Pokazený Studer zo SecondSolaru

mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Tak som sa netešil dlho...

Mam XT8000, ten ide zajtra preč a tak som otvoril dve kúpené XTM4000, že ich vyfúkam skontrolujem a pripravím na zajtrajšiu montáž... :stupidme:

Jeden vyfúkaný skontrolovaný opticky OK.

Keď som otvoril druhý hneď po otvorení som zbadal spáleninu na kondenzátore a hneď som vedel že je zle...
Hneď vedľa sú tranzistory. Na oboch stranách som našiel po jednom kuse vystrelené. :steaming:

Takže čo navrhujete? Boli kupované minulého roku a nikto ich neskontroloval. Reklamácia asi už neprejde. :roll:
Poznáte niekoho kto by to vedel opraviť? Predpokladám že už budú načaté všetky tranzistory a boh vie čo ešte zobrali zo sebou...

Bolo viac takých meničov? Viete ešte o niekom? alebo to mám sám ako vždy smolu? :pissedoff2:

Takže tie meniče typujem že zopár odišli a preto začali všetky vyraďovať. Je to menič z roku 2013.

20210729_173811.jpg
20210729_173811.jpg (955.21 KiB) Zobrazeno 5476 x
20210729_173723.jpg
20210729_173723.jpg (978.87 KiB) Zobrazeno 5476 x
20210729_174939.jpg
20210729_174939.jpg (919.03 KiB) Zobrazeno 5476 x
20210729_175019.jpg
20210729_175019.jpg (819.42 KiB) Zobrazeno 5476 x
Přílohy
20210729_174958.jpg
20210729_174958.jpg (915.87 KiB) Zobrazeno 5476 x
20210729_175004.jpg
20210729_175004.jpg (926.92 KiB) Zobrazeno 5476 x
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Noparasito »

Myslis, ze nemaka??? Nebo jsi jej testoval?
Tusim bol-st mel taky nejakej problemecek.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Neboli zapnuté vôbec, ale keď ma strelení fety tak to ani zapínať nebudem. Hlavne nie v paralely. Musí sa to opraviť.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Mikel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 26, 2021 8:32 pm

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Mikel »

Vymenit ten jeden upeceny cmoudik a pobezi to dal :)
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Noparasito »

Mikel píše: čtv črc 29, 2021 10:11 pm Vymenit ten jeden upeceny cmoudik a pobezi to dal :)
Spis doufat 🤔
willcz
Příspěvky: 294
Registrován: pát dub 09, 2021 8:48 am
Bydliště: Rosice

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od willcz »

Mikel píše: čtv črc 29, 2021 10:11 pm Vymenit ten jeden upeceny cmoudik a pobezi to dal :)
Určitě ne ... cesta do pekla pro dalších x tranzistorů.
může být odpálený driver, jíný fet, atd. a může dojít k řetězové reakci.

blbé bude že na vypájení tranzistorů to bude chtít hodně dobrou pájku.
je to 4vrstvý plošnák, 35um nebo 70um medi ... běžnou mikropájkou to nebude úplně snadné
9,8 kWp Poly + Tigo, 3x XTM4000, 2x VT65, 1x VT80, 8x Pylon US3000B + paralelne k tomu 15S LiFe 360Ah s Batrium BMS
Mikel
Příspěvky: 115
Registrován: pon črc 26, 2021 8:32 pm

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Mikel »

willcz píše: čtv črc 29, 2021 10:18 pm
Mikel píše: čtv črc 29, 2021 10:11 pm Vymenit ten jeden upeceny cmoudik a pobezi to dal :)
Určitě ne ... cesta do pekla pro dalších x tranzistorů.
může být odpálený driver, jíný fet, atd. a může dojít k řetězové reakci.

blbé bude že na vypájení tranzistorů to bude chtít hodně dobrou pájku.
je to 4vrstvý plošnák, 35um nebo 70um medi ... běžnou mikropájkou to nebude úplně snadné
tyto tranzistory stoji do 100kc. Neni to takova castka aby se to minimalne nezkusilo. :)
Pajka s rekulaci teploty a vhodnym hrotem bude stacit.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Diablo007 »

