Elektrokoloběžka Perut

Odpovědět
vata
Příspěvky: 67
Registrován: pon úno 07, 2022 9:58 pm

Elektrokoloběžka Perut

Příspěvek od vata »

Zdravím solárníky, soused se ohlíží po e-koloběžce, páč mu odešel na věčnost jejich asi padesátiletý fichtl. Uvažuje o české koloběžce Perut, konkrétně o této: https://www.perut.cz/Perut-BAT-d140.htm a chce s tím jezdit off-road kolem dobytka na rozlehlých pastvinách, ale taky občas na škopek do vedlejší dědiny.
Jeho zájem mě těší, protože to vypadá, že jsem přispěla k zavádění elektromobility do dědiny mezi lidi, kteří se zatím projevují tak, jako by se e-vozidel štítili :)
Mě osobně to přibližovadlo připadá dost drahé - i když papírově vypadá pěkně - 2kW motor, 26Ah/48V baterka a hlavně ta 20 kola :O. Znáte někdo tu značku?
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Elektrokoloběžka Perut

Příspěvek od JonasPP »

Plašte široke, teda na teren super, vzorka na asfalte zmizne do pol roka, až roka.
2kW motor v 20 palcovom kolese, to bude ozaj dobre ťahať aj v terene, ale do kopca v terene to aj tak nebude vladať, ale pride na to ako bude prudky a koľko važi jazdec. Skôr na asfalte to zvladne aj poriadne stupanie.
Bateria je super, to po asfalte da za každych okolnosti 50km a pri zniženi rychlosti na 20-22kmh, kedy je naj spotreba, tak da aj 200km.
Ram,zly!!! Tie tenke rurky a nikde nespevnene priečnym zvarencom, tak to sa bude prehybať, pri dajakej jame sa proste cele predne uchytenie ohne. Ale aj to zaleži od hmotnosti jazdca, čo podľa tenkych rurok vyzera do 90kg. Dopomohlo by vysoke odpruženie predneho kolesa.
Cena, tak ta je astronomicka, ale pri porovnani s konkurenciou, tak je mierne vysoka, než by mala byť. Takych 950-1000€ za zaklad a 1200-1400€ za upgride verziu je primerana cena, ale zas peniaze stracaju hodnotu a Ja to preratavam podľa cennika v roku 2020.

Zaver, chcelo by to otestovať ram a keď bude odolny a tuhy, tak sa priklaňam k možno ano.

edit:
Beriem späť, zvarenec som si všimol až po dôkladnej obhliadke fotiek, ale aj tak to chce testnuť tuhosť, bo rurky su ozaj tenke.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Elektrokoloběžka Perut

Příspěvek od Noparasito »

Mam, 2ks, model 2018 tusim tehdy Trek Delux.
1kW motor Magic Pie.
baterka tusim 15Ah/48V.
Spokojenost. Rychlost az 37km/h. Dojezd dle terenu.
40-60km.
Na polni cesty v zaprahu je to vytrasadlo kvuli 20" kolam.
Pro 90kg dospeleho cajk. 110kg taky otestovano ze Svinice na kopec Bogota za Košicemi ale 1kW uz se do toho prevyseni trapila a baterka mela co delat.
Pozn.: Lepsi vybrat hydr. brzdy jak mechaniky.
vata
Příspěvky: 67
Registrován: pon úno 07, 2022 9:58 pm

Re: Elektrokoloběžka Perut

Příspěvek od vata »

Díky za odpovědi! Vzkážu mu to, sama jsem zvědavá, jak se rozhodne.
vhml
Příspěvky: 17
Registrován: pát bře 18, 2022 12:32 pm

Re: Elektrokoloběžka Perut

Příspěvek od vhml »

Mám tu základní Perut City. Za ty prachy bych si to asi nekoupil, zpracování není kdovíjaký, ale kaufnul jsem to nepojízdný za litr a opravil novým štekrem za 20korun.

Mám 120kg a 800W verzi, takže každej kopeček to jede pomalu, ale jede to pořád. Používám to právě na takový pojíždky po vesnici. Do hospody, do dílny, apod., na to je to super. Na delší cestu mě limituje omezovač na rychlost 25, protože bych do práce jel skoro hodinu. Neumí to někdo ,,načipovat" na vyšší rychlost? Na rovince by ten motor sílu měl.
Odpovědět

Zpět na „Elektrokola“