bojler

Odpovědět
korella
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 16, 2022 3:36 pm

bojler

Příspěvek od korella »

Zdravim mam dotaz bude mi fungovat menic ECO Solar Boost MPPT-3000 3kW na bojler drazice smart s displejem kdyz tam jde modifikovany sinus ? dik za odpoved
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: bojler

Příspěvek od Diablo007 »

I kdyby to mělo čistý sinus fungovat to nebude jelikož tohle neřeší jestli je podle osvitu na výstupu 120v ale ten Smart bojler to řeší tedy nebude to fungovat
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
korella
Příspěvky: 2
Registrován: ned říj 16, 2022 3:36 pm

Re: bojler

Příspěvek od korella »

Diablo007 píše: ned říj 16, 2022 4:25 pm I kdyby to mělo čistý sinus fungovat to nebude jelikož tohle neřeší jestli je podle osvitu na výstupu 120v ale ten Smart bojler to řeší tedy nebude to fungovat
Tak prosim te co bys mi doporucil za menic?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: bojler

Příspěvek od Diablo007 »

Na chytrý bojler není nic co by jelo bez baterek jen z panelů. Doporučuji z chytrého udělat hloupý bojler tedy jen obyčejný termostat
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Kodl69
Příspěvky: 1319
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: bojler

Příspěvek od Kodl69 »

Nechápu, že si někdo takovou blbost, jako "chytrý boiler" může koupit. Možná ještě chytrýho psa, to bych pochopil :)
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
brumlaj
Příspěvky: 1508
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: bojler

Příspěvek od brumlaj »

Např. když nemáš místo, tak plochý bojler je jenom jediný na trhu. Ano, má fůru mínusů, ale zkusit se v bytě probourat k sousedům není řešení.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: bojler

Příspěvek od JonasPP »

Ako už napisal Diablo, kup si kapilarovy termostat s 16A spinačom a šmar pôvodnu elektroniku za psom. Proste sprav z toho običajny ohrievač vody. Ale typujem, že aj tuna bude havarijny odpajač, tak musiš to prepojiť aj cez neho, aby nahodou nevznikol letecky deň celeho baraku, keď zahreje vodu na 150-200°.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
kaka55
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 09, 2023 8:57 am

Re: bojler

Příspěvek od kaka55 »

Zdravim, mam přesně tento případ přes smart bojler, včera jsem solary zprovoznil ale bojler cvaka a nenaskočí ohčev, napadlo mě co kdyby se vyměnilo topné těleso z 2200w za slabší např 1500w, 1000w, tak by to mohlo pomoci? Bojler je rok stary a nechce se me kupovat nový. Děkuji za odpoved
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 21
Registrován: sob led 08, 2022 9:44 am
Bydliště: Ostrava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 2700
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: bojler

Příspěvek od dipos »

Co máš za panely a jak chodí sluničko ?
Již před rokem jsi se dozvěděl, že chytrý boileru je nevhodný. Rada zní buď vykuchat stávající a nebo pořídit boiler klasiku s termostatem a tepel.pojistkou.
2,7 kWp , ECO SOLAR BOOST PRO 3,5 kW, pouze TUV a přidružené odporové spotřebiče. :whoohoo:
kaka55
Příspěvky: 2
Registrován: ned črc 09, 2023 8:57 am

Re: bojler

Příspěvek od kaka55 »

Panely mam 7x Canadian solar CS3L-380MS kdyz je slunce tak jedou, kdyz nesviti tak spina a spina. Prosim jak ho upravit ten bojler, aly nebyl chytry , co mam koupit k nemu Dekuji
Uživatelský avatar
dipos
Příspěvky: 21
Registrován: sob led 08, 2022 9:44 am
Bydliště: Ostrava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 2700
Kapacita baterie [kWh]: 0