Možná by to uměli kluci od Oty nevím jestli dělají studery ale většinu ongridu není problém
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Ďakujem pekne za info.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

pár podobných desek jsem již kuchal , neopravoval ale kuchal :D . K odpájení tranzistorů TO220 i TO247 se mi nelépe osvědčilo 200W pájedlo s širokým plochým hrotem -> gró je zahřívat všechny tři nožičky současně . jednotlivé zahřívání a postupné vyvyklávání tranzistoru je napytel :evil: .
Vypozoroval jsem že není-li tranzistor očividně poškozený , spálený , roztřelený , utavený , neznamená že je v pořádku . Například H-můstek obsahující 32 tranzistorů TO247 - 3 kusy zjevně dead , 9 kusů ve zkratu (nejdou rozepnout) a 13 kusů hluchých (nejdou sepnout) . Takže z 32 tranzistorů je pouhých 7 kusů životaschopných :? .
K testování tranzistorů používám 12V 55W halogenku coby zátěž a spínač s 33Ω rezistorem k ovládání Gejtu ;) . Tímto eliminuji i načaté tranzistory jež RLC metr vyhodnotil jako OK kus .

Elektronům zdar :sun2:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od JonasPP »

Tak Ja by najskôr odštikal,alebo ulomil tie zle trandaky,jednoducho sa po tom budu odpajkovavať nožičky. Po tom by som pozrel,či nahodov sa trandaky nezapajaju jednotlivo podľa zaťaženia,alebo maju všetky spoločny budič,ako je trebars v PJ. Druha vec,sa rozhodne podľa toho čo zistime,ale aj tak to bude premeranie skratu tranzistorov a či su odpalene protiľahle trandaky pri vytvarani vlny. Aj u PJ sa vždy odpalia protiľahle.
Tretia vec,pozrieť,či je od budiča k tranzistoru dajaka prekažka,teda odpor,dioda,kondik,ktora dokaže budič ochraniť pred skratovanym trandakom. Ostatok sa bude riešiť po tom. Ale ono to vyzera,že každy trandak bude budeny cez prekažku,inak skrat jedneho by odpravil cele seriove zapojenie.
Nemam na to uplne spravne vedomosti,ani skusenosti s tymto meničom,ale ak sa ho nepodari rozbehať,tak by som pozrel na plošak,čo to je zač a skusil zistiť dôvod odpalenia,keď už su to špičkove meniče. Ale dosť by pomohlo,pri akej situacii sa to stalo,lebo to vyzera divne. Možno len dajaky hnusny hmyz vliezol pod trandak a spravil fatalny prepoj.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od josse »


Abrams píše:Zdravím ,

... K odpájení tranzistorů TO220 i TO247 se mi nelépe osvědčilo 200W pájedlo s širokým plochým hrotem -> gró je zahřívat všechny tři nožičky současně . jednotlivé zahřívání a postupné vyvyklávání tranzistoru je napytel ...
To je sice pravda, ale u oprav je vždy lepší vystříhat, nebo jinak mechanický odstranit tělo součástky, následně očistit díru po díře. Nebo víc děr na jedné cestě kvůli teplu, je třeba pracovat rychle při správné teplotě, měď se začne oddělovat od laminátu a to nechceme. V práci mají technici pro opravy cca 10x10cm roztavenou lázeň cínu do které to celé ponoří a vyndají rychle vše potřebné... Zkušenosti jsou takové, že běžné desky to vydrží cca 4x, takže dvě opravy (zaletovat, odletovat, zaletovat, odletovat)

Měření těch co mají jít ven neumím komentovat, to bude složité a nemyslím si, že je nějaká univerzální metoda. Kort když jich je tolik paralelně. Raději bych vyndal naráz celou skupinu i s drivery a podpory v G a možná dalšími součástkami.

Dokážu si představit, že odešel jen jeden tranzistory, ale osobně bych asi preventivně měnil všechny...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Noparasito »

Ja pouzivam na vicenozickove nahrivaci odsavacku.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Tak uvidíme, ako to budeme riešiť, Ota mi navrhol nejakú vec, tak to skúsim cez neho a ak nie, tak sa bude opravovať.
Ale ja isto nie, nemám na to ani teoretické vedomosti a podľa toho čo čítam ani vybavenie a hlavne, je to príliš drahé zariadenie na to aby som sa na ňom učil... :wink:

V každom prípade dávajte si pozor všetci keď budete nakupovať na secondsolare, lebo som ich počul že je ich viac odpálených...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Tak dnes išlo moje XTH 8000 k novému majiteľovi. Hneď som vytiahol druhe XTM-4000 a namontoval ho. Namontoval som, upgradoval som soft, prvý problém, bol že mi nechcelo dovoliť prepisovať údaje. Reset cez 03 na SD karte, naspäť nastavenie a hurá menič ide.
Hneď radosť ako som downgradoval FVE... :stupidme:

A potom som rýchlo na to prišiel na to že takto to nemôže ísť. Mal som nastavené že ak sa menič preťaží zopne transfer relé, a celá záťaž ide z distribučnej sieti. Pri 8kW meniči pohoda, mááálo kedy. Ale dnes Miška úradovala a to bolo každú chvíľu!

