Robotický vysavač.

ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od ringo »

Kodl69 píše: ned led 08, 2023 3:55 pm Ta základnová stanice nedokáže vysát svinstvo ze zásobníku, takže všechny ty "smart" prasečiny ztrácí význam.
Mě vysávání ze zásobníku u stejného typu občas naruší větší bordel - typicky pevný suchý list který se sekne. mezi vysavaček a dokovací stanicí. Jednou se ucpal obdobně i kanál v dokovací stanici - pak to zásobník nečistilo vůbec ale stačilo jen prošťouchnout.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Kodl69 píše: ned led 08, 2023 3:55 pm Tak jsem pořídil Roidmi EVE - poprvotním nadšení nastupuje spíš zklamání: Ta základnová stanice nedokáže vysát svinstvo ze zásobníku, takže všechny ty "smart" prasečiny ztrácí význam. Navigace je lepší než u starýho i robotu, ale to je asi všechno...
A na základě jakých recenzí jsi ho koupil?
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

1.) ringo zde, cca stránka zpátky, 2.) heureka https://roboticke-vysavace.heureka.cz/f:26435:1/ v dané cenové kategorii jediný s aut. vysypáním, které teda moc nefunguje, aspoň na kočičé chlupy...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Kodl69 píše: pon led 09, 2023 2:56 pm 1.) ringo zde, cca stránka zpátky, 2.) heureka https://roboticke-vysavace.heureka.cz/f:26435:1/ v dané cenové kategorii jediný s aut. vysypáním, které teda moc nefunguje, aspoň na kočičé chlupy...
Proč teda tady píšeš zavádějící informace. Nejdřív koupíš levný výrobek. Pak zjistíš, že na chlupy nefunguje. A pak napíšeš, že smart prasečiny ztrácí význam. Polovičatá informace a pak zavádějící hodnocení.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

Ano, je to můj subjektivní názor. Když nefunguje základní funkce, tak další feature jsou velivce slušne řečeno, na h***o. Nedělal jsem na funkci toho krámu žádnou vědeckou práci, kde bych se snažil o neutrální hodnocení. Je to můj názor, podobně jako mám svůj nátzor na auta co tahají za volant na prostředek cesty bez střední čáry a chybí jim základní věci, jako je spolehlivej dostatečně výkonnej motor...
On to sice z podlahy sesbírá, ale většinou to nedokáže odsát ta základnová stanice se sáčkem na prach, zbytek prachu s chlupama pak ten vysavač tahá za sebou a druhej nebo třetí den se musí stejně vyčistit ručně, protože se tím prachem s chlupama prostě ucpe. Ručně vyprázdnit nádobku, vyklepat filtr. Tak jako ten starej, bez základny s odsáváním. A levnej výrobek? 10kKč? pokud teda řeknu, že ta základna s odsáváním je k ničemu, (teda je na nabíjení :) ) tak potom mám na výběr 10 vysavačů bez téhle funkce za polovinu peněz. A tady je ta subjektivita. Možná má ten vysavač na práci každodenně moc velkej prostor, a pomohlo by, kdyby to vysával po místnostech a jezdil se dycky nabít a vysypat, ale v návodu o tomhle nic není, a asi to nejde ani nastavit jako naprogramovanej úklid po místnostech.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
rege
Příspěvky: 127
Registrován: stř dub 07, 2021 5:48 am
Bydliště: Vychod SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9195
Kapacita baterie [kWh]: 29

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od rege »

Kodl69 píše: ned led 08, 2023 3:55 pm Tak jsem pořídil Roidmi EVE - poprvotním nadšení nastupuje spíš zklamání: Ta základnová stanice nedokáže vysát svinstvo ze zásobníku, takže všechny ty "smart" prasečiny ztrácí význam. Navigace je lepší než u starýho i robotu, ale to je asi všechno...
Hned v druhom prispevku som pisal svoj nazor na vyprazdnovaciu stanicu, nuz komu niet rady, ....
FVE 9,195kWp
(3S2P 325Wp JV -- 5048MK, 3S2P 325Wp JZ + 3S 325Wp 1 os tracker V-Z -- 5048MK, 12x360Wp nalezato -- MPPT150/70)
29 kWh Iion, BMV712
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od ringo »

