Goodwe GW3148-EM lze připojit do LAN metalicky?

Odpovědět
nextclick

Goodwe GW3148-EM lze připojit do LAN metalicky?

Příspěvek od nextclick »

Dotaz do pléna. Mám Goodwe GW3148-EM a děsně mne v něm trápí výpadky wifi modulu. (ap je 2m daleko a stejně se to furt odpojuje, a mačkám reset modulu. a když to je de tak stejně je strašný packet loos) Ten budu nyní reklamovat, ale moc nevěřim že by to fungovalo spolehlivě. Je nějaká šance vyměnit wifi modul za nějaký ethernet? Funguje to někomu? Vůvec jsem na eshopech nenalezl řešení, takže jsem asi v pytli a budu furt závislý na funci wifiny? Díky moc
Do příloh dávám pro zajímavost jak to vypadává a jak dobře funguje wifi shelly, které je metr od invertoru.
goodwe-GW3648-E.jpg
goodwe-GW3648-E.jpg (84.47 KiB) Zobrazeno 1094 x
shelly.jpg
shelly.jpg (109.37 KiB) Zobrazeno 1094 x
nextclick

Re: Goodwe GW3148-EM lze připojit do LAN metalicky?

Příspěvek od nextclick »

Vážně nikdo neví jestlo to jde připojit na LAN? Dík moc
Nakonec jsem to nereklamoval. Ale vyzkoušel jsem postupně několik wifiAP a nakonec to funguje s vyhrabaným 15 let starým Ovislinkem. Mám jich tu malou kupu, tak se nemusim bát, že mi dojdou.
Přesto bych nějaký ten LAN adaptér uvítal.. měď je měď :)
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 477
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Goodwe GW3148-EM lze připojit do LAN metalicky?

Příspěvek od pave69 »

GW nabízí tento modul:
https://ecoprodukt.cz/p/85430-lan-komun ... odwe-30566
Ale nikde jsem nenašel, jestli to jde připojit k EM.
K té WiFi - měl jsem podobné problémy, ale s jinou "chytrou domácností" a nakonec pomohlo přejmenovat SSID sítě, aby tam nebyla mezera.
nextclick

Re: Goodwe GW3148-EM lze připojit do LAN metalicky?

Příspěvek od nextclick »

Aha! To mi uplně uniklo. Zdá se že by to mohlo být ono.Bohužel v žádném dolumentu jsem se nedočetl, že to je s tím mým kompatibilní.
Napíšu na EN podporu a podělim se o výsledek.
Odpovědět

Zpět na „Měniče“