Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Ta po zraze keď som prišiel na to že nemecké auta sú na howno so začal premýšľať nad niečim iným. Ale nie robím si srandu. :mrgreen:

Realita na zraze som videl Peugeot 106 electric užívateľa ResHacker a od vtedy nepremýšlam nad ničím iným... U mňa to vždy potom skončí tak že si to zadovážim či treba, či nie... Úprimne moc sa mi páči to auto, láska na prvý pohľad. :mrgreen:
V skratke, idem niečo predať a potom chcem kúpiť 106elecric. Lásku k starým autám mám keďže doma živím ešte dva veterány.

Prosím Vás o nejaké info o týchto vozidlách.

1. Kde kúpiť a aká je dobrá cena ( asi toho veľa nebude s čoho si vyberať)
2. Na čo si dávať pozor pri kúpe
3. Aké batérie odporúčate na prestavbu
4. Akú BMS odporúčate
5. Čo v zime? Dá sa stým jazdiť? Neubližuje sa batériam?
6. Nejaké reálne postrehy vlastníkov áut, nech nerobím rovnaké chyby
7. Nabíjačky, ako nabíjať atď...

Proste pls všetky info ktoré by pomohlo.

Ďakujem pekne za cenné rady :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od dumi »

Pridam se, taky bych si koupil nakou takovouhle nakupni tasku pro radost a na hrani.

na realny jezdeni to pro me moc nebude do prace to mam 150km tak a pak zpet, coz je problem i pro nektere nove prodavane elektromobily :D

ale treba na popojeit do mesta nebo kolem komina proc ne. Minimalne jako hracka dobry :D
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Pre mňa by to bol ideál. Do práce mám 16km. Do Košíc to mám za 20km. Takže euto by som využíval denne a ropak by oddychoval a šetril na opravy. :mrgreen:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od dumi »

kamarat tu 106 ma, nebo nakej citroen ted nevim,

jaky vubec tyhle stary miniauta se vyrabeli v elektrice?
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Myslím že od 1994 do 2004. Bolo ich vyrobených cca. 10000ks.
Saxo je inak to isté ako P106, len iný znak na kapote.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Retro krásne, len tá cena. Ale fakt nádhera.

Dik za odkazy popozeram isto. :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od Diablo007 »

Já osobně hoši uvažuju spíše Berlingo precijen má podstatně lepší užitný poměr díky svému prostoru a co si budeme pánové nalhávat postavu jako ResHacker většinu z nás nemá aby jsme se namačkali do té 106ky
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
FíraD
Příspěvky: 39
Registrován: stř kvě 26, 2021 9:34 pm

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od FíraD »

Nedávno jsem narazil na tento inzerát, ale je to až v Děčíně.
https://auto.bazos.cz/inzerat/138961638 ... omobil.php
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od dumi »

Ferova nabidka :-) mit cas tak je beru a zkusim zpojizdnit :-) a kdyz ne tak lifepo4 do elektrarny.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Veľmi férová to určité...

Keby som mal teraz peniaze, hneď beriem oba.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Len aby to neboli vadne motory...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od brumlaj »

Tyto vozy mají kartáčové motory. Nejsou tedy bezúdržbové, prach z kartáčů je třeba dostat z motoru (izolační stav si vozidlo kontroluje). Originál NiCd aku také vyžadují údržbu. Je dobré si k vozu pořídit i elektroniku pro vyčítání stavu vozu a resetování chyb. Pozor na Berlinga z GB - poláci to vozili a některým předělávali řízení - těžko říci jak na to kouká DI. A co se týká LiFePo - pozor na kousek(vůz), který byl provozován s velmi simpl BMS - mám pocit že to byla odporová za 70Kč/modul. Ri těch článků bylo řekl bych ne zcela nízké. Prostě při nabíjení si nedělal hlavu z napětí na článcích.
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od JonasPP »

Na 50,možno 60% sa ku mne tohto roku dostane elektricke premiestňovadlo peugeotik 106,ale bez bateriek.
Rodinu na to pripravujem,lebo je to 4 miestne,ale ak budem Ja za volantom,tak to bude iba 3 miestne,bo budem musieť demontovať vodičovu sedačku a sedieť na zadnom sedadle.
Ale o čo ide. Rodina je zvyknuta,že sa jazdi na combi kravach,de ak sedi 5 osôb,stale je miesta jak na letisku,len nikoho netrapi,že do auta treba niečo tankovať a to niečo ide rapidne cenovo hore,pri tom nedavno som musel staršieho tatoša zošrotovať .
Každy zabudol,že som začinal s škodou 105,teda priestorovo rovnaka ako peugeotik a jak sa šlo s chaty domov,tak nas v nej bolo 11 a nik sa nesťažoval,len rychlosti sa nedalo hadzať,bo v predu sme boli štyria.

