Aku pila

Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

Diablo007 píše: pát zář 23, 2022 7:03 pm Chce to hold 8ah baterie ty vydrží déle
Tohle je 8Ah, 281 Wh. AP 300 S.

Dělají ještě novější, STIHL AP 500 S, která zvládne větší proudy. Ale ty peníze za to nedám, 10tis, se zbláznili :)
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Aku pila

Příspěvek od Diablo007 »

Máš recht 1kwh v baterkách je normálně k 6t a tady chtějí o dost víc
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: Aku pila

Příspěvek od liškovrah »

Tak na základě zdejších pozitivních recenzí Stihl MSA 220C jsem si ji koupil a hned litoval.Včera jsem začal reklamaci,prodejce pitomec,napsal jsem zastoupení firmy.Budu referovat jak se to vyvine.
Řetízek ouzkej,každý nabíjení brousím,protože se z ostří vylamují kousky,naposled se vylámalo 5 zubů co honí řetězka.Asi to je překalený.Podavač zboží v prodejně s blbejma kecama dal nový.Na divnou baterii,která se hřeje nad poměry a je měkká opáčil,že to je normální a odkázal na zastoupení.Nenapsal protokol,vadu nevidí.V návodu k baterce nejsou uvedeny mezní teploty.Jaká teplota je pro lilon článek ještě OK?
Baterie AP300.
Má 30let stará Husqvarna se stejně dlouhou lištou je proti tomuhle drahýhu šmejdu pohodovej stroj.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

liškovrah píše: čtv lis 09, 2023 3:27 am Tak na základě zdejších pozitivních recenzí Stihl MSA 220C jsem si ji koupil a hned litoval.Včera jsem začal reklamaci,prodejce pitomec,napsal jsem zastoupení firmy.Budu referovat jak se to vyvine.
Řetízek ouzkej,každý nabíjení brousím,protože se z ostří vylamují kousky,naposled se vylámalo 5 zubů co honí řetězka.Asi to je překalený.Podavač zboží v prodejně s blbejma kecama dal nový.Na divnou baterii,která se hřeje nad poměry a je měkká opáčil,že to je normální a odkázal na zastoupení.Nenapsal protokol,vadu nevidí.V návodu k baterce nejsou uvedeny mezní teploty.Jaká teplota je pro lilon článek ještě OK?
Baterie AP300.
Má 30let stará Husqvarna se stejně dlouhou lištou je proti tomuhle drahýhu šmejdu pohodovej stroj.
AP 300 je slabá baterie, je potřeba "AP 300 S", nebo "AP 500 S".
Teplotu baterie neřeším, hlídá si to úplně samo. BMS to shodí a začne blikat červeně, když se baterka přehřeje. To samé na nabíječce: když je baterka moc horká, nabíječka baterii chladí a čeká, než teplota klesne.

S vylamováním zubů jsem zatím neměl žádný problém. Možná záleží i na konkrétním řetězu, který koupíte. Mám obyč řetěz, ne ten kalený (Pico Duro).

Nelze od toho čekat výkony a výdrž silné benzínové pily. I tak bych já osobně neměnil, pro moje použití je to super.
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: Aku pila

Příspěvek od liškovrah »

AP300 mi doporučil prodejce,nikdy mi to BMS nevypla na přehřátí,červeně neblikalo a baterie horká cca 60deg na obalu.Řetěz original co byl v krabici.
S dovozcem zatím vyměněny 3 maily,nemohu z něj dostat provozní teploty baterie.Když vypne ne podpětí 0 zelených,začnu nakládat a baterie zahlásí50%.Čert ví co tam je za pajšl,ale vím,že toho hodně dělají v Číně.
U velké STIHL 660 ztráta komprese,odešel nikasil.Servizák mi nabídl ,,origo píst-válec"a pak čínský.Lišily se jen krabičkou a cenou.Při detailní prohlídce uplně stejný včetně cundrů po odlévání a stop opracování.Ten orig byl 3x dražší.
Ostatně Husqvarna doma dělá jen raidry a železný koně,všechno ostatní Čína a USA.
Když to viděli lesáci prohlásili:to je fajn na kradení,nedělá to kravál,koupí si to jen vožralej milionář :D
Jdu to zatížit,chci vidět červenou kontrolku.
Nečekal jsem od toho výdrž spalováku,jen vlek nařezat a vozím to v tereňáku,abych si roříznul cestu,když na ní spadne strom,co je tu časté.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

