Prosím o radu návrh FVE

Odpovědět
Tomka
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 25, 2022 9:48 pm

Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od Tomka »

Dobrý den, prosím o radu ohledně FVE, chci se do ní pustit (nějaká firma??) na jaře příštího roku.. Zatím màm určitou představu na sestavě, ale chci se prvně zeptat lidí co se v tom pohybují delší dobu.. Moje navrhnuta sestava:

Střídač Solax G4 15KW + WiFi připojení solax počet WiFi 2.0 plus
Baterie Pylontech H48050 7x 2,4KWh + BMU Pylontech SC0500A
Ke každému panelu optimalizér Tigo TS4-A-0 + Tigo cloud connect advance
Panely ještě nevím jaké ( panely bych chtěl alespoň kolem 12kw), můžete mi prosím poradit??Co sestava, je v pořádku, nebo to mám nějak překopat??Např. baterie, vzít Pylontech a nebo od Solaxu?? Plechová střecha přesně na jihozápad se sklonem 47°
Moc vám děkuji za jakoukoli radu, studuji si o fve teprve týden, tak snad nepíšu hovadiny..Díky moc
stardust85
Příspěvky: 1
Registrován: stř kvě 11, 2022 9:51 am

Re: Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od stardust85 »

Na takové dělo budete potřebovat licenci. Mikrozdroje bez licence jsou jen do 10 kWp. Ověřoval jste kompatibilitu baterií a BMS se střídačem? Jinak Solax G4 je dle článků výborný střídač.
Tomka
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 25, 2022 9:48 pm

Re: Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od Tomka »

Tak oprava, panely chci max. do 10Kwp, chtěl bych panely Sunpower SPR-MAX3-430, nebo podobné od Sunpower, dávají záruku 25 let, že neklesne ůcinost pod 92%.. Střídač chci ten od Solaxu G4 15Kw ( snad s ním nebude problém kvůli dotaci), baterie Pylontech se střídačem od Solaxu jedou, ale ještě se rozhodují jestli Pylontech H48050 a nebo baterie vzít také od Solaxu..
Tomka
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 25, 2022 9:48 pm

Re: Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od Tomka »

Jinak moc děkuji za odpověď, každá rada je dobrá.. Díky
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od Diablo007 »

No otázka je zda ten solax bude vůbec k dispozici. Dovozce dnes preferuje odběr celých setů vcerltne baterie jelikož na baterce vydělá víc než na měniči tak proč trhat sety
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Tomka
Příspěvky: 4
Registrován: pon dub 25, 2022 9:48 pm

Re: Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od Tomka »

Ano, Solax je k dispozici i samostatně měnič bez baterie..
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Prosím o radu návrh FVE

Příspěvek od Diablo007 »

No já v týdnu ověřoval skladovost a rovnou mi řekli že budou preferovat komplety takže uvidíme jak se to po prázdninách vyvrbi ale ráda čekatelů je už obrovská
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“