Aku pila

jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Aku pila

Příspěvek od jahodovák »

Tak tu od stihl mám už asi 2 roky a jsem s ní spokojen,pokud na ni netlačíš a udržuješ řetěz ostrý a nezapomínáš dolévat olej pracuje spolehlivě.Na jedno nabití nařežu dřeva na jednu multikáru a ještě něco v baterce zbude používám ap300.Samozřejmě v mírném dešti se dá dělat ale mě to vadí víc než té pile.V mrazech samozřejmě řeže též ale beru ji z tepla a chráním před mrazem než začnu používat,poté už produkuje dost tepla provozem,ono baterkám moc mráz neprospívá....řezal jsem s tím jasan o průměru přez 60 cm a na kousky aby bylo možno ve dvou nakulit na korbu,takže řezat z obou stran a bez problémů to zvládla,je to sice trošku dražší sranda ale mě se vyplatila,nedělá rámus, a než se nabije stačím to složit a mohu jet pro další fůrku...víc jak 2 nedělám,nenašel jsem zdraví na hnoji,tož tak....
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 859
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: Aku pila

Příspěvek od redcrown »

Nevíte někdo, jaký výkon má ta Stillka? Jde mi o porovnání s elektrickou 2000W. Díky
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Aku pila

Příspěvek od jahodovák »

Jaký má výkon nevím ale v porovnání s elektrickou od makity je to skoro stejné,má totiž užší řetízek a tím pádem i menší prořez,je to ale jen moje hodnocení bez měření....
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

Já mám tu Stihl MSA 220C. Je super, ale nic slabšího bych určitě nechtěl.
Na rozumné používání to chce aspoň 2 baterie, aby to člověk mohl střídat. Bral jsem tu slabší nabíječku, utáhne mi to levný starý měnič v autě, takže není problém dobíjet i mimo dům.

Co se týká váhy, tak s akumulátorem to prostě něco váží. Na palivové dřevo v pohodě. Na častou jemnou tesařskou práci bych bral slabší pilu s menším aku.

Kdybyste to kupovali, tak levně jsem ji sehnal na motorland.de
Akumulátory (AP300s) jsem koupil paradoxně levněji v ČR.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

rottenkiwi píše: pon lis 08, 2021 1:34 pm Tu som to nasiel este lacnejsie:

https://parske-shop.de/Echo-Akku-Motors ... -Volt.html

Husky u nas:
Na Echo DCS 1600 jsem taky koukal. Vypadá jako velmi dobrá pila. Ale nakonec jsem ji zavrhnul, protože bych neměl od té značky další nářadí, kde bych použil stejný akumulátor. Mám od Stihl pilu, křoviňák, sekačku, vše na stejnou baterku AP300s.

Husqvarna mi přišla celkově dražší, pro mě zbytečné, tak jsem vzal Stihl.
MightyDash
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 15, 2021 11:03 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od MightyDash »

Jaký máte názor na řetezovku od Egostroje https://www.egostroje.cz/aku-retezove-p ... uze-stroj/ ? Má to být spřízněné s českou firmou Vari.
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od mihlit »

Kde jsi četl, že by to mělo mít něco společného s Vari?
EGO patří do koncernu CHERVON
https://global.chervongroup.com/en/what ... ur-brands/
a s Vari, co vím, nemá nic společného.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Aku pila

Příspěvek od brumlaj »

Ale za pokus to stálo, co kdyby se někdo chytil? ;-)
el_salvadore
Příspěvky: 86
Registrován: ned črc 11, 2021 9:38 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6000
Kapacita baterie [kWh]: 14

Re: Aku pila

Příspěvek od el_salvadore »

Chlapi nema niekto aku pilu do DEWALT-u? Zvazujem 18V/30cm lista (https://www.dewalt.sk/powertools/produc ... /DCM565P1/) alebo 54V/40cm lista (https://www.dewalt.sk/powertools/produc ... /DCM575X1/). Mam od DEWALT aj ine aku naradie tak preto taka volba, akurat na zahranicnych forach citam dost o vytekani oleja cez telo pily (pre oba typy)...