liškovrah píše: čtv lis 09, 2023 2:07 pm AP300 mi doporučil prodejce,nikdy mi to BMS nevypla na přehřátí,červeně neblikalo a baterie horká cca 60deg na obalu.Řetěz original co byl v krabici.
S dovozcem zatím vyměněny 3 maily,nemohu z něj dostat provozní teploty baterie.Když vypne ne podpětí 0 zelených,začnu nakládat a baterie zahlásí50%.Čert ví co tam je za pajšl,ale vím,že toho hodně dělají v Číně.
AP300 je pro pilu fakt naprd, má nízký max proud. Je dobrá do sekačky, ale ne pro větší pilu. To chování, co popisuješ, moje baterka nedělá.
Vykašli se na to a kup AP300 S. 285 EUR teď v Německu. Třeba někde získáš i lepší cenu. Já ji kupoval 2 roky zpátky za 5500 Kč v ČR.
Ideálně AP500S, ale je drahá...
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: Aku pila

Příspěvek od liškovrah »

Dnešní test-plně nabito 5řezů čerstvý javor 35 cm,3x vypnula na přetížení,další řez už nedá 0 kontrolek svítí.Hodil jsem ji do auta a popojel k suché borovici.Začaly svítit 2 kontrolky 50%! Udělal jsem ještě 10 řezů na borovici 25 cm,to to zhaslo komplet.Nabíječka si to vzala až z hodinu chladnutí.
To vše za investici pila,baterie,nabíječka 22800kč,další baterku fakt ne,je to předraženej značkovej krám a jdu na zrušení smlouvy.
Tesař nadával,že to je těžký a když bude řezat starý trámy tak ani nedořízne,v puklinách zapadaný prach prý ztupý i opravdovou pilku.
Kdo někdy měl fosila tohle nerozchodí.
Je to pro fandu,kterej má u baráku složenou kulatinu a mezi nabíjením dá pivko.
Nebo pro zloděje dřeva,tichý,ale moc toho neukradne :D
Na stromě v pohodě fosila nastartuju.
Za ty prachy je značková fosilka a benzín na dlouhou dobu provozu,která bude řezat třeba týden v kuse.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 337
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: Aku pila

Příspěvek od vk_1 »

Přijde mi, že k tomu máš vadnou baterii, nebo nevím. A je taky dost dobře možný, že pro tvoje použití to opravdu není :)

Každopádně za 23tis bych to nekupoval, je to předražený.

Pila: 425 EUR
https://motorland.de/products/stihl-akk ... -cm-63-ps3

AP 300 S: 278 EUR
https://motorland.de/products/stihl-akku-ap-300-s

Nabijecka: 113 EUR
https://motorland.de/products/stihl-sch ... aet-al-301
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Aku pila

Příspěvek od jahodovák »

Tak tu pilku mám,docela dost dlouho,nedávno jsem si koupil AP500,dá se říct,že se pilka chová lépe.Jinak jsem měl a vlastně mám i poslední farmářku od stihlu takže tak nějak mohu posoudit.Pro někoho kdo je na benzínku zvyklej a využívá její výhody,asi ta bateriovka nebude,chce to tak trochu citlivější přístup a ne to rvát silou,pokud se přetíží,dojde k tomu,že se baterka začne hřát a pilka nísto řezaní žužlat.Řezal jsem s ní i jasan o průměru nad 50 centimetrů,takže lišta byla krátká bylo třeba z obou stran,o zuby jsem též přišel a zjistil jsem to tak,že přestala řezat a tak divně žužlala,po prohlédnutí řezu jsem objevil zarostlej hřebík,na řetězu zbyla pod polovinu zubů,myslím,že by to neustála ani benzínovka.Na jedno nabití té původní 300 jsem vždy nařezal v lese dřeva na plnou multikáru,většinou asi tak 2 až tri kubíky kulatiny průměru od 5 do 25 cm.Docela dlouho mi trvalo si zvyknout na lehčí řezaní ale vyplatilo se,nesmrdí mi pod nos,a je to docela tiché a neruším nejen zvěř.Je to na pohodovou práci a ne na obživu.Stalo se mi snad jen jednou,že jsem domů jel s poloprázdnou korbou,to jsem si doma zapoměl rezervní řetěz i pilník a řízl jsem si do kamene,pila potom jen žužlala,a nastal onen jev s přehříváním baterky a rychlém ubývaním čárek.S novou 500 se to o dost zlepšilo a pila má zdá se mi i větší výkon,a tak nějak mi potom i dost v baterce zbejvá.Asi někdy zkusím tu benzínovou natočit...abych věděl,zda by se dala jako náhrada použít,kdyby někdy ta aku odešla,než seženu novou.
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: Aku pila

