Detailní kalkulace(rozpočet)

mihlit
Příspěvky: 116
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Detailní kalkulace(rozpočet)

Příspěvek od mihlit »

No to není dobrý příklad, ale stejně při koupi auta tam máš koberečky za 500, tažné zařízení navíc za 12tis, montáž TZ 2tis. Stejně tak u větších dílů, tak si můžeš vybrat motor. S tím vstřikovacím čerpadlem, to je trochu do absurdna, nikdo se neptá na cenu kondenzátoru v měniči. Při příkladu s výstavbou kotelny na pelety (pro RD), což si myslím, že je rozsahem a možností dotace hodně blízko výstavbě FVE, jsem po odeslání poptávek naopak nenarazil na ani jednu firmu, co by neposlala detailní rozpis.
NESKOM
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Detailní kalkulace(rozpočet)

Příspěvek od NESKOM »

OK, máš pravdu. Potom můžeš vyřadit z poptávky FVE všechny dodavatele co nepošlou položkový rozpočet. To je tvoje volba.
dumi
Site Admin
Příspěvky: 796
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Detailní kalkulace(rozpočet)

Příspěvek od dumi »

Za me bych treba chtel vedet cenu menice, panelu, baterie, plus treba polozka spotrebni material ( srouby, listy atd) mozna ty listy se dajbuctovat podle skutecnosti.

Kazdopadne uz jen treba proto abych mel predstavu, ze az se za 3 roky menic podela kolik asi tak stoji novy.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
zuzi
Příspěvky: 78
Registrován: stř bře 16, 2022 2:19 pm

Re: Detailní kalkulace(rozpočet)

Příspěvek od zuzi »

Ja to porad srovnavam se stavbou baraku, prijde mi to podobne. Potrebuji udelat podlahovku, tak mi topenar naceni desky, roury, rozvadec, cerpadlo plus prace. Myslim ze je to naprosto legitimni a transparentni, nez kdyz mi rekne 150m2 jo to bude 300k. Taky takovy jsou, ale ty proste nechci. Ale kazdeho volba. Pokud aspon uvede podrobne co bude pouzito pro realizaci, dejme tomu se to da zkousnout.
Odpovědět

Zpět na „Aktuality ze světa FVE“