elektromer

Odpovědět
vesely
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 20, 2021 1:04 pm

elektromer

Příspěvek od vesely »

Dobry den, jsem tu novy, tak prosim o shovivavost. Chci si koupit pres Ebay.de GTI invertor Hoymiles HM800 - pro zapojeni 2 panelu na balkone. Invertor se zapojuje primo do 230 zasuvky. Muj dotaz ale je - co dela v ceskych podminkach elektromer - v dome mame digitalni elektromer Landis/Gyr - ZCF 120 ABT Fs2. Prosim neresime zde, zda to je povoleny nebo ne ale co technicky dela elektromer. Ten elektromer by mel teoreticky zvladnout obousmerny provoz ale pravdepodobne je nejak naprogramovany pro ceske pomery a me zajima jak. Zda se pri dodavani do site toci dal a dodany proud pocita jako spotrebovany, nebo zda se pri dodavani zastavi. Jestlize se toto jiz tady resilo, poslete mi prosim odkaz. Dekuji a pekny den.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: elektromer

Příspěvek od dumi »

Vitej,

vzhledem k tomu, ze na displeji je indikace smeru toku energie, rekl bych ze bude pocitat samostatne dodavku a odber. Takze az na to prijde distributor nemuselo by se mu to libit.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: elektromer

Příspěvek od dumi »

Přesunuto do elektroporadny
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: elektromer

Příspěvek od mobilik »

Na Slovensku sa mi zda že sa nič neudeje ak to budu malé pretoky a iba sa zaplatia ako dodávka... Takže stačilo by minimalizovať pretoky na minimum. Zbaviť sa ich určite nezbavis.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
vesely
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 20, 2021 1:04 pm

Re: elektromer

Příspěvek od vesely »

Zatim dekuju za reakce. Invertor jsem objednal. V patek bude doma, takze o vikendu budu experimentovat.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“