V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Odpovědět
jendakuk
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 07, 2022 10:52 pm

V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od jendakuk »

Zdravím všechny. Jsem úplnej nováček co se týče FVE. Dneska mi namontovali měnič GoodWe 10kw, baterie Dyness a na střeše mám panely Trina, výkon 10kwp. Měl bych otázku. Baterii mám nabitou na 88% a v noci, kdy FVE nevyrábí mi odebírá dům z baterie jen 30w a zbytek dosávám ze sítě. Netuší někdo kde je problém? V příloze je obrázek, zapnutá rychlovarka 2kw a z baterky stále 30w jen.
Děkuju za rady
Přílohy
6EE0E423-84B8-4969-A705-D9B8DB11B1BE.jpeg
6EE0E423-84B8-4969-A705-D9B8DB11B1BE.jpeg (113.53 KiB) Zobrazeno 4912 x
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Diablo007 »

Od toho je instalační firma ať to dá do pořádku je to lepší než po někom opravovat špatně odvedenou ale přitom dobře zaplacenou práci
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Noparasito »

Ahoj,
Pokud ti dnes zapojili FVE, tak samozřejmě dotaz musí být směřován na ty co za to dostali "naše prachy".
Neber to jako odpalkování, ale jako takovou dohodu.
Montážní firma má udělat za peníze (zákazníka i nás všech) co na očích zákazníka vidí.
Pozn.: Děkujeme všichni za tvé poznatky s montážnickou firmou a vyřešením problému.
Jinak si myslím, že s největší pravděpodobností bude chyba v nastavení parametrů nebo měření směru toku energie.
Ale to je opravdu nástřel.
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od vk_1 »

Typicky se v noci takový střídač sám vypíná, aby nežral moc energie naprázdno, když není odběr. Aktivní je jen MPPT a BMS baterie. Střídač by se měl sám zapnout, jakmile zapnete nějaký větší spotřebič, nebo když vypadne síť.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Diablo007 »

vk_1 píše: stř pro 07, 2022 11:35 pm Typicky se v noci takový střídač sám vypíná, aby nežral moc energie naprázdno, když není odběr. Aktivní je jen MPPT a BMS baterie. Střídač by se měl sám zapnout, jakmile zapnete nějaký větší spotřebič, nebo když vypadne síť.
Jako vážně ? Vždyť mu barak bere přes 2kw dle foto a ty to vidíš na stand-by režim?
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
vk_1
Příspěvky: 351
Registrován: stř říj 27, 2021 1:24 am
Bydliště: Liberec

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od vk_1 »

Těžko říct. Rychlovarka je krátký odběr. Já nevím, za jak dlouho se ten systém rozhodne, že má střídač nahodit. Goodwe jsem v ruce nikdy neměl.
Samozřejmě, může to být i chyba nastavení, bug atd...
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od visis »

Já mám v podstatě tu samou konfiguraci a v noci při takovémto odběru normálně jedu z baterií. Jiné to je ale v noci při klidové spotřebě domu, kdy cca do 200-300W mi vše jede ze sítě. Při větším odběru už z baterie.
Ale, zatím nemám ppp, již 22.12 :-) , a tak mám zakázané přetoky. V jiném vlákně jsem to řešil a tato klidová spotřeba ze sítě se prý výrazně zlepší, až když budou povoleny přetoky...
Nahrávali do goodwe nový firmware? Vím, že s dyness bateriemi to nejede na první dobrou a je potřeba střídač aktualizovat.
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
jendakuk
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 07, 2022 10:52 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od jendakuk »

Díky všem za více či méně plodné komentáře. Podle sdělení firmy je to tím že ještě nemám 4Q elektroměr a nemám povolený přetoky. Takže aby nedošlo setrvačností k nějakýmu dodání do sítě zatím to nefunguje. Prý kdyby se zapla konvice měniči chvilku trvá než začne dodávat z baterek. A když vypne je tam podobné prodlení. A to by mohlo právě způsobit krátkodobý přetok. Ale když si cvičně hodím elektrárnu do ostrovního režimu bude to prý fungovat. Jdu zkusit.
Jak jsem koupil tak prodávám.
Díky
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Noparasito »

jendakuk píše: čtv pro 08, 2022 8:58 am Díky všem za více či méně plodné komentáře. Podle sdělení firmy je to tím že ještě nemám 4Q elektroměr a nemám povolený přetoky. Takže aby nedošlo setrvačností k nějakýmu dodání do sítě zatím to nefunguje. Prý kdyby se zapla konvice měniči chvilku trvá než začne dodávat z baterek. A když vypne je tam podobné prodlení. A to by mohlo právě způsobit krátkodobý přetok. Ale když si cvičně hodím elektrárnu do ostrovního režimu bude to prý fungovat. Jdu zkusit.
Jak jsem koupil tak prodávám.
Díky
To dává smysl. Zajimave, ze to tedy nenastavili oni!!!
jendakuk
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 07, 2022 10:52 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od jendakuk »

