Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Odpovědět

Co s přehledem panelů pro rok 2022

Nechat si pro sebe
1
6%
Podělit se s ostatními
4
22%
podělit se s ostatními a dát možnost editace vybraným
10
56%
podělit se s ostatními a dát možnost editace všem
3
17%
 
Celkem hlasů: 18

MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Pokud vybíráte FV panely stejně jako já, jistě jste zjistili, že možnosti je tolik že jednomu jde z toho hlava kolem :whoohoo: . Informace jsou sice relativně dobře dostupné, ale vždy jen po malých kouscích. Nikde se mi nepodařilo najít ucelený a aktuální přehled všech "lepších" panelu na trhu, s možnosti filtrace atd. (asi nějaký existuje ale dotyční si jej dobře chrání). Rozhodl jsem se tedy v rámci vlastních potřeb a sebevzdělání se tím trochu prohrabat a takový seznam udělat.

Zabralo mi to už pár hodin a rozhoduji se co s tímto sezname dále a dává mi smyls se o něj podělit. Dělal jsem jej ale primárně pro své potřeby (AllBlack panelů) a tak je zde velká šance, že pro vaše potřeby budou nějaké panely chybět. Takže byste je možná chtěli doplnit. Doplňování by mělo mít ale nějaké pravidla, tak aby se data jako celek daly porovnávat. :sun2:

Nabízí se zde i možnost udělat to primárně v angličtině s CZ popisky jako poznámky. Pak to může používat téměř kdokoliv.

Na začátku je práce nejvíce, ale udržovat už dále tento seznam je časově nenáročné pro jednoho člověka, natož pro skupinu. Udělal jsem pro vás anketu. Tak mi tam kdyžtak řekněte, jak to vidíte vy. Podle vašeho zájmu a podle toho jak dopadne anketa, se rozhodnu jak dál. Zdali si to v jednom extrému nechám pro sebe, nebo to v druhém extrému nasdílím pro všechny. :cloudy:

Aktuálně to vypadá nějak takto, malá ochutnávka: jedná se jen o malý výsek dat a ta se neustále doplňují a zpřesňují
Přílohy
fotovoltaic panels.png
fotovoltaic panels.png (58.7 KiB) Zobrazeno 8693 x
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Pár lidí už hlasovalo, děkuji za to. Trochu jsem doufal :twisted: , že k hlasování sem napíšete ještě svůj názor na věc a přidáte např: proč jste hlasovali zrovna pro tuto volbu. Pomohlo by to udělat si celistvější představu o vašem názoru.
:arrow: Zvládnete doplnit?
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Je super, a myslíte že dokážete nasdílet? Že bych ty data spojil a aktualizoval.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od Diablo007 »

Editace od všech je nesmysl buď by to mělo mít na starosti jeden člověk pak nikod.nevi kdomco upravil když tam bude něco špatně takto je jasně daný postup co jak dělat a bude si to hlídat jeden člověk.
Jinak to zda se o to podělit je zvláštní otázka jelikož se zde všichni dělíme o sve vědomosti automaticky jelikož mne kdysi někdo pomohl poradil beru jako samozřejmost že to dělám i já
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Diablo007 píše: pát pro 17, 2021 11:23 pm Editace od všech je nesmysl buď by to mělo mít na starosti jeden člověk pak nikod.nevi kdomco upravil když tam bude něco špatně takto je jasně daný postup co jak dělat a bude si to hlídat jeden člověk.
Nemohu s vámi souhlasit. Dnes již máme mnoho nástrojů a postupu, které umožňují tvořit v týmu a přesto eliminovat problémy, které jste zde nastínil. Pokud s tím ale nemáte zkušenosti, naprosto váš postoj chápu.
Diablo007 píše: pát pro 17, 2021 11:23 pm Jinak to zda se o to podělit je zvláštní otázka jelikož se zde všichni dělíme o sve vědomosti automaticky jelikož mne kdysi někdo pomohl poradil beru jako samozřejmost že to dělám i já
Je hezké a kvituji, že k tomu přistupujete takto. Bohužel ze zkušenosti z online světa vím, že většina lidí by jen brala a jen málokdo je ochoten dávat. Obzvláště pokud se skrývá za nicky v online světe. Když vám dám přístup, máte zájem se podílet na systematickém doplňování tabulky?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od Diablo007 »

Ono se nás tu hodně zná již i osobně a někteří si i v rámci možností různě pomáhají samozřejmě že většina lidí na internetu jen propluje a už se neukáže ale.to je přirozená selekce to tak bývá.
Jinak jsme tu povětšinou zvyklí si normálně tykat i když je možná různý věkový rozdíl tak to tykání je takové osobnější pokud nevyhovuje klidně můžeme vykat. Pokud jde o doplňování tabulky tak věřím tomu že kiwi bude na to vhodnější a mám pocit že jste si zde již i nějaké ty technikalie prohodily.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Je pravdou, že jsem na fóru relativně krátce, tak díky za lepší uvedení do obrazu. Tykaní je za mě rozhodně lepší. Znáte se osobně? Paráda. Děláte nějaké srazy, nebo jak k tomu osobnímu seznámení dojde? :)