Tak si vravím prestavím menič na hybrid. Čiže transfer relé trvalo zapnuté, všetka záťaž z batérie a ak nestíha nech si potiahne aj z distribučnej siete.
po troch hodinách nastavovanie som to vzdal! Asi sú blbý nebo co! :steaming: Vôbec ho takto nedokážem nastaviť, vkuse je na DS a neprimiešava, nejde to ani za toho boha! Pretoky mi nevadia, toľko si ich zaplatím kým nepríde druhý menič.

Prosím Vás, nenájde sa tu dobrá duša ktorá mi napíše kompletné nastavenie na hybridný režim? Lebo som fakt blbý a nedokážem to! :roll:

Ďakujem
Přílohy
20210730_123453.jpg
20210730_123453.jpg (854.98 KiB) Zobrazeno 5385 x
20210730_222553.jpg
20210730_222553.jpg (864.64 KiB) Zobrazeno 5385 x
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
willcz
Příspěvky: 294
Registrován: pát dub 09, 2021 8:48 am
Bydliště: Rosice

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od willcz »

to by mělo běžet téměř ve výchozím nastavení.
- povolit smartboost
- zapnout battery priority
- upravit v XCOM-CAN parametry aby to podle SOC tahalo z baterky

je možné že výchozí napětí pro battery priority je moc vysoko a tento parametr není dostupný když je připojený XCOM-CAN
tzn odpojit XCOM-CAN, restartnout dát napětí nízko, zapojit XCOM-CAN
9,8 kWp Poly + Tigo, 3x XTM4000, 2x VT65, 1x VT80, 8x Pylon US3000B + paralelne k tomu 15S LiFe 360Ah s Batrium BMS
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Sakra ešte aj v xcom can... A to batery priority mi nie je moc jasné ako to má fungovať. To je hranica pod akú nepôjde z napätím batérie?
Ty kokos, ďalšie tri hodiny zabijem už to vidím sakra. :roll:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
LukasK
Příspěvky: 47
Registrován: pon črc 26, 2021 8:48 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9300
Kapacita baterie [kWh]: 25

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od LukasK »

Zdar, dík za toto forum.

Momentálně řeším stejný problém - mrtvé XTM.

Včera jsem začal kuchat....

Jak zde radil třeba Mikel - pájka s regulací teploty....absolutně nepoužitelné - to je tak dobrý to zkurvit.... Vícevrstvé PCB s tlustou mědí....je potřeba 200W kopyto, pořádně ohřáté. Pak tranzistory padají ven skoro samy bez rizika poškození desky.


Zatím mě to nežije :(

Ale kdybys ses do toho Mobiliku chtěl pustit....napíšu jak jsem postupoval....

Zapojení je klasika Full bridge. Každý spínač(celkem 4) složen z 18 ks IRFB4410 paralelně a každý tranzistor je buzenej přes odpor 22R z budiče IR2010S - tedy 4 budiče budí 72 tranzistorů přes 72 odporů...na každou větev 2 budiče paralelně.

Jak jsem postupoval...

-oddělil jsem výkonovou a řídící desku
- výkonovou desku připojil na DC zdroj s omezením proudu, termokamerou identifikoval vadné tranzistory - celkem 4 ks.
- Výměna tranzistorů: Přidat cín pomocí trafopájky na vývody, pak 200W kopyto a tranzistor je do 5 sec venku. Pak pomocí injekční jehly, pájecí pasty, měděného lanka očistit a napájet tranzistory zpět...
- proměřil jsem pole trazistorů- - zdá se vše OK
- Proměřil jsem budící odpory - 1 ks přerušenej
- Připojil jsem desku na zdroj - vše se zdá OK, nežere, proměřil jsem výstupy zdrojů MAX5035C - vše OK (12V)
- měnič zkompletovat
- Připojil na zdroj - vše OK, ventilátory se rozběhli, měnič zůstal v režimu OFF...vypadalo to nadějně
-Zapínám tlačítkem....uuuuaaaaaaaa........pjůsej.....jde to do zkratu- trafo bučí....něco blbě (připojeno na zdroj s omezením proudu.....mírné zklamání - ale to by bylo moc jednoduché)
- Odpojil jsem trafo od výstupu měniče ... měnič naběhne, je slyšet pískání PWMka - po cca 3-5 sec se vypne - nestane se to co očekává - sekundár negeneruje na výstupu 230 AC. tak se měnič schodí...
DSP asi žije...což je to nejzásadnější....jestli nemá zhulený PWM výstupy, tak to snad nějak půjde dát do kupy...
-Zkoušel jsem skopem očuchat výstupy z budičů....bohužel moc málo času, než se měnič vypne, udělat z toho nějakej závěr...

