Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od shmaic »

Prosím k tématu.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Brbla »

shmaic píše: pon kvě 09, 2022 11:22 pm Ahoj,
Po instalaci Goodwe 10 ket mi po testu v pv master vyskočily hlášky:
CS: L1 fáze CT připojení je chybné
EN: L1 phase CT connection in wrong phase
Takto i pro L2 a L3.

Je to stejný případ jako výše v tomto fóru a nebo se jedná o něco jiného? Řešit nebo ignorovat.
Je třeba překontrolavat sled fází a překontrolovat, zda jsou správně (pořadí a orientace) namontovaná čidla (snímače).
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od shmaic »

Děkuji, již jsem reklamoval.
Uvidíme, jak se k tomu postaví.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od shmaic »

Tak chlapi přišli, proměřili a vše prý sedí. Testy v PV master prý nefungují. Podotýkám, že přišla jiná skupina z téže firmy (subka od CEZu).
Ano, taky mi to přijde více, než divné.
Nicméně soustava tak nějak funguje, takže do toho rýpat nebudu.

Přišli jste někdo na způsob, jak bez exportu dat počítat cykly baterie? V PV master jsem nic takového nenašel.
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Brbla »

shmaic píše: stř kvě 11, 2022 8:34 am Tak chlapi přišli, proměřili a vše prý sedí. Testy v PV master prý nefungují. Podotýkám, že přišla jiná skupina z téže firmy (subka od CEZu).
Ano, taky mi to přijde více, než divné.
Nicméně soustava tak nějak funguje, takže do toho rýpat nebudu.

Přišli jste někdo na způsob, jak bez exportu dat počítat cykly baterie? V PV master jsem nic takového nenašel.
To je tak - systémy těhle hybridů jsou udělané tak, aby i zvědavý neaiťák měl nějaké zajimavé fotogenicky vypadající informace aniž by musel vynaložit jakékoliv úsilí.
Pokud někdo chce víc, musí přiložit ruku k dílu. Většina z nás proto používá home assistant, sbírá si data a s těma pak provádí různé kejkle.
Tendle softík lze rozběhat na arduinu, pro GW je v tom odladěnej plugin pro sběr dat v lokální síti a dat je k dispozici přehršel. Vřele doporučuju.

A teď k tomu dotazu - z home assistantu vybagruju energii, která šla do a z baterek, podělením kapacitou baterie lze získat počet full cyklů.
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od shmaic »

Díky, už také měřím cykly. HA rules :myeyes:

No a k tomu špatnému zapojení - překvapivě jiné výsledky z testu měřiče vychází, pokud odpojíte komplet celý barák. Pak dojdete k akurátnímu výsledku. Když je spotřeba, test může mít zkreslené výsledky.
Kamilos
Příspěvky: 9
Registrován: pát črc 01, 2022 12:20 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Kamilos »

Chci se zeptat zda je dobré nechat udělat k měniči goodwe gw10k-et přepínač sítí a nebo je to zbytečné
? Děkuji
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Diablo007 »

Záleží na tom zda chceš zálohovat celý dům manuálně a nebo mít jen zálohování část která bude trvale na backup . Ale dost často se dnes již dává automatické přepnutí zálohy pomocí dvou navzájem blokačních relé. Toto by ti ale měla nabídnout instalační firma
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
JTý
Příspěvky: 1
Registrován: úte srp 02, 2022 5:01 pm

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od JTý »

Alchemix píše: úte úno 01, 2022 10:44 am Ahoj všem odborníkům.
Mám nainstalovanou FVE od minulého roku. cca 8kwp na střeše, Pylontech Force H2 14,2kwh a střídač Goodwe GW10K-ET. Když dám v PV masteru "zkoušku instalace měřiče" tak mě to po chvíli vyplivne verdikt že fáze 1,2,3 CT připojení je reverzní. (viz. foto na odkaze v google fotkách)
https://photos.app.goo.gl/rt8nSn9XJzS4WsmN7

Je to špatně? Vadí to něčemu?
díky
Dnes jsem si s nastavením hrál a stalo se mi něco podobného. Zjistil jsem, že systém musí být v ustáleném stavu po restartu, kdy je vidět správný tok z panelů, do baterky a do sítě. Pak mi test vyšel OK. Zdá se, že když jde proud ze sítě do systému, tak to hlásí tyto chyby.
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

Ok, vyzkouším to znovu otestovat. Teprve minulý měsíc nainstaloval ČEZ čtyřkvadrantní elektroměr a vypnul jsem "power limit" (omezuje přetoky do sítě)
Takže uvidíme co to ukáže ;-)
díky za tip
Alchemix
Příspěvky: 21
Registrován: úte úno 01, 2022 10:37 am

Re: Goodwe GW10K-ET - zkouška instalace měřiče

Příspěvek od Alchemix »

tak u mě stále stejný problém. Takže opravdu jsou asi nainstalované obráceně.
Pořeším s firmou ať to napraví.
Odpovědět

Zpět na „Měniče“