Řešní tarifů po PPP

Odpovědět
solarnik1357

Řešní tarifů po PPP

Příspěvek od solarnik1357 »

Ahoj všem

Jelikož nemám zkušenosti jak to bude fungovat po připojení nové elektrárny se současným dodavatelem el tak mám na vás zkušenější otázku ohledně řešení úpravy smluv s dodavatelem elektřiny (pokud je to vůbec třeba) po prvním paralelním připojení FVE do sítě.

V současnosti mám smlouvu na odběr el u ČEZ na tři roky s ještě trochu rozumnou cenou za MWh a nechce se mi ji moc měnit pokud to nebude nezbytné nebo pro mě výhodnější. U čezu jsem našel jenom klasické tarify nebo tarif pro solary kde funguje virtualni baterie - ale to má taky nějaké mínusy třeba v podobě že za mnou vyrobenou energii kterou odeberu zpět v zimě stejně zaplatím daň a další distribuční poplatky. Pokud by jsem přecházel na nějaký nový tarif tak každopádně budu mít horší cenu za MWh.

Takže otázka zní: Je potřeba po připojení solární elektrárny jako mikro zdroj do sítě měnit současnou smlouvu pro odběr? A pokud nic měnit nebudu dostanu za dodanou el něco zaplaceno případně jaké jsou vaše zkušenosti s výkupníma cenama. Je mi jasné že jako mikro zdroj nelze rozdělit dodavatele el a odběratele z FVE.

Připojeni do sítě jsme byli včera a teď přes léto jsou dodávky do sítě docela velké samozřejmě. Instalovaná FVE má výko 9.5kWp, baterka 14kWh a hybridní střídač GOODWE. Za slunečný dnešek jsem natočil krásných 60kWh z toho 42 šlo do sítě.

Díky za rady, tipy
brumlaj

Re: Řešní tarifů po PPP

Příspěvek od brumlaj »

- není třeba nic měnit. Vše potřebné jsi již podepsal a dodržel. Gratuluji k PPP.
- doufejme, že časem legislativa donutí ČEZ rozdat i u mikrozdrojů výrobní EANy.
- máš vyřešenu odpovědnost za odchylku?
- přečetl jsi si smlouvu a jsi si jist, že můžeš dodávat do sítě? 42kWh dodávky do sítě za den není sranda.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“