No ale aby som neodbočoval,tak som dlho premyšľal či je to dobry napad a ako sa napojiť na solarnu elektrareň.
A na čo som prišiel???
Je to super voľba pre maleho solarnika. Nabijačka v aute si cuca okolo 2400W,čo dokaže krmiť slaby axpert,ale to sa ešte uvidi,keď to pomeram jak bude vozidlo doma. Druha najpodstatnejšia vec je,že auto je starček,teda na zimne jazdenie v mojich podtatranskych podmienkach treba zabudnuť,bo soľ auto zožerie do paru rôčkov,nech sa akokoľvek budem tomu braniť. Viem to,zožralo mi to už 4 auta a piate to prave rozožiera.
To ešte nehovorim o bateriach. Pôvodne NiCd tam nebudu,teda tam dam lionky a to znamena obrovske starosti s ohrievanim baterie. Dal som si teda zopar prepočtov a vychadza to na 37 člankov do serie,aby sa dosiahlo maximalne nabijacie napätie. Ale ak to znižim na 36 a dajak ošetrim,aby nenabijalo na viac ako 4,1v članok,tak bateriu dokažem rozoberať na 3 samostatne packy o 12 člankov paralerne. To je dajakych 3,4(40,8)v - 4,1(49)v ,teda v 48v solarnej elektrarni použiteľne napätie,ak regulator dokaže tak nizke nastavene napätie. Ale tym padom presuniem kapacitu auta do solarnej elektrarne na cele zimne obdobie,kedy to každy solarnik najviac potrebuje. Ale z toho dôvodu sa bude musieť prerobiť,alebo priamo stavať bateriove uložisko rovno na dane napätie,inak sa to nebude dať spojiť.
Ma to ešte jednu obrovsku vyhodu,lebo ak budem mať všade rovnake članky,aj v aute,aj v elektrarni,tak môžem v lete nahadzať do kufra baterie z elektrarne a tak predlžiť dojazd auta.

Ozaj tuho nad tym premyšľam a jedinu starosť mam s balancerom,alebo jednotkou,čo bude stražiť,balancovať bateriu a v pripade potreby preruši nabijanie,alebo odstavi auto.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od NESKOM »

Vyhřívat se bude tímhle:
https://www.aliexpress.com/item/1000001 ... 768b2548-0

K napojení na Axperta: řekl bych že je to nešťastné. mě dělá auto s elektrárnou dost problém protože pokud se zapne nabíjení, taky cca 2,5kW, na jeho fázi už se nedá připojit žádný větší spotřebič. Přemýšlel jsem o nějaké DCDC nabíječce přímo z baterií co by dávala 120V.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od Diablo007 »

Ja bych neříkal že je to takové nebo makové vždy je to o tom jaký parametr má ten Axpert mne třeba 2,5kw nabíjení problém dělat nebude do 10kw na 1f je slušná rezerva
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
NESKOM
Příspěvky: 264
Registrován: stř bře 31, 2021 9:39 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od NESKOM »

Jenže Jonáš nemá 10kW Axperta ale 2,4kW.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od Diablo007 »

NESKOM píše: úte črc 20, 2021 9:02 pm Jenže Jonáš nemá 10kW Axperta ale 2,4kW.
Vím jen se nedá říkat že to jde nebo nejde na axpertovi musí se říkat na jakém aby to nebylo zavádějící pro případné nové lidi na fóru kteří si přečtou A ale nebudou vědět B
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od JonasPP »

Čo som lustroval na internete,tak prvym modelom nastavili nabijanie na 16A,čo je dajakych 3700W a neskôr už nastavovali 10A,teda do 2400W. Teda axpert to v pohode da,veď som ho dlhodobo preťažoval na 2500W a ani sa nehrial.
Jedine čoho sa obavam je kopcovite jazdenie. To bude cela elektronika dostavať inu nakladačku. Ja tu hocikde mam 12% stupanie a sem tam sa najde zopar desiatok metrov aj 16%.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od brumlaj »