Kodl69 píše: pon led 09, 2023 9:38 pm ..
On to sice z podlahy sesbírá, ale většinou to nedokáže odsát ta základnová stanice se sáčkem na prach, zbytek prachu s chlupama pak ten vysavač tahá za sebou a druhej nebo třetí den se musí stejně vyčistit ručně, protože se tím prachem s chlupama prostě ucpe. ---- Možná má ten vysavač na práci každodenně moc velkej prostor, a pomohlo by, kdyby to vysával po místnostech a jezdil se dycky nabít a vysypat, ale v návodu o tomhle nic není, a asi to nejde ani nastavit jako naprogramovanej úklid po místnostech.
Co to máte doma za kočky? Nám po baráku běhají dva psy, dvě kočky a když vysavač jezdí denně tak s vysypáním toho co sebere dle jeho statistiky na 55m2 opravdu problém nemá (pokud tedy do sebe nenasouká listy s ficusu).
Jinak v aplikaci Xiaomi Home se toho dá nastavit dost včetně automatického úklidu a to i jen vybraných ploch. Takže nejspíš by šlo takto vyřešit i to vysypávání po úklidu jednotlivých místností. A co nezvládne apka tak lze vyřešit integrací do HA. Případně to zkusit i nastavením sáním na maximální výkon, který rychleji vybije baterii a přinutí zajet do základové stanice častěji. Taky stačí podržet na základové stanici ten display a spustí se opakované vyprázdnění (to používám opravdu výjimečně).
Měli jsme tech vysavačů několik typů (včetně několika Romba) a tento ROIDME EVE fakt hodnotím zatím nejlépe.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Kodl69 píše: pon led 09, 2023 9:38 pm Ano, je to můj subjektivní názor. Když nefunguje základní funkce, tak další feature jsou velivce slušne řečeno, na h***o. Nedělal jsem na funkci toho krámu žádnou vědeckou práci, kde bych se snažil o neutrální hodnocení. Je to můj názor, ....
Nejde o to, že je to tvůj názor, to je v pořádku, každej na něj máme právo. Ale o to, žes napsal názor bez toho, abych objektivně popsal, co tě k němu vede. Zatajils chlupy a vyslovil hodnocení. To je špatně. Co když někdo kočky nemá, má psa, co chlupy nepouští, jako já a třeba chodí po bytě a pořád šrotuje krekry. No tak tomu budou ty fičury u toho stroje fungovat na sto procent, ne? A když si koupíš vysavač na krekry, no tak se bude dávit chlupama. Taky si nekoupíš na ježdění do práce letadlo, ne? To bys pak nadával, že to nepřistane na parkovišti a pokaždý to nabourá do popelnic na straně. Hledals vysavač na kočičí chlupy? Ptal jsem se tě, kolik recenzí jsi četl. Nic. Blbej výběr. Možná bys zjistil, že na kočičí chlupy robovysavač s boxem ani není.
PS: na tvou obranu: u těch desítek recenzí, co jsem zhlédl, jsem nikde nenašel zmínku o kočičích chlupech.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

Na začátku diskuze všichni ty vyprazdňovací stanice chválí... Kočky jsou obecný, žádný dlouhosrstý, všude je dlažba nebo plovoučka, žádnej koberec.
Zkusím nstavit větší výkon, ale to je trochu kolchoznický řešení. Nikde jsem v té app nenašel plánování úklidu po místnostech. HA o něm neví, na to je nějaká spec. integrace?
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Uživatelský avatar
Brbla
Příspěvky: 40
Registrován: ned pro 19, 2021 8:40 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9
Kapacita baterie [kWh]: 17

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Brbla »

"Kočky" mám doma dvě, dvounohé a dlouhosrsté, línaj furt. Roadmi EVE jsem pořídil v listopadu, s dlouhejma vlasama si celkem poradí, do zásobníku si "odflusne" bez potíží. Je nastavenej na plnej výkon. Mám dlažbu, takže využívám i vytírání. Když nahlásí chybu senzoru vody, je třeba mu vyčistit kartáč a kolečka od dlouhejch vlasů a pak drandí dál. Mám ho přinstalovanej i do HomeAssistant. Za mne spokojenost.
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

jo, holka má dlouhý vlasy, ale už předchozí vysavač čistila ona, když jsem to okomentoval, že jsem háro shodil před víc než deseti lety a vysavač je ucpanej vlasama jak u kadeřníka, tak to začala čistit ona. Ty boční kartáčky obmotaný vlasama jsou obžaloba... Tohle zatím asi nikdo u robovysavače nevyřešil, že by tam bylo stříhání, jako mají vrtulníky na dráty :)
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
visis
Příspěvky: 223
Registrován: stř kvě 25, 2022 7:44 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od visis »

