Vlastny rozmer panelov

Odpovědět
Hejaaa
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 21, 2022 10:23 pm

Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Hejaaa »

Zdravim,
rad by som si spravil na balkone malu PV elektrarnu, ktora bude len ako hobby projekt bez zmysluplnej navratnosti. Podla PVGIS by mohla byt rocna vyroba (300 Wp) na urovnu okolo ±150kWh, co by pokrylo aspon spotrebu chladnicky :)

Na to aby som mohol nad niecim podobnym rozmyslat potrebujem vyriesit vizual panelov tak aby nerusili okolie a uz vobec nie spravcu, ktory je na podobne zasahy citlivy. A tu sa dostavam k dvom problemom pri vybere panelov, co je farba(tu mozno az tak riesit netreba) a velkost.

Velkost panelu by za idealnych okolnosti mala byt 128x85 cm aby sa zmestil do vycnievajuceho clenenia balkonoveho zabradlia. Presiel som niekolko eshopov, ale tych rozmerov ktore by sa co i len priblizovali mojej potrebe nie je vela. Pouzitie vacsich panelov kvoli vizualu nie je ziaduce. Mensie panely mozu nechavat zase skarede medzery. Mozno by sa plocha dala vyplnit nejakymi falosnymi panelmi, pripadne riesit inak o com ani netusim. Vedeli by ste mi poradit kde a ci sa oplati este hladat vhodne panely, pripadne ako to riesit?
Rozmery zabradlia, kde su okrajove plochy skor ako nevyuzitelny bonus.
Rozmery zabradlia, kde su okrajove plochy skor ako nevyuzitelny bonus.
Balkon v1.png (13.92 KiB) Zobrazeno 1637 x
Vizual ciernych panelov na zabradli balkonu.
Vizual ciernych panelov na zabradli balkonu.
Balkon-panely.png (958.62 KiB) Zobrazeno 1637 x
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Diablo007 »

To už bych si raději udělal na balkon zastřešení z panelů a nebudeš tolik limitován rozměrem. Tebou poptávány rozměr by šlo ještě řešit zakázkovou výrobou ale to už je cenově pro opravdového nadšence
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od brumlaj »

Nevím jestli jsi prohlížel Hadex, tam mají atypy, když tak se tam rozhlédni.
Hejaaa
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 21, 2022 10:23 pm

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Hejaaa »

@brumlaj dik moc za odkaz na Hadex, nasiel som tam rozmer 1230x705 co uz vyzera celkom pouzitelne. Vsetobecne je problem najst predajcov s vacsou ponukou a rozumnym filtrovanim.

@Diablo007 montazne firmy uz nakupuju hotove panaly a nie som si isty, ze by niekde v CZ/SK panely priamo vyrabali. Ale inak dobre vnuknutie - vyrobit si ten panel sam :)
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Diablo007 »

Hejaaa píše: sob dub 23, 2022 4:33 pm @brumlaj dik moc za odkaz na Hadex, nasiel som tam rozmer 1230x705 co uz vyzera celkom pouzitelne. Vsetobecne je problem najst predajcov s vacsou ponukou a rozumnym filtrovanim.

@Diablo007 montazne firmy uz nakupuju hotove panaly a nie som si isty, ze by niekde v CZ/SK panely priamo vyrabali. Ale inak dobre vnuknutie - vyrobit si ten panel sam :)
I v ČR je výrobce panelů na zakázku ale cena odpovídá zakázkové výrobě
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Noparasito »

Hejaaa píše: sob dub 23, 2022 4:33 pm @brumlaj dik moc za odkaz na Hadex, nasiel som tam rozmer 1230x705 co uz vyzera celkom pouzitelne. Vsetobecne je problem najst predajcov s vacsou ponukou a rozumnym filtrovanim.

@Diablo007 montazne firmy uz nakupuju hotove panaly a nie som si isty, ze by niekde v CZ/SK panely priamo vyrabali. Ale inak dobre vnuknutie - vyrobit si ten panel sam :)
Cau, jakej mas rozmer od zabradli po podlahu???
Hejaaa
Příspěvky: 3
Registrován: čtv dub 21, 2022 10:23 pm

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Hejaaa »

@Noparasito od podlahy po vrch je skoro 109 cm, ale neviem ci by som zabradlie chcel az takto zabarikadovat.

@Diablo007 ani mi nenapadlo googlit zakazkovych vyrobcov, ale naozaj sa zda, ze ich je celkom dost.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Diablo007 »

Pokud je to jen pár kusů a priorita je design tak se dá ta cena přežít.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Kodl69 »

když už panely na zábradlí, tak pořádně:
panely garáž.jpg
panely garáž.jpg (958.24 KiB) Zobrazeno 1365 x
6x330Wp tj skoro 2kWp. Dal bych 370Wp, ale ty už by přesahovaly k sousedovi nebo do zahrady, 330Wp byly v té chvíli nejvýkonnější s 990mm šířkou.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Vlastny rozmer panelov

Příspěvek od Noparasito »

Hejaaa píše: stř dub 27, 2022 9:47 pm @Noparasito od podlahy po vrch je skoro 109 cm, ale neviem ci by som zabradlie chcel az takto zabarikadovat.

@Diablo007 ani mi nenapadlo googlit zakazkovych vyrobcov, ale naozaj sa zda, ze ich je celkom dost.
Tak standarty jsou cca 992 a vice. To by nebylo uplne zle.
Jen delka by musela taky sednout a to 1640-1670 by mohlo byt??
Odpovědět

Zpět na „Panely“