To je jednoduché, při 16A hořely lidem zásuvky. Prostě ten šunt co se prodává, společně s 2,5mm2 instalačními vodiči které jsou dnes vyráběny v/s mínusovou tolerancí není to pravé ořechové na stálý odběr 16A po dobu hodin. Omezení na 10A vydrželo dodnes. Převážná většina i nových vozů 16A adaptér nemá, když tak za příplatek. A to by byli lidi blbí. Protože autosalony za to chcou ranec. Přitom jde u nových vozů pouze o změnu plnění pilotu 1kHz. Tedy změna jednoho čísla v programu mikrořadiče.
ResHacker
Příspěvky: 25
Registrován: pon črc 26, 2021 10:59 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od ResHacker »

Čau Mobiliku, čau všem,
nějak se to stalo, že jsem sem též zabrousil a narazil na toto téma a jsem tedy potěšen, že je o toto vozítko stále zájem :mrgreen:
Pokusim se tu nějak shrnout svoje postřehy, který jsem za cca 5 let s tímto autem nasbíral, jinak samozřejmě s případnými dotazy na mě. Popř. (netuším, jestli se tu může jiné fórum zmiňovat :D ) je na mypoweru už poměrně rozsáhlé vlákno "Výběr elektromobilu PSA zkušenosti", viz.: https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?f=13&t=3057 + další vlákna, kde jsme řešili např. samotnou přestavbu na Li-Ion.

Jinak začnu asi tvýma otázkama:

1. Kde kúpiť a aká je dobrá cena ( asi toho veľa nebude s čoho si vyberať)
- u nás třeba na Bazoši, je tam stále na výběr z několika aut, něco má Klatovák pod nickem ENELE, je to takový šarlatán, ale např. 70tis za to hezký modrý 5-tidvířko asi neni uplně špatná nabídka, pokud tedy je vše v pořádku. Tím jsem též nastínil cenu, nějakých 60-70tis za auto s použitelnými NiCd nebo potom více v případě dříve provedený přestavby na Li-Ion je reálný

2. Na čo si dávať pozor pri kúpe
- určitě bych auto projel a zkusil dojezd od 100% do nuly.. už to o stavu aku řekne dost
- Dál bych odpojil motor ze Sagemboxu a proměřil obě vinutí (budící i statorový s kotvou) proti zemi izolačním měřákem. Pokud s motorem ale nikdo nic za celou dobu nedělal, je dost pravděpodobný, že izolace už nebude ideální, též bez údržby uniká olej z reduktoru, to je zas vidět pohledem dolu na motor...to pak znamená, že karbonový prach ulpívá všude v motoru, vše je umaštěné a to též zhoršuje izolační stav. Řešení je buď komplet převinutí (u statoru jakštakš reálný, pokud seženete někoho, kdo to umí, což je docela challenge, u rotoru téměř mission impossible), anebo chemický čištění s přelakováním, který jsem absolvoval já, motor zatím jeví parametry novýho, ale otázka je, jak dlouho to vydrží
- vizual stav, úniky kapalin jako chlazení, servo, zkusil bych Webasto, vyčetl závady atd.
- vyzkoušel bych též bezproblémovost nabíjení, počkat u toho aspoň 20-30min, zda vše chodí, jak má
- pokud máte možnost měřit indukčnost, též bych proměřil obě vinutí motoru proti orig. hodnotám, zda tam nejsou mezizávitový zkraty
- motor je vpodstatě to nejdůležitější a zároveň nejhůře opravitelný a asi nejslabší místo tohoto auta.. a díky malýmu výkonu byl často přetěžovanej, což vede k přehřívání a tím pádem zrychlený degradaci izolace
- vlezl bych pod auto a mrknul na stav komutátoru a celkové čistoty vnitřku motoru.. případná horší izolace může ale nemusí být způsobena jen tím černým svinstvem vevnitř, popř. na věnci s uhliky
- pokud je v autě NiCd, též trpěl systém dolívání destilky a okruh chladiva na všelijaké úniky..ale to se na místě těžko prověří


3. Aké batérie odporúčate na prestavbu
- Asi uplně nemužu doporučit Winstony, pokud nejsou zánovní a s kapacitou alespoň 200Ah. Tohle auto bere max 200A a pro tyto baterie považuji za limit max 1C proud, jinak se nafukují, zahřívají, stoupá Ri a to zas urychluje tyhle procesy. 100Ah nevidím tedy jako optimální řešení, znám už více lidí, kterým se LiFe při téhle kapacitě nafoukly.
- šel bych tedy spíše cestou nějakých LiIon, ideálně určených pro elektromobily, např. od Mikela, já používám starší ale velice dobré Samsungy SDI 60Ah z 1. gen BMW i3

