FV ohřev vody Solar-Kerberos

Pravidla fóra
Pro získání samostatného fóra týkajícího se Vaší vlastní elektrárny, kontakrujte některého z moderátorů nebo admina.
V takto získaném fóru budete mít k dispozici jedno vlákno, které si budete moci moderovat, připadně bude zamčené a budete moci přispívat pouze vy. Dále je ožné si založit další vlákna pro obecné diskuse.
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: FV ohřev vody Solar-Kerberos

Příspěvek od Noparasito »

mirekcafa píše: stř říj 12, 2022 10:14 am V čem je lepší Kerberos než třeba Bel či Siton?
Drive tu bylo vlakno. Jen preslo v zapomneni. Tak pravdepodobne bylo automaticky smazano.
Ale tam by jsi asi stejne odpoved nedostal.
Jedina moznost koupit, dat na 2 stejne pole a porovnat.
A pak nam to dat na zlatem podnose.
:headbang:
mirekcafa
Příspěvky: 101
Registrován: ned zář 04, 2022 3:46 pm

Re: FV ohřev vody Solar-Kerberos

Příspěvek od mirekcafa »

Ok.....to bohužel nehrozí :lol: :lol: Jen mi připadá že ten Kerberos je zbytečně drahá srajda a neumí toho víc než ty dva jmenované.
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: FV ohřev vody Solar-Kerberos

Příspěvek od mobilik »

Je určite lepší. Má užívateľské rozhranie. Má aj napájanie 230V HDO, teplotne cidlo a podobne.
Má to viac funkcií v sebe ktoré netreba dorabat potom....
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
sid09
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 04, 2022 4:01 pm

Re: FV ohřev vody Solar-Kerberos

Příspěvek od sid09 »

Matesbobes píše: pon led 24, 2022 11:01 am
Tento systém mi má firma Unites co nevidět také namontovat na podobné přístavbě, jako máte na obrázku, jen oslunění v zimě bude u mě problematičtější, protože slunko je dost nízko a bude na střeše dost stínů.
Mám hliníkovou střechu cca 3 x 6 m a lámu si teď trochu hlavu jak to máte s ochranou proti blesku a zemněním držáků panelů , které by měly být spojeny s rámem solárních panelů.
Firmy, které montují FVE to většinou vůbec neřeší - teda ještě jsem se s tím nesetkal, že by to vůbec řešily. Právě naopak jásají, když na střeše není žádný hromosvod a dráty, od kterých by musely držet nějaký odstup.
Jestli jsem si dobře všiml, tak nanejvýš používají pouze žlutozelený měděný drát, který připojí na jednom konci na držák FV panelů a na druhém konci to pak připojují na zemnící instalaci v baráku - například vodovod.
Nejsem elektrikář, ale to se mi moc nelíbí.
Jak to máte vy ?
Předem děkuji za případnou odpověď
:roll: :roll:
Odpovědět

Zpět na „Elektrárny uživatelů“