Nabidkou posouzeni - par technickych dotazu - firma Sunwork

Odpovědět
pulec
Příspěvky: 3
Registrován: pát črc 01, 2022 3:50 pm

Nabidkou posouzeni - par technickych dotazu - firma Sunwork

Příspěvek od pulec »

Dobrý den, pár dotazů...

mám na stole nabídku od firmy Sunwork s.r.o. a zvazuju jeji realizaci...shanim firmu, ktera dela Solax a z toho co jsem sehnal, mi tihle prijdou nejlepsi...

Nabidka: 9,9 Kwp, baterie 11,5 Kwh
Panely PhonoSolar PS450M4-24 22 ks
Střídač Solax X3 - Hybrid - 10.0-D (G4) 1ks
Bateřie Solax Triple Power T58 2 ks, tj. 11,5 kWh
Optimizéry Tigo TS4-A-O 20 ks
Dobíjecí stanice OlifeEnergy DoubleBOX BASE 1ks
Ostatní Rapid Shutdown 1ks
Revize, projekt, dotace, připojení, úprava rozvaděče, vše v ceně
Cena 633900 - dotace 275000 = 358900 konecna

Otazky:
1) Neznate nahodou firmu nebo necetl jste o ni? Nikde nic nemohu najit, nicmene mam to pres referenci znameho znameho, u ktereho delali a vse funguje, druheho znameho tedka dodelavaji a vypada to ok
2) Zvazuji tam dat solax-x3-hybrid-g4-15, tedy vetsi, protoze je to par tisic navic a do budoucna po legislativni zmene budu moci rozsirit, dotace se vztahuje k poctu panelu pri montazi nebo ke stridaci? Tusite jak to funguje, neprijdu pak o dotaci nebo nebude problem?
3) Proc mam jen 20 ks optimizeru, kdyz je 22 kusu panelu? :)
4) Snazim se s nimi domluvit na panelech s vetsim vykonem, abych mel vice mista na strese pro ono rozsireni, dava to smysl? nebo jsou vice vykone panely lepsi/horsi?
5) Co solax obecne, respektive jako nabidka (ANO/ne?) proc... :)
6) Chybi mi tam neco, co to je solax box? ...mam tepelne cerpadlo (klimatizaci), da se to nejak vyuzit pro rizeni (spinani)? nerozumim tomu, mam to chtit? :)

DEKUJI moc za pripadne odpovedi
Uživatelský avatar
beethowen
Příspěvky: 199
Registrován: úte dub 06, 2021 7:46 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 10200
Kapacita baterie [kWh]: 48

Re: Nabidkou posouzeni - par technickych dotazu - firma Sunwork

Příspěvek od beethowen »

To jsou všechno dotazy spíš na tu firmu. My tvou situaci neznáme.
Netuším jestli 15kW hybrid nebude třeba licence na výrobu, protože teoreticky může vyrábět až těch 15kW, i když je připojeno jen 10kWp panelů. Může brát zbytek z baterie. Ale to si myslím, že si ta firma “nějak” vyřeší.
Mě hlavně fascinuje ta cena, co jsou schopni si za to vzít. Ale “ať žijí dotace” :twisted: , však to všichni zaplatíme a firmy se napakujou.
To co se nabízí je hlavně vyladěné na maximum dotací, ne na optimum funkčnosti.
10,2kWp poly/mono, XTH6000-48, 2x VT-80A, Li-ion 48kWh
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Nabidkou posouzeni - par technickych dotazu - firma Sunwork

Příspěvek od Diablo007 »

Dotace řeší panely ale distributor řeší měnič tedy 15kw nebere jako mikrozdroj. Pokud si nejsi jístý kvalitou odvedené práce tak doporučuji stavební dozor. To že to sousedovi funguje může znamenat 2 věci buď to dělá co má nebo to nedělá co má a soused to ani neví. Povětšinou je zkušenost taková že u každé firmy sem zatím shledal nedostatky které musely odstranit
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
jarda62
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 03, 2021 6:10 pm

Re: Nabidkou posouzeni - par technickych dotazu - firma Sunwork

Příspěvek od jarda62 »

beethowen píše: stř lis 16, 2022 5:06 pm To jsou všechno dotazy spíš na tu firmu. My tvou situaci neznáme.
Netuším jestli 15kW hybrid nebude třeba licence na výrobu, protože teoreticky může vyrábět až těch 15kW, i když je připojeno jen 10kWp panelů. Může brát zbytek z baterie. Ale to si myslím, že si ta firma “nějak” vyřeší.
Mě hlavně fascinuje ta cena, co jsou schopni si za to vzít. Ale “ať žijí dotace” :twisted: , však to všichni zaplatíme a firmy se napakujou.
To co se nabízí je hlavně vyladěné na maximum dotací, ne na optimum funkčnosti.
Fascinuje tě nacenění této konkrétní sestavy nebo částka za FVE, kterou bys se srovnatelnou funkčností byl schopen realizovat jinak a výrazně levněji?
jarda62
Příspěvky: 89
Registrován: pát pro 03, 2021 6:10 pm

Re: Nabidkou posouzeni - par technickych dotazu - firma Sunwork

Příspěvek od jarda62 »

20 ks optimizérů na 22 panelů bude patrně překlep.
Optimizéry se dávají buď na pár panelů ve stringu, pokud řešíš jeden stín třeba od komína apod., nebo naopak na všechny, když je stínů hromada, či případně máš v jednom stringu rozdílné orientace střech, popř. když toužíš po monitoringu na úrovni panelu či bonusu ve formě tzv. "rapid shutdown", tedy nouzového "rozpojení" stringu na jednotlivé panely.
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“