4. Akú BMS odporúčate
- asi bych doporučil vzhledem k poměrně značnýmu rušení od uhlíků apod. nějaký spíše profi řešení jako EMUS BMS, Smart BMS a jim podobná řešení komunikující na bázi CAN protokolu, nebo by též mohlo slušeně fungovat DYI BMS, ale nemám s tím zkušenosti.
- s čím mám zkušenost je řešení od p. Musila od baterioveboxy.cz a toto naprosto nedoporučuji, BMS celkově zarušená během provozu auta, monitorující modul X nepodporuje Li-Ion (pouze Lifepo), moduly často všelijak recyklované/opravované a pochybné kvality, mám i pocit, že mi baterii pomalu ale jistě rozbalancovávají právě ony...

5. Čo v zime? Dá sa stým jazdiť? Neubližuje sa batériam?
- pokud vyřešíš výhřev baterek, tak naprosto bez problému, chce to ale stálé temperování výkonem alespoň 100-200W někde v garáži anebo výkonnější cca 1-2kW výhřev, kterým baterky na dostatečnou teplotu předehřeješ během 10-20min podle rozdílu teplot. Já jsem mezi ty SDI namotal tuto folii: https://www.aliexpress.com/item/3295913 ... 4c4dXCpyDV a je to naprosto supr volba, připojím to v zimě přímo na baterky a za chvíli je nahřáto, jen se to nesmí zapomenout vypnout :D a též vypínání těch 160V a cca 10-15A chce na to dimenzovanej DC vypínač/odpojovač. Baterky během jízdy udržuju na aspoň 10-15°C, o něco se zkrátí dojezd, ale zase pracujou účinněji no a na nabíjení by měly mít aspoň 5°C, já čekám na 10°C, určitě ale obecně nesmí mít pod bodem mrazu.
Jinak chladit je v létě (aspoň v přápadě těch mých Samsungů a celk. kapacitě 27kWh) není třeba, hřeje se to minimálně i při nejvyšších vedrech vzhledem k malým výkonům co z toho odebírám a tlačím nabíječkou.
Jinak díky Webastu si neodebíráš cennou kapacitu v zimě, takže též celkem výhoda tohoto auta.

6. Nejaké reálne postrehy vlastníkov áut, nech nerobím rovnaké chyby
- Na 27kWh s tím v létě ujedu bez problému 200km, asi by to dalo i něco navíc, spotřebu za ideálních podmínek na rovný dálnici mezi Prahou a Hradcem jsem teď změřil na cca 11,3kWh/100, v zimě s příhřevem baterek to je potom okolo 15-16,5kWh/100.
- Dá se celkem jednoduše posílit stávající palubní 3,2kW nabíječka (umí 10,11 a 14A režim odběru ze sítě) o další externí rychlonabíjedlo dle konfigurace sestavený z 24/48/72V průmyslových zdrojů dle libosti, já použil 48V 1,5kW Flatpacky. Takto dobíjím celk. výkonem okolo 12kW a to už považuji jako základ i pro delší cestování. Teď jsme s tím byli na Pomezních boudách i se 2ma kolama na střeše a malým dítětem a to auto tam dojelo, celkem obstojně zvládlo i převýšení. Tohle je ale nemožný pro původní NiCd. Nejenže je auto s nima asi o 30-40% méně výkonné, ale samozřejmě i kvůli dojezdu. Po přestavbě se ale zas musí člověk krotit s nohou na plynu, aby motor nepřetěžoval a nepřehříval, což s NiCd tolik nehrozí, přesto tu přestavbu (a s tím spojené navýšení napětí na alespoň 140-150V nominálně) považuji na rozumné užívání auta za téměř nutnost, auto to vystřelí do jiné ligy, jestli to takle jde napsat :mrgreen:
- super appka na G Play Checkelec + nutný BT OBD adaptér s ELM 327 dostupný kdekoli za pár set Kč téměř nutnost.. Dejte si ale bacha, abyste si nerozhasili nastavení, je klidně možný takle auto znepojízdnit, popř. poškodit Sagem
- možnost diag též pomocí Lexia

7. Nabíjačky, ako nabíjať atď...
- K tomu už jsem se celkem vyžvejkl, palubní dá max 3,2kW, ale autu fakt nevadí, když se připojí cokoli jinýho externě, jen pak může hlásit poruchu izolace tak, jako u mě :D Ale fakt jsem si ověřil, že to dělá jen nabíječka. Jen je po přestavbě na Li-Ion při jinym napětí nutný změnit nabíjecí napětí, jinak palubní nabíječka baterky nedobije doplna.. DC rychlonabíjení pomocí CCS/Chademo samozřejmě prakticky nereálný, ledaže byste si postavili BMS schopnou digitální komunikace se stojanem a donutili stojan ládovat proud i při takle nízkym napětí..