Re: bojler

Příspěvek od dipos »

kaka55 píše: stř črc 12, 2023 4:32 pm Panely mam 7x Canadian solar CS3L-380MS kdyz je slunce tak jedou, kdyz nesviti tak spina a spina. Prosim jak ho upravit ten bojler, aly nebyl chytry , co mam koupit k nemu Dekuji
To je práce pro elektrikáře. V podstatě odpojit pracovní a ochranný termostat pokud jsou ještě v klasickém provedení s kontakty. Pokud ne, tak pořídit nové termostaty za předpokladu, že půjdou instalovat. Prostě a jednoduše vyřadit ten elektronický bazmek z napájení topné spirály.
Jinak Sběrný dvůr byl pořízen pro nás, na levné nakupování. Pouze to chce přátelský vztah s hlídačem těch pokladů.
Já mám sprostý italský 100 L boiler za 1 800 Kč, pouze ta tepelná izolace nic moc, ale panely říkají že to zvládnou.
Nemáš stíny na panelech ??? Jinak tvoje FV pole je OK, 241,5 V je optimum, 2660 Wp je také OK.
Tu polskou bednu máš zřejmě bez displeje. Na AC straně by to chtělo klasický analogový voltmetr a ampérmetr, ať víš co se děje.
Doufám, že jsi na měnič nepřipojil žádný spotřebič, který má induktivní složku, třeba teplovzdušný ventilátor. To je začátek konce tranzistorů. Pouze odporové spotřebiče, spirály, topné kabely nebo folie, staré elektrické trouby BEZ VENTILÁTORŮ, remosky, varné konve, topinkovače, elektrické grily. Využívám to jako vytěžovače s prioritou 1. Když je kuřátko v remosce pěkně upečené, tak se přepínají boilery s prioritou 2, kde proudové relé určuje pořadí který boiler se bude nabíjet jako první. Jak říká Marko 250 ani jeden Wp na zmar, vše je třeba zužitkovat.
Moje denní produkce FV pole 6 x 450 Wp, Umptt 41,4 V. je dle počasí, maximum jsem měl 17,2 kWh, minimum 3,4 kWh, když prší, to je s bídou na jeden boiler.
2,7 kWp , ECO SOLAR BOOST PRO 3,5 kW, pouze TUV a přidružené odporové spotřebiče. :whoohoo:
skybor
Příspěvky: 60
Registrován: úte kvě 02, 2023 5:50 pm

Re: bojler

Příspěvek od skybor »

kaka55 píše: stř črc 12, 2023 4:32 pm Panely mam 7x Canadian solar CS3L-380MS kdyz je slunce tak jedou, kdyz nesviti tak spina a spina. Prosim jak ho upravit ten bojler, aly nebyl chytry , co mam koupit k nemu Dekuji
Jak již tady bylo psáno. Nejjednodušší řešení je vykuchat původní elektroniku a nahradit ji nějakou hloupou, třeba z bojleru Dražice OKCE (komplet včetně havarijního termostatu). Ten se dá pořídit za pár korun na bazosi nebo zdarma na sběrném dvoře.

My máme taky chytrý bojler Ariston Velis EVO WiFi (pořízený samozřejmě před budováním FVE) z prostorových a estetických důvodů ;)

Ale řešil jsem to trochu jinak. Chtěl jsem totiž zachovat fungování původní elektroniky s diplajem a wifi (bojler má integrované dvě nádrže, které se ohřívají postupně). Na původní dráty co vedou k topnému tělesu jsem zapojil stykač, který spíná do topného tělesa proud z FVE. Tohle řešení ale vyžaduje mít přivedeny k bojleru dva kabely. Jeden co napájí elektroniku z DS (spotřeba pár watů) a druhý co napájí topné těleso z FVE.
SkyFVE 5 kWp na výzkumné "chytré" chatě. 2x MPPT EASun 6048 60A, AC charger 60A (4s HP-HSTNS-PL18), NiCd 36s KPM 120P (5,2 kWh/48V), APC Smart-UPS 5000VA, SkyPowerBox LF 4810 1000VA + Siemens Logo! + RPi (Node-RED, Remote-RED, InfluxDB, Grafana)
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“