Nema niekto skusenost?
Ostrov. 6kWp/14,4kWh/2x4000kVA (12xCanadian Solar CS3Y490MS, 4xPylontech US3000C, 2xXTM-4000-48, VS-120, RCC-03)
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od Kodl69 »

Úplně jinak. První aku strojek na zahradu jsem kupoval Ryobi kroviňák s 36V 6Ah baterkou. Už má k sobě i rotační sekačku a brzo dostane i aku pilu, těch 5-6Ah už nějakou práci odvede. Navíc mám falešnej aku konektor, a do něj klidně zapojím 20Ah baterku z elektrokola, mám nějaký pozemky fakt daleko od civilizace, atrocha nepohodlí s baterkou v batohu je lepší, než tam jet několikrát...
18V pilka bude tak na prořezání větviček v ovocným stromku, ale leckdo potřebuje právě tohle.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od mihlit »

Mám pilu od Milwaukee, protože jsem už před tím měl od nich hromadu nářadí. K ní mám 12 Ah baterii, protože mi v prodejně řekli, že 9 Ah je minimum, aby to vůbec řezalo a 12 Ah je potřeba, aby to mělo očekávaný výkon. Kapacita baterky 12 Ah je tak akorát, jelikož vyjde přesně na jednu nádrž oleje. Pokud je pila ostrá, na jedno nabití pokácí, očistí a naporcuje střední strom v zahradě (naposledy třešeň 6.5m). Pro větší strom už je potřeba dobít baterku. Do lesa bych to asi nebral na větší práce, protože bych musel mít hodně baterek. K domu a na větší zahradu je ale fajn. Dobré zkušenosti jsem slyšel také o Makita aku pilách. U dalších značek ale byly ty řezné výkony nic moc, co jsem viděl recenze. (Vybíral jsem dlouho, nechtěl jsem brát milwaukee zas za každou cenu)
Diablo1st
Příspěvky: 956
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Aku pila

Příspěvek od Diablo1st »

Páni, použitie lacnejšej Aku píly na orezávanie stromčekov ešte pochopím, ale dať za aku pilu toľko čo za profi motorovku mi troška hlava neberie. Minulý rok sme kúpili za cca. 550€ Stihl MS290 motorovku na prípravu dreva na zimu. Predchádzajúca pila vydržala cez 20 rokov len s minimálnym servisom.
Koľko vydržia tie batérie pre takúto väčšiu pilu?
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od mihlit »

To je jednoduché. Zkusil jsi rozřezávat dřevěné stropy/podlahy, zkracovat trámy na míru,... uvnitř domu spalovákem? Nebo lézt na strom s a)nastartovanou pilou, b)startovat ji na stromě? Vyzkoušej a poznáš rozdíl hned :) Navíc start po zimě nepoznáš rozdíl od start po minutě pauzy :) Když bych chodil těžit dřevo do lesa,tak si stopro vezmu spalovák. Na řezání okolo domu/zahrady, tak za mě elektrika dobrý. Btw pila mě stála 9500 Kč (380€) (v obchodě je kvuli MAP levnější než přes eshopy) a velká baterka se hodí mmj třeba do aku mafla, kterého mám taky.
Diablo1st
Příspěvky: 956
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Aku pila

Příspěvek od Diablo1st »

No ak v dome potrebuješ rozrezať niečo motorovkou, myslím, že ten smrad je najmenší problém :lol: Navyše exitujú pily na 230V, ktoré sú ďaleko lacnejšie ako baterkové.

Ako som napísal, na orezávanie malých vetvičiek v pohode, ale dať za aku pilu 500-600€ sa mi nezdá rozumné (niektoré modely, čo tu boli spomenuté).
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od mihlit »

Dělám rekonstrukci domu a plus do dílny. V uzavřeném prostoru jde taky hodně o hluk, ne jen smrad. Však vem pilu a vyzkoušej.

Jinak já mám rád stroje na benzín, ale beru že nejsou lepší vždy. Zahradu 2000m2 ve svahu asi jen tak aku sekačkou sekat nebudu. V případě věci na elektriku jsem byl taky hodně pro kabelové řešení ale pak když něco potřebuji, jsem rád, že popadnu a dělám a ne kde je zásuvka, kde prodlužka, kabel překáží, ať se nepřeřízne...
Plus velký problém je poslední dobou v tom, že věci do zásuvky jsou levné a nevejde se tam tak R&D. Hluk, ergonomie, vibrace a občas i reálný výkon se u nich prakticky neřeší. Těžké stroje (vrtací kladivo,...) baterka ten výkon nedá, ale u běžných věcí jsou ty aku často kvalitou úplně jinde - nemyslím zrovna cenovku parkside, ale pro šňůrovou verzi si prostě ani nejde připlatit za lepší, protože prostě není.
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od Noparasito »

A kdyz uz jsme u Parkside.
Tak retezova motorofka je na 2ks 4Ah baterky pouzitelna.
Nebo je to hroznej drek???
Ma ji nekdo????
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Aku pila

Příspěvek od Diablo007 »

