Ohřev vody v bojleru

Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Noparasito píše: sob říj 08, 2022 9:37 am
eduard22 píše: pát říj 07, 2022 11:27 pm
Diablo007 píše: pát říj 07, 2022 11:49 am Panely jde dát kamkoli
Jojo aj já si to fotil a vím kde to je (na Vyškovsku) ;-) (jen momentka z jedoucího auta...):
Kopírovat z _DSC5628.JPG)
A ja koukam, ze i dalsi maji stejnou uchylku jako ja.
Sledovat vynalezavost jednotlivcu.
Tohle by firma nedala. Jedine ze by takovej jako delal tohle, zacal byt montaznikem FVE. Ale to by asi zakaznik nezaplatil.
Docela bych i veril, ze tento unikat bude vzorem dalsich prestaveb "funkcionalistickych kostek". Uz tehdy jen ta tvoje myslenka me fascinovala a ty jsi to dotahl k dokonalosti.
Je pravda že celá ta přístavba vznikla přesně podle rozměru panelů tedy výška šířka i umístění okapů střechy je tak aby z vrchu nedělal stín panelům. Samozřejmě toami svoje neduhy ideální systém napoprvé když nevíš na co si dát pozor udělat nejde . Ale když to bude třetí kopie už to samozřejmě člověk vychytá a bude vědět na co si dát pozor. Hold chybami se člověk učí ale nezapomíná a pak vi co udělat lépe
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od brumlaj »

eduard22 píše: sob říj 08, 2022 4:55 pm Nojá uzvažuji umístit to podobně i kvůli kroupám a děšti - tedy trochu pod římsu, u které bych jetě zvětšil přesah, ale ne moc aby vlétě nestínil viz moje malůvka:......
no ještě by to chtělo časosběrnou fotku slunného dne v druhé polovině prosince. Ten vedlejší dům .......
Petr356
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 20, 2022 7:36 am

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od Petr356 »

Zdravím, mám také dotaz k tomuto tématu. Koupil jsem regulátor BEL a nyní řeším postavení panelů. Mám velmi členitou střechu (na všechny světové strany), tak pořád přemýšlím jak nejlépe panely namontovat. Ideální jižní strana by pobrala tak cca 6 panelů s rozměrem 1765x1048 v sérii, ale problém je v tom, že dopoledne cca do 10:00 hodin zde stíní vysoké stromy z nedaleké aleje a odpoledne cca od 16:00 začíná padat stín od vedlejší střechy od spodní části střechy postupně výš. K instalaci bez stínů se jeví jako nejlepší západní strana, ale nejsem si jistý zda by mě zde 6 - 7 panelů 400 W stačily nahřát 160l bojler. Proto mě napadlo zda by nešlo udělat 2 stringy po 4 panelech (4 panely na východ a 4 na západ). To znamená 1 string 4 panely v sérii, 2. string 4 panely v sérii a oba stringy paralelně do regulátoru. Řešil zde už někdo takové zapojení s regulátorem BEL?
zdesta
Příspěvky: 1
Registrován: stř led 04, 2023 6:54 pm

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od zdesta »

Zdravím, mám taky v plánu FVE na bojler, a přemýšlím, jestli dát BEL nebo DC přes stykače. Vím, že je lepší regl, ale myslím, že za rok rozšířím na hybrid, nebo ostrov celý dům bez 3f (to na DS), zatím studuji, hlava jak meloun. Mám starý nerez bojler Hl+Č- snad ještě poslouží, 200l suchá topná tyč 2x1200W. Přemýšlím rozdělit na půl FVE, půl Čez zvlášť . Je velký rozdíl v účinnosti asi jaro,podzim BEL vs DC stykače? Panely by byly min. 2,4kWp,ale spíš víc, kvůli napětí, rovná střecha, jih asi 35st a nevím jestli ta 1200W bude stačit, je nás 6, někdy se stane, že teplá dojde i teď. Dala by se vyměnit 1200W za max 1500W- co jde sehnat, ale nevím ,jestli se vejde délkově. Nebo jestě dobastlit jednu do příruby.
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od brumlaj »

Je to jaro a podzim brutální rozdíl. I kdybys potom měl prodat tady v bazaru, tak se Ti to vyplatí.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od Diablo007 »

Nemůžeš odepinat DC napětí řeší se to tu pořád dokola termostat bojeoru to nedá
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
eduard22
Příspěvky: 955
Registrován: ned čer 12, 2022 8:21 pm
Bydliště: Znojmo
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8000
Kapacita baterie [kWh]: 23

Re: Ohřev vody v bojleru

Příspěvek od eduard22 »

Diablo007 píše: čtv led 05, 2023 8:58 am Nemůžeš odepinat DC napětí řeší se to tu pořád dokola termostat bojeoru to nedá
Přesně tak!!! Viz např: https://www.youtube.com/watch?v=Zez2r1RPpWY (stačí pustit až 2. půlku videa - od 1. minuty a netřeba slov...)
Avšak! - jde to spínat 8-) I když složitěji a ne zcela bez rizika!: https://www.youtube.com/watch?v=uvW2d0_Go6g
Samodomo "poloostrov" s Axpert King II - AC OUT 5kW/5kVA, PV IN 6kWp, 10x Longi 445Wp na sedlové střeše na východ a 10ks i na západ, aku 8x12V-240Ah levné olovo Varta+Banner trakční VRLA 23kWh (reálně využitelných často tak do 10kWh), Znojmo.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“