent »

Tohle mi přišlo od ČEZ Prodej (zkráceno)

Před změnou produktu Vám vystavíme mimořádné vyúčtování a od následujícího měsíce Vám budeme každé další vyúčtování vystavovat pravidelně jednou ročně

Takže si nemyslím, že to je k 1.1.
Solax X3 Hybrid G4 10.0-D + 17,4 kWh LiFePo4 (3* Solax TriplePower T58)
21 panelů x 455Wp = 9,6kWp, 2 stringy, vše na čistý jihozápad
MiniPC NUC + Home Assistant + Grafana + Node red + Shelly věci
deemonio
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 27, 2022 4:36 pm

Re: Elektřina pro soláry ČEZ

Příspěvek od deemonio »

ano je to jednou ročně od data kdy jste přešel na tarif pro soláry, takže přesně od toho datumu jeden rok a takto již každý další. Tudíž já změnil smlouvu k 16.4.2023 a další vyučtování je 16.4.2024 , 2025 atd. Samozřeujěm dojde vždy k mimořádnému vyučtování při přechodu na nový tarif. Mám to ověřeno přímo do ČEZU.
bedabh
Příspěvky: 5
Registrován: pát bře 25, 2022 8:00 am

Re: Elektřina pro soláry ČEZ

Příspěvek od bedabh »

Tak to je zajímavé, píšu o tom, protože tento produkt mám.
Založeno 22.11. a na konci roku přišlo vyúčtování k 31.12. a pak další zase za rok.
deemonio
Příspěvky: 33
Registrován: pát kvě 27, 2022 4:36 pm

Re: Elektřina pro soláry ČEZ

Příspěvek od deemonio »

říkala mi paní, že to změnili asi před měsícem z důvodů častých stížností zákazníků. takže je to celkem novinka, ale konečně je to pro všechny spravedlivé
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“