Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Odpovědět
janek1337
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 07, 2022 11:48 am

Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Příspěvek od janek1337 »

Ahoj všichni!

Pročetl jsem tu nespočet vláken, odpovědí, názorů, ale nakonec jsem se rozhodl založit vlastní téma. Jedná se o nabídku od firmy SolidSun. V porovnání na různých diskuzích, fórech byla jedna z těch ,,vyvyšovaných". Samozřejmě jsem se dočetl i kritiky, ale to asi pokud bych se nedal cestou victronu od mcore (prevysuje rozpocet), tak bude vždy na místě. Také jsem už nejspíš pochopil, že solax G4 by byl také rozumnější volbou, ale bohužel, nenašel jsem firmu v okolí Pardubic, která by ho instalovala.

Sestava:
-Výkon 9,9kWp
-panely: Sunergy 450
-Střídač: GoodWe 10K-ET Plus+
-Baterie: Pylontech Force H2 3,55 kWh (3 ks=10,65kWh)
-Řídící modul: BMS FC0500M-40S pro Force H2
-Regulace: A-Z Router Smart 3F

Otazky:

1) i když se jedná o stridac goodwe, dá se to risknout a jit do nej skrze důvěru firmě?

2) Je opravdu velký propal mít na 10kWp elektrárnu pouze 10,65kWh Baterie a stejně výkonný stridac? Nebo jr lepší vydat se cestou méně výkonné elektrárny a posetrit stridac+baterie

Předem Vám děkuji za odpovědi a preju pěkný večer!
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Příspěvek od NESKOM »

1. Ne nedá. Godwe je špatný měnič s extrémní vlastní spotřebou a špatným řízením výroby už z výroby. Firma na tom mnoho nezmění. Za každou cenu požadovat Solax, nejlepe G4.
2. Není to úplně dobře ale dá se s tím fungovat. V budoucnu bych přidal další panely aby se prodloužila solární sezóna.
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Příspěvek od brumlaj »

Souhlas s NESKOMem, jen bych doplnil:
2) Omezit proud do/z akumulátoru na max. 1/3 kapacity (tedy když nesvítí odběr max. 3,3kW - to samé při nabíjení když svítí). Nebo dle datašítu výrobce akumulátorů (má vliv na životnost v nabíjecích cyklech).
janek1337
Příspěvky: 2
Registrován: čtv črc 07, 2022 11:48 am

Re: Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Příspěvek od janek1337 »

Super! Moc Vám dekuju za vyjádření názoru. A já jdu hledat dále, jako zlata střední se mi tedy jeví cesta solaxu , tak jen sehnat firmu, která ho instaluje a má s ním zkušenosti
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Příspěvek od NESKOM »

Pořiďte si nezávislý stavební dozor který bude montažníkům koukat pod ruce a porozumí kličkám o jsou napsané ve smlouvě. Ale to už se tu několikrát řešilo.
jackclick
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 17, 2022 10:34 pm

Re: Rychlovka-komponenty FVE na klíč

Příspěvek od jackclick »

janek1337 píše: čtv črc 07, 2022 10:23 pm Super! Moc Vám dekuju za vyjádření názoru. A já jdu hledat dále, jako zlata střední se mi tedy jeví cesta solaxu , tak jen sehnat firmu, která ho instaluje a má s ním zkušenosti
Zkuste SolaryEs. - https://www.solaryes.cz/
Montují buď Solaxy nebo Victrony.
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“