Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Odpovědět
Harry
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 12, 2022 8:01 am

Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od Harry »

Ahoj všem. Hledal jsem kolem toho všude možně, i tady, ale nenašel jsem, že by někdo řešil stejnou věc jako já.
Pokud to tady někde už je, omlouvám se za duplicitu, ale nenašel jsem...

Mám stávající 1F FVE 5,06 kWp z roku 2010. K tomu mám objednanou instalaci 3F FVE 7kWp s bateriemi 10,65kWh, střídač GoodWe 10 ET.
Můj dotaz, obava, je taková, jak bude střídač reagovat na dodávku v jedné fázi od stávající FVE?
Bude s tím umět zacházet v tom směru, že bude rozdělovat na další dvě fáze více, pozná odkud to teče a bude s tím umět pracovat?
Bude případně na nabíjení baterií využívat i stávající 1F ?
Instalační firma a také konkurence, od které jsem měl ostatní nabídky, říkali, že by to neměl být problém.
Ale nikdo neřekl, že to tak bude na 100%.
Má s tím někdo reálnou zkušenost nebo budu opravdu první?
Díky všem. :sun2:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od Diablo007 »

Rozpoznání to odkud co teče je otázka umístění morbus elektroměrů to se tedy technický dá řešit. Ale to aby nabíjel 3f systém jen v době kdy je dodávka do 1f od té stávající elektrárny a ještě k tomu aby třeba nabíjel jen z té fáze kde jsou přetoky nebude řešitelné s tím měničem co plánuješ. Navíc jestli můžu řadit tak goodwe nebrat je tu už dost k pocteni jak se to chová a co to ne(dělá) jak by mělo
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Harry
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 12, 2022 8:01 am

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od Harry »

na změnu měniče už je bohužel pozdě :|
měl jsem se sem dostat mnohem dříve, než jsem šel do objednávky
přesto díky za odpověď :)
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od josse »

Harry píše:na změnu měniče už je bohužel pozdě :|
měl jsem se sem dostat mnohem dříve, než jsem šel do objednávky
přesto díky za odpověď :)
Dokud není předané není pozdě.

A připravil bych si jak si tu firmu vyzkouším před podepsáním předávacího protokolu. Tady je ještě více možností to udělat obráceně. Montážní firmy to vždycky zapojí napřed obráceně...

3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od Diablo007 »

Každopádně instalační firma i velice ocení když si člověk najme člověka co to po nich zkontroluje a na místě je rovnou mlátí po palici ať to dělají jak mají :lol:
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od brumlaj »

Jestli to správně chápu, tak k FVE kterou máš z doby solárního bůmu a na kterou čerpáš? ZB nebo prodáváš přímým výkupem chceš do jednoho odběrného místa doplnit druhou? A papírování kolem toho s ERÚ máš už za sebou?
Harry
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 12, 2022 8:01 am

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od Harry »

papírování nemám za sebou, ale opakovaně mi na dotaz odpověděli, že to problém není. ani zadávání dat do portálu OTE nemá být problém, jen se přidá další zdroj a budu zvlášť vykazovat výrobu na ZB a potom 3F.
což ovšem neznamená, že problém ještě nenastane.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od brumlaj »

V pořádku, víš o co go, tak držím pěsti.
Harry
Příspěvky: 27
Registrován: úte dub 12, 2022 8:01 am

Re: Instalace druhé FVE (3F) ke stávající 1F

Příspěvek od Harry »

téměř po roce dotaženo fyzicky i papírově, vše je funkční, teď už jen čekání na pořádně pravidelné :sun2:
Odpovědět

Zpět na „Měniče“