VVÚ Vitova chatrc

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Odpovědět
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Nazdar každej ví že mám volovo každej ví že mám 3 axperty a každej ví že olovo patří max na závaží do kánoe.

tak at to svítí všema směrama i ze severu a vodspodu... Zdar
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Nazdar, včera se mi povedlo zprovoznit a odladit 2 greenbona na stejné olověné baterii. Pro začátek nutné říct že mám 1 kus staré GreenBonO se sw pro ostrovní provozy a průvlekem od sítového měniče a jako druhé mám Nový model GBO AKU zatím bez průvleku.

tož první má na sobě 1SSR + 1F komutační kaskádu o 6 spotřebičích, a ještě klimatizaci a to druhé má zatím na sobě jen přímotop.
druhé GBO po většinu času se fláká, ale když je slunný den a natopí se mi ve sklepě aku nádrže na těch 85 stupnů ( cca 40 - 60 kWh) tak pak to vypnou termostaty, a druhé GBO-AKU začíná makat.

Nastavení Greenbono Upožadované 55,5 V
GBO AKU maká vpodstatě pořád, ale nevytěžuje. vytěžuje jen když napětí na baterce je výš než 56,9 V

čehož se stane ihned po vypnutí jakéhokoliv spotřebiče v domě, protože napětí na bateriich resp indukčnosti v cívkách MPPT způsobí nárůst napětí.
Axperty nejsou nejrychlejší co do dynamiky přeběhu mezi FULL load a No Load. takže proto.

mějte se fajn a nazdar ! :-)
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Zdar kolegové...
jsem rád že už s mypowerem nemam mic společneho, nic jim nedlužím nic tam nemám. Nevím čím jsem se zasloužil toho že jsem hned na 2. blacklistu, to že jsem si nechal smazat svoje vlákno a to že jsem tam poradil mnoho lidem ?
Nezbývá mi nic jiného, než adminovi z MYp pogratulovat.

pánové není důležité kdo komu nepadl do oka ale umět vyjednávat, ale jak mi začal vyhrožovat občanským zákoníkem tak v tu ráno sem musel forum opustit neb se takto nejedná.

Kdyby měl někdo z Vás cestu do středních čech můžu Vás pozvat i na přespání gril atd, rád vás poznám....
Tak zdar a mějte se

Vítek
Panely vsude.
Baterka volovo
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od dumi »

to zni jak kdyz odchazis i odtud :D
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od redcrown »

tak to se divím, že ti to smazal. Čekal bych, že to bude považovat za svůj majetek.
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od mobilik »

Aj moje tri témy zmazal. :wink: som tiež na Blackliste, ale neviem poradie. :mrgreen:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Uživatelský avatar
marsal
Příspěvky: 615
Registrován: pát dub 09, 2021 11:10 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od marsal »

mobilik píše: čtv dub 22, 2021 6:18 am Aj moje tri témy zmazal. :wink: som tiež na Blackliste, ale neviem poradie. :mrgreen:
Ach jo, to jsou věci. Já jsem si právě na MP dal do podpisu odkazy na popisy svých FVE na tomto fóru, tak jsem zvědav ;-). Volentemu jsem mimochodem přál včera k narozeninám, psal, že sraz prý plánuje, až se uvolní opatření. Jen tedy nevím, čeho to bude sraz ;-).
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od brumlaj »

mobilik píše: čtv dub 22, 2021 6:18 am Aj moje tri témy zmazal. :wink: som tiež na Blackliste, ale neviem poradie. :mrgreen:
Hmm, já už od loňského léta. O Pavlovi ani nemluvě. Se mnou neměl moc práce, žádné téma jsem tam neměl. Ale PM je mi líto. Budu muset tady požádat o tam znepřístupněné. Sorry Vítku za plevelení Tvého tady.
marsal píše: čtv dub 22, 2021 9:26 am ........ Jen tedy nevím, čeho to bude sraz ;-).
Lidí, kteří se spolu chtějí vidět a bavit. (pakliže Volente neurčí jinak)
FRSO
Příspěvky: 14
Registrován: stř dub 21, 2021 5:54 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od FRSO »

Zdravím všechny.
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Zdary, já to nechal smazat na moje přání... byl to majetek naopak můj, moje fotky moje příspěvky.
ale nechci se k tomu vracet,
plevelte zde jak chcete mě nenaserete... :D

každopádně díky všem za příspěvky a neodchazim odsud však jsem ani nežačal pořádně psát zde.... :D

tak zatím jen že letos mám výrobu na DC 3, 988 tzn že dnes překonám DC 4 MWh od 1.1.2021 ale už to nemám kam dát.... výroby atakují 80 až 90 kwh denně a už se tolik nepřitápí...