Příspěvek od liškovrah »

vk_1 údajně má mít každý prodejce v čr testovací stanici baterií.Aspoň to psal chlap z jejich supportu,tak jim to tam dám.Prodejce chce být přítomen a když jsem mu vyčetl,že nesepsal reklamační,dost se kroutil.Myslel,že mě odbyde řetězem a má klid.
jahodovák-tu pilku nepoužívám primárně v těžbě,na to mam Stihl 660 bývala to nejsilnější pila,tý se bojíš,když jde na volnoběh :D(optej se Vítka) tu jsem koupil se stolicí Logosol.
Elektrikou odvětvuji,řežu suchý borovice do 30 cm a prořezávám si cestu lesem.Jsou tu nevyřešený kůrovcový stromy,ktery po každým větru mám na cestě.Tak je v tereňáku,aby byla po ruce,nesmrdí.Když přijel Ota naložit,viděl jak to je ubohý,musel jsem dořezat fosilem.
Vlastně teprve dnes jsem se dostal k testu,tak od plný baterky až do vypnutí na BMS podpětí.Řežu v lese na polena,nedtahám se s metrama.
I kdyby ta baterie byla ok,tak ten řetízek je mizernej,slabej,řezná rychlost malá.Na pilu netlačím.
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Aku pila

Příspěvek od jahodovák »

Tak to Ota ji viděl i u mě,předvedl jsem mu ji,škoda že nejsi blíž,přijel bych se i s tou mou a baterkama podívat,hezký den...
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od Kodl69 »

Já mám Ryobi, a když dám starou 6Ah baterku (2017) tak uřežu dvě větvičky a jde se od toho. Pak mám loňskou 9Ah, se kterou už je to těžký do ruk, a ta něco dá, ale nařezat ten tvůj vozejk na polínka ve 30cm borovici by jistě nedala, možná na dvoumetry... Používám to na drobný tesařský práce (přístřešek na dřevo) a tam to takový šmrdlání zvládalo celý odpoledne, ale to byly jenom trámky 8*16cm... nějaký čepy, dlaby, zářezy k pozednici, na to je to lepší než pilka na 230V, protože se nevytahuje pořád kablík ze zásuvky :)
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
MightyDash
Příspěvky: 17
Registrován: pon lis 15, 2021 11:03 pm

Re: Aku pila

Příspěvek od MightyDash »

Mám AP 300.

Přehřát baterii lze 3 řezama hned za sebou á 70 cm, dřevo na šířku lišty naskládané na koze.

Chce to lehkou ruku, jinak (baterie) vypíná. Domnívám se, že na nadproud.

Manželka ohodnotila výkon baterie jako dostatečný, 30 minut pohodové práce. Více netřeba, páč se člověk pak unaví ;)

Kubík dříví mi přijde tak 4-krát nadhodnocené. Ono ale je kubík a kubík...

Řezání v kuse tomu neprospívá, jako kdyby baterie potřebovala regenerovat nebo chladit.
liškovrah
Příspěvky: 52
Registrován: čtv dub 01, 2021 12:23 am

Re: Aku pila

Příspěvek od liškovrah »

MightyDash-3 řezy á 70cm,to by byl pro mě sen.Tenhle bazmek mi dnes 2x vypnul při jednom řezu na 40cm javoru,odpočinul si a větve nařezal.Ty články jsou měkký a BMS to vypíná.Když to nechám odpočinout,klidně přibydou dvě diody.Baterie je skládaná v Polsku a techické údaje nejsou k dispozici.
Po týdnu mailové komunikace s technickým od. z nich na mou otázku ohledně parametrů provozních teplot vypadlo,,firma tyto údaje nezveřejňuje a tak je nemá k dispozici ani distributor".Doporuči jem jim ,ať se kouknou na na Ali,kde u článků je datashet.
Odpovědět

Zpět na „Nářadí“