Čtu dobře data PVMasteru?

Odpovědět
zby
Příspěvky: 3
Registrován: pon srp 08, 2022 8:09 am

Čtu dobře data PVMasteru?

Příspěvek od zby »

Zdravím experty a prosím o feedback, zda čtu dobře data v PVMasteru. Díky předem.
data.jpg
data.jpg (71.53 KiB) Zobrazeno 1057 x
Mám čerstvě nainstalovanou FVE, bez baterie, přetoky nastavené na nulu. Spustil jsem doma co se dalo, a v PVMasteru jsem viděl data viz obrázek. Mám pravdu, když si myslím následující?

1. Výstup 2 a 3 jedou na plné pecky: více z FVE v danou chvíli nelze do výstupu 2 a 3 dodat.
2. Výkon výstupu 3 je jen 0,83 kW, protože na něm není větší zátěž.
3. V danou chvíli by byla FVE schopna vyrobit cca 8,1 kW (cca 3x 2,7 kW).
4. Z DS přitéká 9,62 kW, jež jsou celé použity pro výstup 2 a 3.
5. Kdybych neměl omezené přetoky na 0, přetékalo by cca 2,7 - 0,83 = 1,87 kW, vše z výstupu 1.
6. Současně s tímto přetokem by se ale z DS i nadále ve stejnou chvíli odebíralo těch 9,62 kW

Nebo jsem vedle jak ta jedle?
shmaic
Příspěvky: 35
Registrován: pon kvě 09, 2022 7:47 am

Re: Čtu dobře data PVMasteru?

Příspěvek od shmaic »

Ahoj, nechci kecat, ale domnívám se, že tomu tak není.
Zátěž na Backup větvi by měl dát max 3,3kW.
Zátěž na OnGrid větvi - zde neznám limit, ale vím, že mi nevyhodí error ani tehdy, jedu-li na řekněme 5 kW na větvi.
Z toho usuzuji, že spíše nebyl výkon slunka na střeše (mrak) - proto dotahoval 9kW ze sítě.
Jinak by měl rozdělit 8 kW ze střechy a zbytek dotáhnout.

Ale nechci kecat.
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Čtu dobře data PVMasteru?

Příspěvek od ringo »

ad 1) může být
ad 2) zátež může být pulsní (mikrovlnka, indukce,...) a tohle může být nějaký "průměr" případně i dopočet k celkovému výkonu (součet fázích celkem 6,15kW x dodávka z panelů 6,5kW viz následující -> 350 W ztráty - 30W backup )
ad 3) neeee, elektrárna je schopna momentálně vyrobit max 600*7,8+277,6*6,6=6,512kW - nějaké ztráty
ad 4) není jednoznačné viz 2
ad 5) neplatí - viz 3

Navíc toto měření je jen orientační a uvedené hodnoty mohou být v čase různě proti sobě posunuté
Odpovědět

Zpět na „Měniče“