Tož zdar a mějte se kdyby někdo potřeboval něco tak mi nepište ani nevolejte nemám rád lidi :D :D :D
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

FRSO píše: čtv dub 22, 2021 11:55 amZdravím všechny.
nazdar , vítej
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

brumlaj píše: čtv dub 22, 2021 11:19 am
mobilik píše: čtv dub 22, 2021 6:18 am Aj moje tri témy zmazal. :wink: som tiež na Blackliste, ale neviem poradie. :mrgreen:
Hmm, já už od loňského léta. O Pavlovi ani nemluvě. Se mnou neměl moc práce, žádné téma jsem tam neměl. Ale PM je mi líto. Budu muset tady požádat o tam znepřístupněné. Sorry Vítku za plevelení Tvého tady.
marsal píše: čtv dub 22, 2021 9:26 am ........ Jen tedy nevím, čeho to bude sraz ;-).
Lidí, kteří se spolu chtějí vidět a bavit. (pakliže Volente neurčí jinak)

Neplevelíš mě to je totiž jedno, někkteří maj nutkání se vykecat prostě u jinejch :D :D sorry brumlaji :D
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Nazdar právě jsem od 1.1.2021 pokořil 5MWh na DC. rodina se 2 malými dětmi dává dost zabrat. máme 2 pračky a sušičku myčku atd. je to vpodstat teměř neustale v chodu...

tak snad budou i přebytky jednou na topení v budoucí garáži... tož mějte se dobře..

Ahoj Víťa
Panely vsude.
Baterka volovo
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Zdar soudruzi. bylo provedeno doplnění destilky 30 minut, orientační měření napětí článků a vizuální kontrola FVE.
destilky dolito 20 litrů do baterie s 1350Ah. po 5 měsících.... tak a je zase na pár měsíců klid.

do baterky nateklo 3,05 MWh
z baterky odebráno 2,49 MWh

účinnost cca 82 % na olovu....

od 1.1. již 5,8 MWh na PV.

Tak zdar a at Vám svítí.
Panely vsude.
Baterka volovo
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od JonasPP »

5MWh a to ešte ani polovica roka??? Tak to je už iny mazec. Ja škrabem každu Wh,ale len teraz začinam 2MWh,ale za to až za meničmi.
Slnka lovu zdar.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Zdar kolegové.

máme téměř polovinu roku a zrovna mám chvíli to sem natukat.
budu stručný.

výroba na DC cca 7500 kWh, spotřeba na AC za měničema 5900 kwh. DC výrobu neměřím nějakým extra systémem jen axpertama a fangpusunama.

ze sítě ani nevim kolik šlo do elektrárny nebot mě to nezajímá, ostrov to není jen si snižujeme náklady a zvyšujeme komfort.
není nic lepšího než aby mi v 6:30 zaplo vytěžování, dohřály se aku nádrže na ted už standardních 83°C co jsou ve sklepě. díky vytěžovači jsem schopný razantně ukončit topnou sezonu letos jsem z FVE topení pokryl už od konce února...

už se těšim na září abych mohl trošku pomaličku začít využívat FVE.

bohužel se ukažuje že i na rozežranou 4 člennou rodinu je to moc velká elektrárna a je potřeba dodělat bazén protiproud, a případně elektroauto ale to fakt až bude lidsky dostupné..

no tak zatím vše a snad trhnu 15 MWh za rok...

zdar Vítek
Panely vsude.
Baterka volovo
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od brumlaj »

VITEK píše: ned čer 20, 2021 10:22 am ....... ale to fakt až bude lidsky dostupné..
Kdo chce hledá způsob, ostatní mají důvod ;-) My co už 3,5 roku jezdíme v elektromobilu, nám pořizovací cena 215kKč "za ten šrot" a debaty nad ní o dostupnosti přijdou tak nějak jako další výmluva nebo zastírání jiných důvodů.
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

elektro auto pokud tak aby bylo plnou alternativou co do výkonu a dojezdu jako muj nafták... natankuju 2X za měsíc a to mi pořád přijde nahovno.

auto musi mít alespon polovicni dojezd což málo které má aspon 500km, a když tak stojí 1 Mil a vic. to nedava smysl ani v pořizovačce ani v ničem jiným.

rád bych se mýlil.

potřebuju velky prostorny auto pro 4 členou rodinu mega kufr aspon to co má octavka v kombiku, protože věčně mám kufr narvanej a potřeboval bych větší....

no nic třeba časem... až 10 let starý pujde koupit za 200 tisíc..... to už bude tak neutěšený stav baterií že do auta se dalších 400 za baterku musí vrazit a co z toho....

