Neusínající regulátory.

Odpovědět
Martin P
Příspěvky: 143
Registrován: úte dub 20, 2021 4:45 pm

Neusínající regulátory.

Příspěvek od Martin P »

V mé FVE slouží čtyři regulátory PCM60X. Jsem s nimi spokojen, fungují jak mají. I když poslední dobou jsem si u nich všiml zajímavé věci.
Regulátory se běžně v noci úspí a naběhnou až ráno. Avšak u některých se poslední dobou stává že zůstanou aktivní i v noci. Displej ukazuje napětí na vstupu z panelů shodné s napětím baterie a nějaký minimální nabíjecí proud (0,5-1A), což je za tmy nesmysl.
Víte někdo, jestli se to dá nějak poladit? Případně jestli to něčemu vadí?

Děkuji za odpovědi. Martin P.
Uživatelský avatar
Abrams
Příspěvky: 427
Registrován: stř dub 07, 2021 8:28 am
Bydliště: Brno

Re: Neusínající regulátory.

Příspěvek od Abrams »

Zdravím ,

mám dva PCM60 a tohoto jsem si nevšiml . Při téměř nulové výrobě FV v nich cvakne relé jež odpojí FV vstup a de spát . Nabíjecí proud při téměř nulovém FV mi taky kecalí - jeden ukazuje 0,8A a druhý 1,6A :| . Jelikož neumí lórovat data tak mi to vůbec nevadí .
Když spí tak z baterky berou 0,0 nic a při téměř nulové výrobě FV berou z baterky cca 0,3A , takže skoro 0,prd :D .
Sou to dost dobrý regly :headbang: .

Elektronům zdar :cloudy:
4kWp + 22kWh LiFePO4 +6kW HF měnič s nájezdem 37,5 MWh @ 90.000 motohodin .
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Neusínající regulátory.

Příspěvek od brumlaj »

Ladit bych zkusil odporem na FV vstupu regulátoru. Mohl by stáhnout napětí na což by regulátor mohl zareagovat vypnutím. No a potom najít kudy to napětí na vstup doleze.
Na tom odporu se bude dát změřit (proud) jak tvrdé to napětí na vstupu je.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Neusínající regulátory.

Příspěvek od dumi »

Me se to deje u jednoho PWm hlasi chybu se spalenim mosfettu anti-current. Jinak funguje normalne. Neresim :-)
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Odpovědět

Zpět na „PCM“