40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Odpovědět
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Příspěvek od Kodl69 »

Měl jsem možnost vyzkoušet tohle: https://www.mountfield.cz/aku-rotacni-s ... v-1aku2010
s 6Ah baterkou. Na jedno nabití cca 120m2 poměrně řídké trávy výšky do 20cm. Celkem mě to překvapilo, čekal jsem že to nedá ani 100m2, na druhou stranu, takovou trávu, jjako mám kolem domu by to asi nedalo vůbec.
Ještě jsem krátce vyzkoušel tohle:https://www.mountfield.cz/aku-strunova- ... v-1aku2012
celkem to má výkon, myslím, že by se to mohlo rovnat i s mou historickou Ryobi https://krovinorezy.heureka.cz/ryobi-rbc36x26b/
která už u mě funguje pátou sezónu s origo baterkou, tehdy stál komplet s 4Ah baterkou 7180Kč. Tj cenově srovnatelný se současným mountfieldem.
Otázka je, jestli ten mountfield bude ještě za 5 let existovat, nebo už bude vyhozenej...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: 40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Příspěvek od liškovrah »

Z Moutfieldu už bych si nekoupil nic,gaunerská firma.Předloni jsem tam koupil bubnovou sekačku s variatorem,asi za 25000.Předprodejní servis,naložili a já hned vletěl na louku.Po 10min vibrace ukrutná a něco se mi otřelo o nohavici.Koukám,proseklý džíny a chybí jeden nůž.Trochu vedle a proseklá tepna.Na prodejně dali nový nůž,čep pérovku a matku.Hned jsem koupil samozajišťující matky.Ušetřili 4 koruny...
Během dalších dvou měsíců jsem 3x svářel a vystužoval řídítka,trubička o síle stěny 0,5mm.Po 3 měsících začalo řvát ložisko na bubnu.4 dni posuzoval technik a nabídl mi opravu za 19000kč.Namítl jsem,že záruka...,,Pane,vy jste si nevšiml toho dodatku na faktuře,těma malýma písmenkama"?
Tam bylo,,záruka se nevstahuje na kurva ložiska"!!!
Cestou domu jsem to chtěl hodit do šmelce,ale nakonec to dostal kamarád,použil motor k míchačce na beton.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: 40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Příspěvek od Diablo007 »

Já tam kooupii gril zahradní takovou tu lokomotivu po prvním zatopení z toho slezla barva tak reklamace dovezli novou. Ta to samé a dalsi reklamaci neuznali že sem nedodržel návod a správně nevypalil barvu.
V návodu byla věta udržujte mírný oheň. Tak sem pánovi vysvětlil že sem to samozřejmě přesně tak dělal a on že určitě ne. Tak sem se ho zeptal na technickou definici mírného ohně kolik je to stupňů a že ČOI bude určitě zajímat jak je specifikováno mírný oheň a za dva dny volal že reklamace je uznána
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: 40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Příspěvek od liškovrah »

Když jim to podepíšeš jako já při koupi,nic nezmůžeš.Hned ze servisu jsem konzultoval s právníkem,nemělo to cenu jít do sporu.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: 40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Příspěvek od Kodl69 »

Já jsem to nekupoval... Jenom vyzkoušel.
POužíval jsem nějakou dobu hydraulickou štípačku z tohohle kšeftu, a v poslední době nějak neštípala. Výsledek po rozborce je ten, že čerpadlo nemá vlastní ložisko, celý to drželo ložisko elektromotoru, a to to vzdalo. Poškozený rotor motoru, a co hůř statorový vinutí (pootočily se některý plechy statoru), čerpadlo vymletý tak, že by se stejně muselo vyměnit. Tj funkční zůstal rám s nádrží na olej a pístnice. Cena dílů (ne cena opravy v MF!!!) přesahuje cenu nové štípačky. Ale splňuje to směrnici EU o snadné opravitelnosti, rozebrat to šlo celkem pěkně...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: 40V sekačka z mountfieldu 41cm záběr + strunovka

Příspěvek od dumi »

Tak veci z MF jsou predrazeny uz z principu, Staci se podivat na ty jejich reklamy. vsechno za 1/3 a v tu chvili to stoji normlni cenu jako na zbytklu internetu :D
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Odpovědět

Zpět na „Sekačky“