Goodwe GW10K-ET dá se zapojit takto blbě?

Odpovědět
Jastr
Příspěvky: 10
Registrován: sob zář 03, 2022 3:35 pm

Goodwe GW10K-ET dá se zapojit takto blbě?

Příspěvek od Jastr »

Dobrý den, prosím o radu amatérovi. Nedávno mi nainstalovali FVE s tímto měničem, plus mám AZrouter. Ještě chybí vyměnit elektroměr, klasika od ČEZU. Aplikace SEMS portal mi ukazuje výrobu, spotřebu atd, naopak neukazuje odběr z NT pro boiler zapojený přes AZrouter. Potud dobré, akorát jsem vysledoval, že zhruba to co elektrárna vyrobí se mi přičte na elektroměru jako spotřeba VT. Je toto vůbec možné? Děkuji za odpovědi.
Diablo1st
Příspěvky: 956
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Goodwe GW10K-ET dá se zapojit takto blbě?

Příspěvek od Diablo1st »

To nie je problém nastavenia meniča, ale starý elektromer. Niektoré elektromery sa takto správali, takže treba počkať na výmenu elektromeru a všetko bude ok.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Goodwe GW10K-ET dá se zapojit takto blbě?

Příspěvek od Kodl69 »

A to je skvělá vlastnost elektroměrů v ČEZKU... Dodáváš, a ještě za to zaplatíš. A tos předse od začáku chtěl, nebo ne?
A zorganizovat PPP je dnes neuvěřitelnej opruz, soused s tím bojuje už třetí měsíc.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Goodwe GW10K-ET dá se zapojit takto blbě?

Příspěvek od Diablo007 »

Kodl69 píše: ned zář 04, 2022 5:32 pm A to je skvělá vlastnost elektroměrů v ČEZKU... Dodáváš, a ještě za to zaplatíš. A tos předse od začáku chtěl, nebo ne?
A zorganizovat PPP je dnes neuvěřitelnej opruz, soused s tím bojuje už třetí měsíc.
Je to lepší než to mít v registru přetoku a zaplatit pokutu. Každopádně elektrárna po montáži má být do ppp vypnutá nemá co dodávat do sítě. Můžeš jet z backup
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Měniče“