Příspěvek kdyžtak doplnim..
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

Ahoj,

Ďakujem pekne za podrobné info.
Som rád že si prišiel aj na toto fórum.

Všetko čo si napísal sú osobné skúsenosti, ktoré sú cenné a hlavne ušetria čas ľuďom aby nerobili tie isté chyby.
Moc ďakujem.

Musím ešte vyriešiť nejaké veci a potom idem kupovať. Verím že to bude do mesiaca. Ak nie tak neskôr.
Uvidíme.

Zatiaľ si idem objednať aspoň tú diagnostiku z Číny. :)

Ono ešte príde kopec otázok, len teraz nieje moc čas. Dikes. :wink:
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
ResHacker
Příspěvky: 25
Registrován: pon črc 26, 2021 10:59 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od ResHacker »

dumi píše: čtv črc 15, 2021 11:12 am Pridam se, taky bych si koupil nakou takovouhle nakupni tasku pro radost a na hrani.

na realny jezdeni to pro me moc nebude do prace to mam 150km tak a pak zpet, coz je problem i pro nektere nove prodavane elektromobily :D

ale treba na popojeit do mesta nebo kolem komina proc ne. Minimalne jako hracka dobry :D
Jezdíš do práce 150km??! To ji musíš mít fakt rád, anebo tě hodně dobře živí :D Každopádně pokud do toho auta nacpeš aspoň těch 20-25kWh, tak je to myslím bez problému a při dnešních cenách tohoto auta a baterek už to ani nevyjde moc draho - počítal bych tak 150-170 tis Kč nebo 6tis euro ...jen to bude samozřejmě chtít nějakej tvuj čas a um.. a taky předpoklad, že tě v práci nechají nabít, asi bys při takle dlouhý cestě nerad ještě někde zdlouhavě nabíjel :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
ResHacker
Příspěvky: 25
Registrován: pon črc 26, 2021 10:59 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od ResHacker »

mobilik píše: pon črc 26, 2021 12:32 pm Ahoj,

Ďakujem pekne za podrobné info.
Som rád že si prišiel aj na toto fórum.
....
Já už jsem tu byl dřív, ale nějak jsem se asi zapomněl zaregistrovat :D Jinak nemáš za co, rád se podělím o jakékoli info a klidně se ptej.. Jen jsi mě s tím zájmem docela překvapil, protože na srazu mi nepřišlo, že by tě to auto až tak zaujalo, navíc jsem tam s ním nebyl poprve :D Ale uznávám, že v tom prvním případě to s NiCd nebyla žádná hitparáda, což ani teď nakonec neni..
BTW teď jsem kupoval spalovací 106 ale v plný polní s ABS, klimou a spoustou investic od minulýho majitele za asi 9tis Kč, účel byl primárně přeroubovat klimu, tak jsem na sebe zvědavej :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od mobilik »

No na zraze som na to pokukaval a potom premýšľal a zrazu som bol v tom. :mrgreen:

Držím palce s klímou. :) To bude pecka.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
ResHacker
Příspěvky: 25
Registrován: pon črc 26, 2021 10:59 am

Re: Kúpa elektromobilu P106, rady, skúsenosti

Příspěvek od ResHacker »

Tak to jsem každopádně rád, že jsem nasadil brouka do hlavy :D Díky, třeba se jí do příštího srazu povede rozchodit, aktuálně shánim nějakej kompresor pokud možno na +-150V, neni to snadný hledání :D
(polo) ostrov 1160Wp monokrystal, Midnite Classic 150 + WB Jr, 8S3P (24V) ~540Ah LiFePO (14kWh), HF čína KS-6000p 6kW / 24V čistý sinus
P106 Electric, Samsung SDI 40s3p 148V/180Ah (27kWh) + 9kW fastcharger
Odpovědět

Zpět na „Elektromobily“