elektroauto jo, třeba na rozvoz pizzy ve městě, nebo na pojížky po něm, ale jak máš pendlovat za víkend 500 km tak ty nevýhody elmobilu rešit fakt nechceš
Panely vsude.
Baterka volovo
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Diablo007 »

Na to bych tě chtěl spíš nasměrovat spíše na Mitsubishi Outlander phev rozumný kompromis splňující požadavky pro normální provoz
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

díky tohle už je zajímavější.
Panely vsude.
Baterka volovo
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od brumlaj »

no dojezd na Aku tak 50km - Je to polovina toho na co jsem zvyklý, všechny nevýhody spalováku jsou zachovány, elektro část Ti v servise dokurví jak je jejich zvykem.
Ale! I malý pokrok je lepší než přešlapování... aspoň v mezidobí budeš mít čas si draze ujasnit že věci se dají dělat i jinak. ( já vím, není to povinnost a i to je legitimní postoj) Pokud si s FV hraješ tak jak si hraješ, tak tě 15 sekund při nástupu/výstupu z vozu a zásunu/výsunu šlauchu nezdrží. Cokoli jiného řečeno je slovní nesmysl nebo bylo dávno vyvráceno. No držím pěsti.
A k opravdu zničeným střepům na prodej - je to o mnoho menší ruleta než dnes koupě jakéhokoli vojetého fosila. Dnešní elektro ojetina Ti během předváděcí jízdy bonzne jak na tom je. Což se dá prodávajícímu votřískat o kebuli. Ale nemám péči, Faultcvágn jistě nastolí jinou kulturu. Je na nás jestli si ji necháme vnutit. Historické vozy byly prototypy tak na sebe bonzly kdeco. To je ale téma pro Pavla co už z vozu vydoloval za informace..
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od dumi »

No osobne vidim hybrid jako vec, mtera spojuje nevyhode obeho :-)
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Diablo007 »

Nevýhody obojího ale i výhody obojího hold je potřeba říci obě mince. Pokud sem člověk co dělá povětšinou cesty kolem domu do 50km tohle umí fungovat jako ciste elektro. Pokud potřebují dálku umí i to. Pokud budu mít elektro které jaks také zvládne těch 60-100km kolem domu pořád se bavím o ceně 150t a na krku kdykoliv výměna baterie rovná se defakto vyřazení z evidence a rozprodej na díly jelikož je cena baterie nesmysl a pak ještě vlastnění druhého auta co budu používat na ty delší cesty. K tomu jen dodám že to elektro bude kolem 150t a bude malá Nákupní taška .. ale nikdo nemůže říci že je vždy jedno nebo druhé řešení správně či špatně vždy se to musí posuzovat individuálně podle potřeb člověka. Jsou lidé co jim stačí 24v s levný Axpert a jsou lidé co musí mít 48v a studery. Věřím tomu že pro Vlastu mít verzi 48v se studerem je nesmysl a pro wila promenu 24v a axperta jelikož každý od te fve očekává jinou službu
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
VITEK
Příspěvky: 420
Registrován: úte dub 06, 2021 5:37 pm

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od VITEK »

Nazdar, roční zůčtování



za poslední rok z DS VT 148 NT 773 kWh
výroba AC za střídačema 9,6 MWh

jednoduchy prepocet 90 % soběstačnost z FVE roku 20/21.

zátěž je RD vše na EL, nemám plynovou přípojku topení dřevo 3m3 za rok, přitápění z FVE dle termostatu, přebytky do klimy a podlahovek, a dále do aku nádrží. Ohřev TUV výhradně z FVE v zimě prosinec leden to jede nějak jak je počasí kombinovaně přes dřevo

Tak snad letošní roku bude lepší.

pro predchozi porovnani rok 2018/19 6MWh z DS
rok 19/20 1,5 MWh z DS
rok 20/21 0,9 MWh z DS

významně jsem omezil nutné spotřebiče jedoucí ze sítě, analyzoval jejich spotřebu a vše kromě sračkočerpadla 3F je z FVE..

necht jsou každe další roky lepší....

Zdarec soudruzi a opatrujte se
Panely vsude.
Baterka volovo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: VVÚ Vitova chatrc

Příspěvek od Plazivec »

Ahoj, Vítku, promiň, že ti to tady zaneřádím, ale dneska jsem se sem regnul a vidím tě tady, dost jsi mi pomohl na fóru, ze kterého jsem byl také vyhozen a tak ti chci tady poděkovat za pomoc. Jsem moc rád že tě vidím a ještě jednou promiň za ten spam tady.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“