Powerbanka pro NTB

Odpovědět
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Powerbanka pro NTB

Příspěvek od dumi »

Ahoj,

premyslim, ze si z prebytecnych 18650tek udelam powerbanku pro NTB. Bohuzel na baterii mi da jen cca 2 hodiny, takze by se to obcas hodilo. + bych to koncipoval jako obecnejsi zdroj a tim padem vicefunkcni.

vystup na ntb by to chtelo idealne tech 19V, adapter k ntb mam 19V/7A, vyzkouseno mam, ze i na slabem adapteru cca 3A ntb normlane bezi, pokud nenabiji baterii a nejede pod plnou zatezi. Dale bych samo bral vystup 5V USB + treba naky svorky na 12V nebo tak neco.

Nabijeni bud tim adapterem od NTB nebo idelane libovolnym adapterem. predstava je takova, ze nabijet to z USB by bylo nekonecny.

Kapacita? ntb ma baterku asi cca 40Wh, takze idelalne 2x tolik :D takze minimalne 22Ah, uvidim kolik slozim z clanku a jak to bude velky.

Premyslim jestli jit do 1S a nechat tam tect velky proudy, ale nemuset balancovat a nabijeni resit pres DC/DC stepdown, vystup pres stepUp nebo dat treba 6S a nabijeni stepup (nizsi vykon) a vybijeni poslat pres stepdown, kterej bude pri stejnym vykonu asi snazsi a levnejsi nez step-up.

Nema s tim nekdo zkusenost? pripadne jaky konkretni obvody stepup/stepdown pouzit?
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Kodl69
Příspěvky: 1314
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Powerbanka pro NTB

Příspěvek od Kodl69 »

Známej řešil portable vysílání, a nakonec skončil u baterek do nářadí, 18V systém (5s lion) má napětí od 16.5V do 21V, a to pouští přímo do ntb - stejně je tam prvně step down pak teprve zbytek obvodů... -tím pádem má vyřešený nabíjení s balancováním - je v origo nabíječce dewalt, má vyřešený konektory - protikusy si vytiskl na 3d tiskárně, a má ty baterky využitý nejenom na nb a vysílačku (tam má step down 9A na 13.5V z číny https://www.aliexpress.com/item/1005002 ... web201603_ )
Pokud máš strach, dá se nb připojit přes step up/down , třeba takovejhle: https://www.aliexpress.com/item/4000763 ... web201603_
neříkám, že je to jediný řešení, ale přijde mi jako celkem rozumný. Kupoval jsem mu několik prázdnejch obalů na baterky 5s2p na ali, cca po 7USD, to se ani nevyplatí tisknout... P.S. dost podražili, ani ten usd už není co byl: https://www.aliexpress.com/item/3300328 ... web201603_
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Powerbanka pro NTB

Příspěvek od dumi »

baterky do naradi tu naky mam, ale rad bych vyuzil ty 18650 co se mi tu vali ladem.

Nehlede na to ze tahat sebou nabijecku na baterky od naradi fakt nechci. libilo by se mi kdyby se ta powerbanka dala nabijet adapterem od notebooku. idelane klidne tak, ze adapter napaji powerbanku a ta notebook. proto uvazuju nad tema step-up/step-down menicema.

Spis premyslim, jestli jit do 1S a nebo radeji xS pak nastava otazka jestli jit s napetim packu nad napeti ntb a snizovat nebo byt niz a mit step-up. mate nekdo zkusenosti jestli jsou ty step-uop zdroje kolem 100W slusny?
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Kodl69
Příspěvky: 1314
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Powerbanka pro NTB

Příspěvek od Kodl69 »

mám vyzkoušenej jenom step down, viz odkaz.
Procházející napájení - možná bych to nekomplikoval, a udělal to samostatný, ten zdroj od NB zas nemá takovou výkonovou rezervu, a nějaký "inteligentní" řízení by to taky zesložitilo. Na nabíjení ti stačí nějakej slabší step up, akorát vyber CC/CV, a nějakou BMS, ale pro 6s už nemám žádnou vyzkoušenou...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Powerbanka pro NTB

Příspěvek od Noparasito »

Do vysavače sla tato. Trvale vysavac bere 6A a nehreje se.
Podpeti i prepeti maka. Balancovani asi taky, clanky jsem vzdy jen kontrolne premeril a do 0,02V vzdy byly.
https://a.aliexpress.com/_mrz4OSj
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“