Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od Diablo007 »

A jaké hodnoty napětí máš v use u Kings tím bych začal
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
rendy1
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 08, 2022 8:26 pm

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od rendy1 »

Samozrejme , parameter USE u Slave meniča som nastavoval z manuálu baterii Dyness, teda :
bulk: 53,5 V
float: 52,5 V
cutt off: 47 V
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od Diablo007 »

U paralelně spojených měničů se parametry mezi sebou propisuji proto mne překvapuje že u jednoho máš use a u druhého komunikace pylontech
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
rendy1
Příspěvky: 10
Registrován: pon srp 08, 2022 8:26 pm

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od rendy1 »

Dnes som zo svojich 4ks baterii prehodil mastera batériu z iného kusa, nepomohlo.
Elektráreň mi vyrobila dnes cca 7kw energie, a batéria mi ráno z 14% stúpla na 20% po prijatí tých 7 kw ... mi to nejde do hlavy, prečo je to tak...
Uživatelský avatar
syncros
Příspěvky: 1
Registrován: pát pro 09, 2022 7:06 am

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od syncros »

Osobně mám nějaký ten měsíc 3xAxpert King 5kW rack v 3f režimu paralelně a to nastavení na master PYL a na zbytku USE je správně i podle manuálu od výrobce. Nastaví se to samo stejně jak ostatní parametry. S tím sledováním zisku MPPT kWh vs accu kWh moc neporadím, osobně mám problém ten, že v aplikaci Watchpower se mi ty Kingy nahrály skoro pokaždé jako jiný typ zařízení, tzn. že např.dnes mám v Overview jen kWh z jednoho kusu a z dalších dvou to vůbec zisky nečte. Příjde mi, že někde číňan udělal chybu v SW a už neopravil.
Další zkušenost je ta, že jamile spustíte 3f paralelní režim, dojde k omezení některých chytrých vlastností z 1f single režimu, např. nikdy nenajede bypass, neumí docucávat ze sítě atd. což je veliká škoda. Jak to je v paralelním 1f režimu nevím a zajímalo by mě to. Nějaký zkušený praktik?
10,8 kWp J 38-45°sklon, 12 x 285 Wp POLY ELERIX, 18 x 410 Wp MONO fullblack Leapton, 3 x Axpert Rack 5kW paralel 3f, LiFePo Pylontech 1x US3000C + 4x US2000C / 13.1 kWh
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od Diablo007 »

syncros píše: pát pro 09, 2022 7:22 am Osobně mám nějaký ten měsíc 3xAxpert King 5kW rack v 3f režimu paralelně a to nastavení na master PYL a na zbytku USE je správně i podle manuálu od výrobce. Nastaví se to samo stejně jak ostatní parametry. S tím sledováním zisku MPPT kWh vs accu kWh moc neporadím, osobně mám problém ten, že v aplikaci Watchpower se mi ty Kingy nahrály skoro pokaždé jako jiný typ zařízení, tzn. že např.dnes mám v Overview jen kWh z jednoho kusu a z dalších dvou to vůbec zisky nečte. Příjde mi, že někde číňan udělal chybu v SW a už neopravil.
Další zkušenost je ta, že jamile spustíte 3f paralelní režim, dojde k omezení některých chytrých vlastností z 1f single režimu, např. nikdy nenajede bypass, neumí docucávat ze sítě atd. což je veliká škoda. Jak to je v paralelním 1f režimu nevím a zajímalo by mě to. Nějaký zkušený praktik?
Neumí docucavat že sítě? U zákazníka mi to normálně funguje. Tobě nedela docucavani a jak tedy funguje na síti?
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Jak správně připojit dva paralelní Axpert King

Příspěvek od JonasPP »

No klasicky king si pod určitym napätim dososava, alebo nabija baterie, hlavne aby pokryl spotrebu. Teda vôbec netušim o čom je tu reč, keď nikde nečitam, aka kapacita šla s panelov.
Teda do spotreby šlo 7kWh do baterky možno 1kWh a ostatok cuca zo siete. Toto je normalna zimna prevadzka, alebo treba zmeniť nastavenia nechať bateriu nabiť, abo vypnuť meniče.
Ale na druhu stranu netušim ako sa king2 liši od jedničky.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Odpovědět

Zpět na „Axpert“