Growatt SPH 5000 TL3 BH UP off grid - cyklické výpadky AC výstupu, Error 416,409

Odpovědět
PetrRez
Příspěvky: 2
Registrován: pon zář 18, 2023 9:59 am

Growatt SPH 5000 TL3 BH UP off grid - cyklické výpadky AC výstupu, Error 416,409

Příspěvek od PetrRez »

Ahoj Všem,
již nějakou dobu řeším problém u svého Growatt SPH 5000 TL3 BH UP, první reklamace skončila výměnou základní desky, ale vůbec nic nevyřešila. Teď už se prodejce začíná cukat..

Mám instalován 1 string 5KWp, Baterii nastavenou na PB mode 12cell, ale připojene ekvivalentni množství LIFEPO s vlastním balancerem. Celé provozováno v off grid režimu. Vše běží jak má, dokud je zátěž,či dokud se nabijí baterie. 4KW odběr bez potíží /pokud svítí a nepřetížím jednu fázi.

Ale jakmile se baterie dobijou, přepne se střídač zřejmě do jiného módu a pak začínají obtíže. Pokud mi klesne odběr pod cca 200W začne střídač po nějaké neurčité době /minuty až hodiny/ blbnout a cyklicky shazovat AC výstup. Zjistil jsem, že se na výstupu AC bezdůvodně začne zvedat napětí až na 240V zřejmě zareaguje interní přepěťová ochrana a celé to shodí.. Takto to dokola opakuje dokud střídač nerestartuji.

Video zde :
https://www.youtube.com/watch?v=lFb7O8lSzUA

Pokud zvýším zátěž, třeba klimou o 400W problém zmizí, pokud ji odepnu, zas se objeví:
https://www.youtube.com/watch?v=CqFKysguPOc

Střídač ve výpisu hlásí
Error: 416
Error: 409

Všiml jsem si ještě, že v tomto chybném režimu se rna displayi rozvicuje i 2hy string, který není připojen. Takto mi to cele smrdí FW bugem, nebo chybou regulace / designu.

Nesetkal ste se nekdo s takovýmto problémem? Nemáte nějaké typy co s tím.
Zkusím to dát podruhé na reklamaci, ale prodejce se začíná vymlouvat, že to není ostrovní střídač a že jej provozuji v módu, pro který není určen, takže mne asi nečeká pozitivní přístup z jejich strany... :/
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“