FVE 10 kWp pro nabíjení EV - od koho zvolit montáž (ČEZ?)

Odpovědět
Lukke
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 07, 2021 9:11 am

FVE 10 kWp pro nabíjení EV - od koho zvolit montáž (ČEZ?)

Příspěvek od Lukke »

Ahoj všem příznivcům FVE a EV!
Právě jsem se zaregistroval, procházím si fórum a hledám, zda tu není podobný dotaz, případně smažte či mě nasměrujte, děkuju!

Bydlím v terasovém domě s velkou plochou střechou kde je vidět do všech světových stran a rád bych si nechal nainstalovat FVE. Procházím nabídky po netu a jsem poměrně ztracený. Zvláště v těch měničích, někdo řešil rozdělení na fáze, atd, tomu vůbec nerozumím. Abych nekoupil něco, co je zastaralé či nevyhovující mým účelům.

Požadavky jsou:
- max. možná plocha 10 kWp kvůli dotaci
- co největší baterie
- nabíjení elektromobilu a snaha o co největší soběstačnost (ohřívání vířivky, vytápění garáže, atd). tady mi stačí dobíjet cca 5-10 kWh denně.

Mám jít do řešení od ČEZ a jejich bateriovou ledničku? Nedávno si pořídil soused a je spokojený. Zda někdo ale nemá nabídku výhodnější netuším. Jde mi o to, když připojím nabíječku EV (2.2 kW pomalé nabíjení), aby ideálně využívala proud z EV a baterie a netahala ze sítě. To samé ohřev vířivky (2.3 kW). Četl jsem i o chytrých wallboxech, které si regulují proud dle aktuální volné kapacity FVE.

Poradíte či mě někam nasměrujete, prosím? Děkuju a přeju hodně zdaru! :sun2:
Lukke
Příspěvky: 2
Registrován: čtv říj 07, 2021 9:11 am

Re: FVE 10 kWp pro nabíjení EV - od koho zvolit montáž (ČEZ?)

Příspěvek od Lukke »

1) vzhledem k tomu, že mám EV a počítám s nákupem druhého, tak se nebojím, že bych energii nespotřeboval - vyhřívání vířivky k tomu, provoz velkého bytu včetně garáže, atd...
2) baterii jsem si představoval velikost 10-20 kWh samozřejmě dle ceny, nemám představu
3) v bytě mám 3 klimatizační jednotky, čili 2 kW bude spotřebovávat klimatizace
4) EV má aktuálně 40 kWh baterii
5) nedokážu posoudit co potřebuji - v bytě mám 3x25 A jistič, nabíjení EV provozuji aktuálně z 3fázové zásuvky (výkonem 2-11 kW dle požadavků)
6) nedokážu posoudit jaké panely preferuji, místa mám na střeše hodně, čili bude spíš záležet na ceně a životnosti, nechám si poradit
7) typ baterií také netuším jaký bych měl vybrat

Backup výkon 3 kW by měl určitě stačit, když bude výpadek elektřiny, logicky nebudu používat troubu, nabíjení EV, apod.

Cenu jsem si představoval cca do 350 tisíc po započítání dotace. Více bych nerad investoval.

Koukám na nabídky ČEZu, EONu, Woltair, Schlieger, Solidsun... Je toho tolik...
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: FVE 10 kWp pro nabíjení EV - od koho zvolit montáž (ČEZ?)

Příspěvek od Diablo007 »

Kiwi jsi zbytečně hrr. Když dojdeš do obchodu pro sluchátka taky ti prodavač neřekne jakou od nich očekává frekvenční rozsah a citlivost jelikož to 99,9% kupujících neví ano co to znamená.
Držme se toho jaké je zadání. A zadání defakto splní skoro každá instalace a některé lépe a některé hůře. Povětšinou je problém ten že ty 10kw měniče mají na fázi jen 3,3kw a může se stávat že budeš v jedné fázi nakupovat s v druhé mít dodávku do sítě je potřeba mít dobře rozloženou spotřebu ve fázích popřípadě perfektně udělaný maganment řízení těch přebytků. A tahle důležitá finální fáze je časově nejvíce náročná a defakto všechny firmy na to serou protože mají vydělané tou instalací a uživatel je jim u prdele. A pokud chceš fakt systém který dělá to co po něm chceš tak dost často nevyhovuje dotačním podmínkám je to trošku začarovaný kruh
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“