Moc nerozumím reakci. Jako aby každej večer přijeli a hodili mi elektrárnu na rozvaděči třípolohovým jističem do ostrovu a ráno nebo až se baterka vybije zase přijeli a hodili na grid?
👀👀
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Diablo007 »

jendakuk píše: čtv pro 08, 2022 9:13 am Moc nerozumím reakci. Jako aby každej večer přijeli a hodili mi elektrárnu na rozvaděči třípolohovým jističem do ostrovu a ráno nebo až se baterka vybije zase přijeli a hodili na grid?
👀👀
Firma to udělala správně do PPP nemá elektrárna být co zapnutá takže pořád lepší než když odjedou nechají to zapnuté dokonce bez zakázaných přetoků a vystaví zákazníka možné pokutě.
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od visis »

jendakuk píše: čtv pro 08, 2022 8:58 am Díky všem za více či méně plodné komentáře. Podle sdělení firmy je to tím že ještě nemám 4Q elektroměr a nemám povolený přetoky. Takže aby nedošlo setrvačností k nějakýmu dodání do sítě zatím to nefunguje. Prý kdyby se zapla konvice měniči chvilku trvá než začne dodávat z baterek. A když vypne je tam podobné prodlení. A to by mohlo právě způsobit krátkodobý přetok. Ale když si cvičně hodím elektrárnu do ostrovního režimu bude to prý fungovat. Jdu zkusit.
Jak jsem koupil tak prodávám.
Díky
To je ale divné. Jsem v tuto chvíli v tom samém režimu. Ppp teprve za 2 týdny, přetoky zakázány. Ale stejně mi to z baterek normálně jede. Ta setrvačnost vždycky bude. Měřící cívky poznají, že přetéká, až když opravdu něco přetéká. A opačně.
Stejně by to bylo ale i bez baterek. Zapnul by si konvici, fve dává. Konvice vypne a na vteřinu bude nějaký přetok.
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Noparasito »

jendakuk píše: čtv pro 08, 2022 9:13 am Moc nerozumím reakci. Jako aby každej večer přijeli a hodili mi elektrárnu na rozvaděči třípolohovým jističem do ostrovu a ráno nebo až se baterka vybije zase přijeli a hodili na grid?
👀👀
Ok neznam Godwee. Ono neumi jit zakazat pretoky jako predchozi prispevek???
Noparasito
Příspěvky: 712
Registrován: pon bře 29, 2021 11:51 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Noparasito »

Diablo007 píše: čtv pro 08, 2022 9:25 am
jendakuk píše: čtv pro 08, 2022 9:13 am Moc nerozumím reakci. Jako aby každej večer přijeli a hodili mi elektrárnu na rozvaděči třípolohovým jističem do ostrovu a ráno nebo až se baterka vybije zase přijeli a hodili na grid?
👀👀
Firma to udělala správně do PPP nemá elektrárna být co zapnutá takže pořád lepší než když odjedou nechají to zapnuté dokonce bez zakázaných přetoků a vystaví zákazníka možné pokutě.
No ono když dostanes informace z 1/3iny, aby jsi to z kvalifikovanych zakazniku tahal, jak z chlupate deky!!!!
A to jsou jen zacatky.
To jeste bude dotazu, az zjisti ze vetsina instalaci nefunguje dle predstav.
:jawdrop:
Takhle protahly ksichty
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Diablo007 »

Noparasito píše: čtv pro 08, 2022 2:25 pm
jendakuk píše: čtv pro 08, 2022 9:13 am Moc nerozumím reakci. Jako aby každej večer přijeli a hodili mi elektrárnu na rozvaděči třípolohovým jističem do ostrovu a ráno nebo až se baterka vybije zase přijeli a hodili na grid?
👀👀
Ok neznam Godwee. Ono neumi jit zakazat pretoky jako predchozi prispevek???
Omezení přetoků lze zakázat to je jedna část ale druhá je že v den instalace není revize tedy správně by to mělo být vypnuto úplně ne to nechat běžet to je část druhá
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
jendakuk
Příspěvky: 4
Registrován: stř pro 07, 2022 10:52 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od jendakuk »

Tak odzkoušeno. Když se zapnu do ostrovního režimu všechno funguje jak má. Pere to do baterky, když je baterka nabitá pere to do až momentálního výkonu FVE do domu. Když požadavek převyšuje výkon FVE, přicucává si to z baterky.
Když je naopak potřeba domu menší než aktuální výkon FVE, dává maximálně potřebu domu.
Takže zřejmě je všechno v pohodě a správně tak, jak to má být. Nemůžu si pomoct ale cítím tady úplně zbytečný jízlivý komentáře, který by se klidně daly odpustit ;)
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od visis »

Nicméně jsme na tom oba stejně, ppp za týden :whoohoo: , zakázané přetoky a mě to jede standartně a tobě až při nastavení ostrova. Něco máme nastaveno každý jinak :?:
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
Tom14
Příspěvky: 1
Registrován: pon úno 20, 2023 11:42 am

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Tom14 »

Měl jsem stejný "problém"- vyřešeno vynutím a zapnutím celého systému.
Los Groulákos
Příspěvky: 4
Registrován: pon led 17, 2022 2:10 pm

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od Los Groulákos »

Noparasito píše: stř pro 07, 2022 11:34 pm Ahoj,
Pokud ti dnes zapojili FVE, tak samozřejmě dotaz musí být směřován na ty co za to dostali "naše prachy".
Děkuji Ti za ty tvoje prachy... :stupidme:
Hodlám v pumpování Tvých peněz vesele pokračovat :worker:
frenky
Příspěvky: 17
Registrován: úte dub 06, 2021 7:18 pm
Bydliště: Doubravička
Výkon panelů v FVE [Wp]: 8700
Kapacita baterie [kWh]: 30

Re: V noci dům nespotřebovává nabitou baterii

Příspěvek od frenky »

Ahoj, mě se strašně líbí ten doslovný "Český" překlad "Generování měsíce". Byl bych raději kdyby se dalo generovat slunce. :lol: :rofl:

Pěkný slunný den přeji solárníkům všem.
STUDER 2ks XTM4000-48, 2ks VT-80, 4 ks sodíkových AKU E4815
Odpovědět

Zpět na „Baterie“