Back - Up box huawei

Odpovědět
boss4112@azet.sk
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 29, 2021 11:51 am

Back - Up box huawei

Příspěvek od boss4112@azet.sk »

Zdravím Vás má niekto skúsenosti s huawei Back-up boxom?
Chcem sa opýtať back up výstup z tohto zariadenia je stále pod napätím a to znamená, že stačí ho hodiť napr. na svetelný okruh a v prípade výpadku ide ďalej alebo sa aktivuje až pri výpadku a teda treba riešiť prepínač siete.

Vopred ďakujem
Thomas_CPU
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 11:23 pm

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Thomas_CPU »

Ano je to tak jsou tam dle dokumentace dva okruhy pro zálohované a nezálohované spotřebiče. Podmínkou ale bude podle mně baterie :? což k její ceně je dost mimo :-( mám také měnič Huawei ale když jsem si to spočítal tak to vůbec nevychází jelikož se musí dokoupit BackupBox atd.. To už je lepší přejít na nějaký off-grid měnič s klasickými bateriemi 48V

Jediné co mi přijde na tom fajn že HV baterie mají daleko lepší účinnost a na přímou spotřebu má ten měnič huawei taky výborvnou účinnost vzhledem k tomu že se tam napětí tolik nezvyšuje.
boss4112@azet.sk
Příspěvky: 14
Registrován: pon lis 29, 2021 11:51 am

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od boss4112@azet.sk »

Huawei je jeden z mala investorom, ktorym funguje backup aj bez batérii
Kodl69
Příspěvky: 1314
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Kodl69 »

???? Apríl teprve bude.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Thomas_CPU
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 11:23 pm

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Thomas_CPU »

:D jak to myslíš jako že by tam byl backup bez baterií ? Moc se mi to nezdá ale osobní zkušenost nemám a informací o fotovoltaice od Huaewei je minum.

To je to tak špatné ? Nebo proč je tak málo info :?:
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od brumlaj »

Jako mít záložní zdroj napájení (backup) bez úložiště energie zavání volnou energií. Ano, máme tu volnější režim než na MP, ale takový klín to už je silný kafe.
Thomas_CPU
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 11:23 pm

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Thomas_CPU »

Tak já myslím že to bylo myšleno tak že by to byl backup kde by sloužila energie z fotovoltaických panelů.
Kodl69
Příspěvky: 1314
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Kodl69 »

Aha, takže UPS, která funguje, jenom když praží slunko. To bych asi nedokázalprodat. Ale čínští soudruzi jsou v tomhle evidentně jiná liga.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Uživatelský avatar
Trubka
Příspěvky: 194
Registrován: úte bře 30, 2021 12:02 am

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Trubka »

Bez bufferu typu baterie je obrovský problém držet MPP bod. Obzvláště při proměnlivé zátěži.
Všechny mě známé systémy, které nabízení přímou výrobu AC z panelů bez podpory DS a bez baterií, fungují jen na dvou principech:

A) dynamicky mění frekvenci a amplitudu AC podle toho jak zrovna svítí
B) místo baterie používají interní kondenzátory a zároveň limitují výstupní výkon na cca 1/3 svého potenciálu

Vzhledem k tomu, že narozdíl od třífázových čerpadel nemá běžná domácí elektronika změnu síťové frekvence a amplitudy ráda, tak to v případě Huawei bude spíše varianta B. Tedy 10 kW střídač s optimálně osvětlenými 10 kWp panely dokáže zálohovat 3kW zátěže.
Thomas_CPU
Příspěvky: 4
Registrován: úte led 25, 2022 11:23 pm

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Thomas_CPU »

Tak je to dost na hlavu ale i takový use-case může mít pro někoho význam :D
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Back - Up box huawei

Příspěvek od Diablo007 »

Thomas_CPU píše: čtv led 27, 2022 10:37 am Tak je to dost na hlavu ale i takový use-case může mít pro někoho význam :D
Proč na hlavu ongrid co umí jet i bez sítě je naopak rozumný kompromis pro lidi co nechtějí baterií a záloha aspoň základní spotřeby domu . Když nejde síť tak mít zatopeno a teplé radiátory je příjemné
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“