Teď zpátky k tématu. Na vetší množství dat, kde je potřeba selekce a porovnávání, případně strukturované nacpání do DB, pro další práci s daty, je Wiki velmi nešikovný nástroj. Beru tvoji odpověď, ale zatím jako NE ;)
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od Diablo007 »

Ne Wiki ale rottenkiwi ( zkráceně kiwi) kluk sečtělý a pilný student.
Srazy bývají příští rok určitě něco zase proběhne
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od Plazivec »

K čemu to celý je?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Diablo007 píše: úte pro 21, 2021 8:15 pm Ne Wiki ale rottenkiwi ( zkráceně kiwi) kluk sečtělý a pilný student.
Srazy bývají příští rok určitě něco zase proběhne
Ty jsi samé překvapení :). Možná by stálo za zvážení, jestli není lepší to už na začátku napsat tak ať se v tom vyzná i někdo kde nezná zdejší "žargon".
A máš odkaz na KiWi? S rottenkiwi jsem zde už komunikoval, ale vím, že když podobný přehled dělal v před několika lety i on, tak použit tatkéž tabulku.
Naposledy upravil(a) MisakP dne stř pro 22, 2021 11:05 am, celkem upraveno 1 x.
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Plazivec píše: úte pro 21, 2021 11:41 pm K čemu to celý je?
No pokud ti k dopovědi na tvou otázku nestačil popisek tohoto vlákna, tak pro tebe asi k ničemu :oops:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od Diablo007 »

MisakP píše: stř pro 22, 2021 11:03 am
Diablo007 píše: úte pro 21, 2021 8:15 pm Ne Wiki ale rottenkiwi ( zkráceně kiwi) kluk sečtělý a pilný student.
Srazy bývají příští rok určitě něco zase proběhne
Ty jsi samé překvapení :). Možná by stálo za zvážení, jestli není lepší to už na začátku napsat tak ať se v tom vyzná i někdo kde nezná zdejší "žargon".
A máš odkaz na KiWi? S rottenkiwi jsem zde už komunikoval, ale vím, že když podobný přehled dělal v před několika lety i on, tak použit tatkéž tabulku.
Já rottenkiwi zkráceně říkám kiwi je to prostě jeden člověk abych to tedy sjednotil. Takže odkaz už snad nebude potřeba :lol:
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
MisakP
Příspěvky: 228
Registrován: čtv pro 09, 2021 8:51 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od MisakP »

Díky za vaše reakce i hlasy v anketě. Většina z vás projevila zájem o nasdílení tabulky panelů (kterou jsem primárně dělal pro sebe). Tak tady jí máte. Snad vám pomůže v základním rozstřelu, které panely obecně vybrat a proč. Myšleno víceméně hlavně parametrově. Cenu a dostupnost jsem aktuálně neřešil. Nejsou pro mě v tuto chvíli stěžejní. Vím, že to mám přesně opačně jako většina :).
solar panel .png
solar panel .png (183.21 KiB) Zobrazeno 8265 x
Jak v přehledu opravit chyby (nedělám si iluze, že tam nejsou :roll: ), nebo navrhnout úpravy?
Jednoduše, stačí :arrow: otevřít tabulku a přidat "komentář", nebo "návrh na vylepšení". Pokud by někdo nevěděl jak na to, zde je návod. Jednou za čas návrhy projdu a schválím, nebo zamítnu. Pokud chcete dělat větší úpravy a přiložit tak více ruku k dílu, napište PM a domluvíme se. Třeba se nám z toho časem a komunitně podaří udělat základní přehled pro nováčky.

Ať vám slouží.
Jirka
Příspěvky: 14
Registrován: čtv led 27, 2022 2:45 pm

Re: Nejlepší panely pro rok 2022 - přehledně

Příspěvek od Jirka »

Vybírám z několika nabídek FTV na klíč, ale bohužel se neorientuju ve jednotlivých typech panelů, tak bych chtěl poprosit zdejší komunitu expertů o radu, který z následujících typů by mi doporučili, nebo mě naopak varovali, abych se mu vyhnul ?
Poptávám 9.9kWp na dům s plochou střechou cca 130m2

1) 20 x Munchen Energieprodukte 500wp MONO stříbrný rám
2) 22 x SUNERGY 450 WP
3) 21 x Phono Solar 455 Wp
4) 20 x AEG AS-M 1442Z-H-450 / černý rám
5) 22 x Phono Solar 450 Wp (tento typ je v textu nabídky, ale dál v nabídce je jiný typ viz screenshot níž)
Solution Energy FTV panel.png
Solution Energy FTV panel.png (376.37 KiB) Zobrazeno 6760 x
Případně na jaké parametry se mám dodavatelů ptát nebo na co si dát pozor?
Odpovědět

Zpět na „Panely“