Jirko s 4ah jede ale když ji dáš ty 8Ah je živější a déle ji to vydrží
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od Noparasito »

Diablo007 píše: čtv črc 28, 2022 8:09 pm Jirko s 4ah jede ale když ji dáš ty 8Ah je živější a déle ji to vydrží
Ok, a jak resp. jede?
Stoji to za to, nebo je lepsi poridit nejakej o hafo drazsi kousek???
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Aku pila

Příspěvek od Diablo007 »

Noparasito píše: čtv črc 28, 2022 9:14 pm
Diablo007 píše: čtv črc 28, 2022 8:09 pm Jirko s 4ah jede ale když ji dáš ty 8Ah je živější a déle ji to vydrží
Ok, a jak resp. jede?
Stoji to za to, nebo je lepsi poridit nejakej o hafo drazsi kousek???
Když to je záludná otázka. Ono to jede ale neptas se správně. Já taky na 60 dub nepůjdu s 50cm2 Husqvarnou a na probirku do smrčiny nevezmu 90cm2 stihl. Tedy záleží co s tím chceš dělat se musí říci
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od Noparasito »

Ok, asi mi staci toto.
https://youtu.be/9E5vr85Jy9U
reno
Příspěvky: 30
Registrován: pon črc 18, 2022 5:48 am

Re: Aku pila

Příspěvek od reno »

Dobra volba,aj ju mam.Kupil som k nej 4x8ah baterie na striedacku.Baterie su aj inym strojom z tejto rady takze su vyuzite.Su aj cenovo najdostupnesie so vsetkych ,kvalitou uvidime..(kupil som si flexu na 18V este pred 4 rokmi a ta bateria stale funguje),ale nemala by byt najhorsia.Tato pila je uz moja 4 ta v poradi.
Zacinal som so v 2018 ,s pilou Ryobi 36V s 5+6AH bateriami,ta bola asi najlepsia so vsetkych co so doposial mal ,potom som mal Stihl 140msa +AK20 draha ako hašiš,myslim 4 tacy stala s dvomi aku ale strasna bieda,predavala sa zamerne hacknuta s vyrazne ubranym vykonom,v kuse ju elektronika dusila bud pily alebo baterii ,naviac bolo pisane ze ma listu 26 cm ale realne mala tak okolo 20, take sparadlo do zubov,pre rezbara,orezavanie stromov mozno ale na pripravu dreva isto nie,isla obratom z domu,obrovske sklamanie,jasne Stihl ma aj vyssie vykonove rady ale to je uz potom o inych peniazoch,potom som mal Dolmar/Makita DUC s 2x5ah a 2x6ah baterie,ta bola tiez vyborna ale ceny originalnych baterii to zabijali.A ked sa zjavilo toto tak bolo rozhodnute,slusne parametre+8AH baterie.
Goodwe 5048D-ES
16X302AH LIFEPO4
JKBMS+prevodnik
MightyDash
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 15, 2021 11:03 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od MightyDash »

brumlaj píše: stř črc 27, 2022 9:33 pm Ale za pokus to stálo, co kdyby se někdo chytil? ;-)
Ne fakt ne. Jsem asi blbej. Nikdo mě neplatí...
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

vk_1 píše: pon lis 08, 2021 12:15 pm Já mám tu Stihl MSA 220C. Je super, ale nic slabšího bych určitě nechtěl.
Na rozumné používání to chce aspoň 2 baterie, aby to člověk mohl střídat. Bral jsem tu slabší nabíječku, utáhne mi to levný starý měnič v autě, takže není problém dobíjet i mimo dům.

Co se týká váhy, tak s akumulátorem to prostě něco váží. Na palivové dřevo v pohodě. Na častou jemnou tesařskou práci bych bral slabší pilu s menším aku.

Kdybyste to kupovali, tak levně jsem ji sehnal na motorland.de
Akumulátory (AP300s) jsem koupil paradoxně levněji v ČR.
Zpracovávám teď buk, cca 70 cm průměr. Jde to, ale už je to na tu pilu moc :) Kmen zhruba 4 metry dlouhý, řezy po 30 cm, spotřeboval jsem na to tři baterie.
Screenshot 2022-09-23 at 16.03.38.png
Screenshot 2022-09-23 at 16.03.38.png (4.7 MiB) Zobrazeno 6229 x
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Aku pila

Příspěvek od Diablo007 »

Chce to hold 8ah baterie ty vydrží déle
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
soami
Příspěvky: 97
Registrován: stř úno 16, 2022 10:36 am

Re: Aku pila

Příspěvek od soami »

Na tohle je fakt lepší fosil...
Odpovědět

Zpět na „Nářadí“