Já taky přihodím polínko do diskuze. Ježíšek nám letos nadělil robotický vysavač Miele rx3 a za mě super. Má vepředu 2 ty smetáčky, většina co jsem koukal má jenom jeden na jedné straně. A fakt pěkně vymete i rohy a při zdech. Podle dtestu se sice umístil až někde veprostřed, ale paradoxně v dílčím testu uklízení měl nejvíc procent a o hodně. No a vysavač chci aby uklízel, tak volba padla na něj.
Podlahy jsou vinil s kusovými koberci, v ložnici koberec. Nestěžuji si, naopak chválím ;)
Solárník začátečník
Elektrárna 9,9 kWp, Goodwe GW10K-ET, baterie Dyness HV 17,8 kWh
Východ: 7x450 = 3 150 W
Jih: 8x450 = 3 600 W
Západ: 7x450 = 3 150 W
ringo
Příspěvky: 71
Registrován: pát říj 22, 2021 8:04 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od ringo »

Kodl69 píše: úte led 10, 2023 11:48 am Nikde jsem v té app nenašel plánování úklidu po místnostech. HA o něm neví, na to je nějaká spec. integrace?
Použít aplikaci Xiaomi Home, tam je pak v menu položka Regular cleaning, "+" přidá úlohu a po zaškrtnutí select Area lze vybrat oblast. Opakovaně přidat pomocí "+" další úlohy pro jiné oblasti.
Do Home assitanta např. pomocí Xiaomi Miot doplňku v HACS, ale dříve jsem instaloval i jiné integrace manuálně včetně možnosti editace map pro starší XIaomi vysavač (pravda teď se mi dva vysavače a různé integrace trochu perou ale nenašel jsem si čas v tom udělat pořádek).
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

asi jsi myslel xiaomi miio. Ta integrace po mě chce jméno a heslo do cloudu, který už si jistě nepoamatuju, takže nic...
V aplikaci k vysavači jsem nastavil úklid po místnostech, to jsem ani netušil že jde, nechal jsem dycky aspoň hoďku pauza na dobití, ta zítra uvidím, jak se to podaří. Dnes se třeba vysavač vyprázdnil pěkně...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Tak já už mám doma tu Xiaomi vlajkovou loď a revoluci v mopování. A za cenu, sic na mé poměry drastickou, ale co se týče segmentu, neuvěřitelnou.
Nakonec jsem musel pro něj až do rakous, ale 300km vejlet se vyplatil a byl nutnej, protože jej na SVK ani nejde sehnat. Rozdíl ceny byl 160€ k nejlevnější nabídce tady.
Připravil mi pořádnej šok, ale vše se dalo do pořádku. Po uvedení do provozu a mapování při prvním zadání úkolu prostě nenatáh vodu ze stanice. Synek pak vygůglil v dojčlandu, že je potřeba naplnit i útroby stanice, nejenom nádobku a tak dostala prostor injekční stříkačka. Mohli to dát do návodu. Vše se podařilo a Alex začal mopovat a musím říct, že opravdu mopuje moc dobře.
Pro mě to je nutnost, protože v kuchyni máme dlažbu imitaci dřeva i s rýhama a většina bytu je čerstvě vydlážděna gresovou dlažbou. Rozdíl po přejezdu Alexem je opravdu vidět.
Ti, kdož psali, že na mopování se musí zapomenout, budou muset zvedat sánku.
Prozatím jsem vypozoroval zajímavý jev. Pokud po něm zůstane nějaká smítka, vrátí se a sežere ji. Nevím, jak to udělali, možná opravdu vidí, protože se občas rozhlíží, nebo mám já špatnej odhat o šířce záběru, nebo nevim. Kameru má.
Dost silný je případ, který se stal vkuchyni. Pekl jsem moravské koláčky, a na podlaze zůstala nějaká ta mouka. Po prvním přechodu dva cca po 1cm2 flíčky, pak jsem musel odejít, ale když jsem se vrátil, už tam nebyly. Uvidíme po delším provozu, co se zjistí.
PS: je to můj první robotickej vysavač a strávil jsem hledáním po netu tuny hodin.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
yolo80
Příspěvky: 167
Registrován: ned led 09, 2022 10:23 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od yolo80 »