Zkusím vyměnit ty 2 budiče u kterého byl přerušenej ten odpor 22R....jestli si někam posunu.


Takže zatím neúspěch... :roll:

Ale....celkově jsem z toho nadšenej - jasná topologie obvodů, snadno čitelná funkce jednotlivých částí. Mám z toho pocit, že to musí jít opravit:-) Tak uvidím.


Napadá vás něco co dál? Díky
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Ďakujem, za to že si sem napísal postup opravy. Som rád že sa vdaka takým príspevkom toto fórum rozbieha.

Avšak ja na toto nemám na 90% som si istý že by som do ešte viac odpálil. Nemám znalosti z takej elektrotechniky.

Ale ďakujem za info.
Aspoň je nádej že tento menič sa dá opraviť.

Držím palce, nech sa ti oprava podarí.
Potom daj vedieť. :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od josse »


LukasK píše:

Napadá vás něco co dál? Díky
Připojit sekundár trafa na 230, primár odpojený a změřit klidový proud a sekundární napětí...

Nedávno mě kolegové z práce přesvědčovali že transformátor má životnost 3000 let, nevěřím jim a tahle Story zavání mezi-závitovým zkratem...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od Kodl69 »

Měl jsem zkrat mezi primárem a sekundárem na trafech z PJ8000. Extra blbě se to diagnostikovalo. Ale elektronika v mé verzi zvládla i tohle, tj sekundár se pokusil protlačit cca 200V zpátky do primáru, zvukovej efekt při pokusu o softstart celkem výživnej, ale všechno zůstalo funkční.
Na zkoušku bych k tomu měniči připojil nějaký trabo 24V/230V aspoň 500W a pokud je špatný trafo, tak s tím "náhradním" by to mělo zafungovat. Další možnost je, že jede na jedné straně jenom jedna část polomostu a tím pádem se trafo DC přesytí, zamručí a zdechne to... Osciloskop má funkci ne sejmutí jednoho průběhu, na to jsou ty 3s až moc, a hned uvidíš, co se tam děje...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
bol-St
Příspěvky: 44
Registrován: stř črc 21, 2021 1:38 pm
Bydliště: Hlučínsko

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od bol-St »

Trošku mě děsí, že tento stav je už u dodaného Studeru, aniž bys ho zapojil. Můj odešel po zapojení do ostrého provozu, kdy jsem nedopatřením zapříčinil, že nabíjecí napětí bylo příliš vysoké a Pylontechy se odpojily na přepětí. Výměna fetů u mně nepomohla, chtělo by to zkoumat dál, ale také na to nemám znalosti ani vybavení. Jestli by se našla cesta jak desku opravit, tak ji rád někam zašlu.
Mám další kus se Secondsolu, ale ještě jsem ho neotevřel, tak musím na něj kouknout, dřív než bude pozdě.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Môj druhý menič zatiaľ ide od piatku v poriadku.
Uvidíme čo bude.
Zajtra by mal prísť ďalší menič a ten sa bude buď reklamovať, alebo opravovať.
Uvidím. Budem informovať.
Som si do teraz myslel že studer prežije ak sa mu odpoja batérie...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od mobilik »

Tak práve som namontoval aj druhý menič.
Fungujú obe paralelne na L1 a všetko je v poriadku.
Vadný menič sa bude opravovať časom.
Dám potom vedieť čo mu bolo.
Ďakujem za pomoc všetkým. :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
bol-St
Příspěvky: 44
Registrován: stř črc 21, 2021 1:38 pm
Bydliště: Hlučínsko

Re: Pokazený Studer zo SecondSolaru

Příspěvek od bol-St »

To je skvělá zpráva, že už Ti paralelní spojení běží. Já mám náhradní Studer 2 týdny doma, ale zatím nemám čas se k tomu dostat. Zatím se mi povedlo jen z něj sundat kryty a vizuálně zkontrolovat stav, vypadá OK. Snad brzy také poběží.
Odpovědět

Zpět na „Studer“