malý odběr , rada co si pořídit

Odpovědět
acer
Příspěvky: 4
Registrován: čtv čer 02, 2022 5:27 am

malý odběr , rada co si pořídit

Příspěvek od acer »

Zdravím.

Rozhodl jsem se pro FVE , měl jsem pomalu před podepsáním smlouvy a dodatečně se dočítám v mém případě úskalí.

Mám na starý RD elektrika v mědi, ale zapojená ještě starým způsobem nula + zemnící a mám roční spotřebu elektriky "jen" okolo 1800kwh.
Máme jen běžné spotřebiče (pračka, sušička, lednice, konvice, el.trouba, kamerový systém,žehlička), vaří se na plynu, topím uhlím-automat.

Problém který jsem objevil včera je tento:

Nabídka byla na zařízení Goodwe 6,5kw ET , baterie 9.6 , panely 5,4 kwp.
Vypadá vše růžově, protože na mojí spotřebu by mi podle výpočtu vyšel celý rok, při tomto naddimenzování , ALE :

Údajně tento střídač pracuje tak, že pokud není odběr vyšší (nevím přesně) 100w, možná 300 a více, tak při režimu, kdy výroba není aktivní
BERE elektřinu ze sítě a neráčí se z baterií zapnout střídač. Kdybych zapnul konvici, je tam prodleva a následně sepne a pouští z baterií.
Když nad tím ale přemýšlím, není to pro mě dost vhodné, protože i přes den nemám odběr a když bude zataženo situace bude stejná.
Co se týče dočasné odpojování od sítě s goodwe a jet na backup by sice řešit šlo, ale mám údajně špatně zapojenou elekriku, takže by to v mém případě nešlo.

Napadlo mě jediné řešení a to je ostrovní systém, který ze sítě nic nepotřebuje. Může někdo prosím poradit, případně i firmu s kterou byl nadmíru spokojený a montuje ostrov - kraj Karlovarský.

Děkuji Zdenek :idea:
Kodl69
Příspěvky: 1311
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: malý odběr , rada co si pořídit

Příspěvek od Kodl69 »

pomocnou ruku hledej na konci své paže.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
misa84
Příspěvky: 136
Registrován: ned pro 26, 2021 10:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10240
Kapacita baterie [kWh]: 12

Re: malý odběr , rada co si pořídit

Příspěvek od misa84 »

Jak to nakonec dopadlo? malé odběry mě u GW vadí taky, přemýšlím o odpojování na noc kdy netlačím do virtuální baterie, otázka co při častém odpojování odejde jako první

acer píše: čtv čer 02, 2022 5:43 am Zdravím.

Rozhodl jsem se pro FVE , měl jsem pomalu před podepsáním smlouvy a dodatečně se dočítám v mém případě úskalí.
Napadlo mě jediné řešení a to je ostrovní systém, který ze sítě nic nepotřebuje. Může někdo prosím poradit, případně i firmu s kterou byl nadmíru spokojený a montuje ostrov - kraj Karlovarský.

Děkuji Zdenek :idea:
10kw goodwe, 4x h2
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“