Plazivec píše: ned led 15, 2023 8:19 am Tak já už mám doma tu Xiaomi vlajkovou loď a revoluci v mopování.
Potrebuje to k funkcii pripojenie na ten ich cloud, alebo vie fungovat aj uplne autonomne bez internetu. Syn dostal pracku vzduchu Xiaomi a bez aplikacie v telefone a internetu to nevie ani zapnut. Odvtedy ma ku mne do baraku Xiaomi vstup zakazany.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Bez připojení k wifi a bez aplikace to neumí fungovat. Je to pokročilé zařízení, s vysokou mírou autonomie. Bez jisté výpočetní kapacity mimo zařízení (rozuměj mobil a aplikaci) si neumím představit, jak by takové zařízení vypadalo. Muselo by mít displej, klávesnici, procesor, paměť, kde by byla uložena všechna nastavení uživatele, včetně map. V dnešní době by takové zařízení bylo zbytečně prodraženo o tyhle věci, které beztak máme všichni v kapse.
Jestli se připojuje do cloudu mě absolutně nezajímá. Nezajímá mě, zdali číňan ví, kde mám záchod, nebo koupelnu. Strašením, že budou všichni koukat na videa z mé koupelny, když se tam bude luxovat, u mě nepochodíš. Včera byl u mě brácha a ptal se na to samé a strašil mě, že budou jacísi globalisté vědět, kde bydlím, a jakej mám byt. Poslal jsem ho doprdele a pošlu každýho, komu takhle straší ve věži. Takoví ať si vyvrtaj díru v zemi a rozžnou petrolejku.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od jahodovák »

Kdepak,strašení to není,jen upozornění,že se vzdáváš svého soukromí,samozřejmě je to jen a jen tvé rozhodnutíje jen dobře,že věříš že se nic nedá použít jinak než si myslíš....
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

Vysavač... A co když číňan najednou zapne na všech stanicích vysávávní a zapne všechny smart spínače, co jich prodal? a za minutu vypne a pak zase zapne... Bude následovat celoevropskej backout, ani se nenadějeme. Krakatit, a lidi za to platí. Já jsem zatím slevil jenom u toho vysavače, jinak nic cloudovýho doma nemám, jenom to, u čeho se dá přehrát firmavare za nejakej opensource (vifi termostat) kterej komunikuje jenom ve vnitřní síti.
To soukromí je další věc, číňan už ví, že pohazuju po zemi ponožky a vysavač se s nima obden zalkne...Proto jsem osoba vhodná k likvidaci.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

jahodovák píše: ned led 15, 2023 10:19 am Kdepak,strašení to není,jen upozornění,že se vzdáváš svého soukromí,samozřejmě je to jen a jen tvé rozhodnutíje jen dobře,že věříš že se nic nedá použít jinak než si myslíš....
Ano, je to mé rozhodnutí. Mám střední elektrotechniku. Studoval jsem strojnou technologii. Zajímá mě robotika, kybernetika, momentálně studuji, kvantovou mechaniku, astronomii, vztah mezi OTR a QM. Víra u mě nemá co dělat. Jsem si velmi dobře vědom, že všechno, co má jakýkoli senzor a připojení, je možné použít různými způsoby, včetně zneužití, jak legálního, tak nelegálního. Vím, že jsou specializované firmy, které sbírají osobní informace a prodávají je firmám ke komerčnímu využití. Biznis s osobními daty roste. Osobní data vznikají v obrovkém kvantu objemu každou vteřinu a s rozvojem techologií a pokroku ve výpočetní technice (Q počítače) budou víc a víc používána ve světě biznisu. Jsem si velmi dobře vědom, proč vznikla oblast legislativy pro ochranu osobních dat.
A i kvůli tomu, že mám jakýstakýs šajn, tak vím, že mám příliš málo informací na to, abych věděl, jak hluboko to vede, na rozdíl o vás, kteří si myslíte, že se dokážete nějakým svým rozhodnutím, nebo zásadami, nebo způsobem života ochránit před sběrem vašich osobních dat a informací. Nosíte v kapse sledovací zařízení s mikrofonem a kamerou a myslíte si, že se ubráníte osobním embargem na nákup chytrých technologií. Někdy mi ta vaše naivita leze krkem, někdy je mi k smíchu. Chcete se bránit rozeběhnutému vlaku předpažením. :lol:
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

