Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Noparasito »

IMG_20220924_172319.jpg
IMG_20220924_172319.jpg (194.95 KiB) Zobrazeno 649 x
Vubec neznamena ze to je samoinstalacni sada.
Potrebne naradi i s "vakuovackou" doporucuji.
Ze se to par jedincum podari profouknout neni nic oproti hromade komercnich instalaci.
Plazivec
Příspěvky: 890
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od Plazivec »

Byl bych rád, kdyby se diskuze kolem pertlovačky případně přesunula do samostatného vlákna a mohli bychom se věnovat původnímu tématu.

Po nějaké době zvažování jsem došel k názoru, že použití, byť sebemenšího TČ je k ohřevu TV docela zbytečné rozbíjení vlašského ořechu hydraulickým lisem.
Výkonově nejblíž a finančně nejefektivnější se mě jeví nakonec přeci jenom stroje, výkonově odpovídající běžné splitové klimatizaci. Takže se budu ubírat tímhle směrem a byl bych rád za příspěvky kolegů, kteří již mají zkušenosti s předělávkou klímy na TČ.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
KubisKV
Příspěvky: 236
Registrován: úte bře 30, 2021 8:44 am

Re: Tepelné čerpadlo ve spojení s FVE

Příspěvek od KubisKV »

Plazivec píše: sob zář 24, 2022 11:27 pm Byl bych rád, kdyby se diskuze kolem pertlovačky případně přesunula do samostatného vlákna a mohli bychom se věnovat původnímu tématu.

Po nějaké době zvažování jsem došel k názoru, že použití, byť sebemenšího TČ je k ohřevu TV docela zbytečné rozbíjení vlašského ořechu hydraulickým lisem.
Výkonově nejblíž a finančně nejefektivnější se mě jeví nakonec přeci jenom stroje, výkonově odpovídající běžné splitové klimatizaci. Takže se budu ubírat tímhle směrem a byl bych rád za příspěvky kolegů, kteří již mají zkušenosti s předělávkou klímy na TČ.
Myslím, že i pertlovačka patří sem k samodomo instalacím chlaďařskych trubek.
Nejvíce informací o předělání klimy na TČ bys opravdu našel na diskusi dívámse.
Já tu předělávku chtěl uskutečnit na topení do radiátorů, tak jsem téma několikrát pročetl, ale do hloubky jsem se nikdy nedostal.
Asi největším problémem je vyladit řízení. na diskusi jsou i schémata na imitaci otáček ventilátoru vnitřní jednotky.
Taky mne tam zaujalo řešení klimy vzduch/voda/vzduch
Pomocí přepínání 4 ventilů byla možnost chladit/topit do vzduchu nebo do vody na jednom okruhu.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“