Kodl69 píše: ned led 15, 2023 10:44 am Vysavač... A co když číňan najednou zapne na všech stanicích vysávávní a zapne všechny smart spínače, co jich prodal? a za minutu vypne a pak zase zapne... Bude následovat celoevropskej backout, ani se nenadějeme. Krakatit, a lidi za to platí. Já jsem zatím slevil jenom u toho vysavače, jinak nic cloudovýho doma nemám, jenom to, u čeho se dá přehrát firmavare za nejakej opensource (vifi termostat) kterej komunikuje jenom ve vnitřní síti.
To soukromí je další věc, číňan už ví, že pohazuju po zemi ponožky a vysavač se s nima obden zalkne...Proto jsem osoba vhodná k likvidaci.
Hele, taky nemám absolutně žádnej cloud, který kdy mi byl nabídnut k nějaké technologii když byla možnost jej odmítnout. Ale cloud není všechno. Zkus koupit zobrazovač k satelitnímu boxu bez těch smart sraček co jsou v TV. To nejde. A jakmile píchneš RJ45 do TV, tak jsi se vzdal svého soukromí, protože TV má mikrofon. Nebo ani nemusíš, má to i wifi, stačí zadat heslo.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od jahodovák »

Plazivec píše: ned led 15, 2023 11:03 am
jahodovák píše: ned led 15, 2023 10:19 am Kdepak,strašení to není,jen upozornění,že se vzdáváš svého soukromí,samozřejmě je to jen a jen tvé rozhodnutíje jen dobře,že věříš že se nic nedá použít jinak než si myslíš....
Ano, je to mé rozhodnutí. Mám střední elektrotechniku. Studoval jsem strojnou technologii. Zajímá mě robotika, kybernetika, momentálně studuji, kvantovou mechaniku, astronomii, vztah mezi OTR a QM. Víra u mě nemá co dělat. Jsem si velmi dobře vědom, že všechno, co má jakýkoli senzor a připojení, je možné použít různými způsoby, včetně zneužití, jak legálního, tak nelegálního. Vím, že jsou specializované firmy, které sbírají osobní informace a prodávají je firmám ke komerčnímu využití. Biznis s osobními daty roste. Osobní data vznikají v obrovkém kvantu objemu každou vteřinu a s rozvojem techologií a pokroku ve výpočetní technice (Q počítače) budou víc a víc používána ve světě biznisu. Jsem si velmi dobře vědom, proč vznikla oblast legislativy pro ochranu osobních dat.
A i kvůli tomu, že mám jakýstakýs šajn, tak vím, že mám příliš málo informací na to, abych věděl, jak hluboko to vede, na rozdíl o vás, kteří si myslíte, že se dokážete nějakým svým rozhodnutím, nebo zásadami, nebo způsobem života ochránit před sběrem vašich osobních dat a informací. Nosíte v kapse sledovací zařízení s mikrofonem a kamerou a myslíte si, že se ubráníte osobním embargem na nákup chytrých technologií. Někdy mi ta vaše naivita leze krkem, někdy je mi k smíchu. Chcete se bránit rozeběhnutému vlaku předpažením. :lol:
Je dobře se že zajímáš o kvantovou teorii ,doufám,že i něco z toho používáš pro praktický život.Jinak není třeba jít a pěkně servírovat všechny údaje o sobě jak na zlatém podnose.a ta blbost na konci mě rozesmála,ani nechci psát co mě to prozradilo o pisateli...hezký den
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
dumi
Site Admin
Příspěvky: 795
Registrován: pon bře 29, 2021 11:47 pm
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9850
Kapacita baterie [kWh]: 32

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od dumi »

Tak on.yen cloud neni jen o osobnich datech. ale treba az se cinan nastve a vsechny ty vysavace vypne a znefunkcni. :-) nebo za par let ten cloud vypne a z vysavace je nepouzitelna hromadka HW.
9.6kWp, 32kWh, 2400W + 3000W
Frantom
Příspěvky: 85
Registrován: čtv dub 07, 2022 9:37 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Frantom »

To si ale taky může na dálku pohrát s našimi měniči ve FVE. Drtivá většina je z Číny a je on-line ;)
Jde to omezit na interní síť, ale to pak přestanou fungovat ty čínské apky s grafy, takže většina to má zaplé nonstop.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od josse »

Frantom píše:To si ale taky může na dálku pohrát s našimi měniči ve FVE. Drtivá většina je z Číny a je on-line ;)
Jde to omezit na interní síť, ale to pak přestanou fungovat ty čínské apky s grafy, takže většina to má zaplé nonstop.
To je věc těch co si to koupí, buď s tím jsou smíření (jako plazivec) nebo jsou hloupí a dobře jim tak.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
Odpovědět

Zpět na „Aku zařízení, nářadí, hračky“