Robotický vysavač.

Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

jahodovák píše: ned led 15, 2023 11:22 am Je dobře se že zajímáš o kvantovou teorii ,doufám,že i něco z toho používáš pro praktický život.Jinak není třeba jít a pěkně servírovat všechny údaje o sobě jak na zlatém podnose.a ta blbost na konci mě rozesmála,ani nechci psát co mě to prozradilo o pisateli...hezký den
O QM se zajímám ze zvědavosti a ne pro praktické využití v životě. Někdo třeba seslepuje letadýlka a taky mu to v praktickým životě k ničemu není a navíc to leze do peněz. Vzdělání je naopak něco, co je dnes zdarma dostupné a nikdo ti to nevezme. A ani údaje o sobě nikomu neposílám a neservíruju na zlatém podnose. A jsem moc zvědav, co považuješ za blbost na konci, klidně se rozepiš a taky o tom, co ti to prozradilo o mě. Být naivní a tvářit se jako mistr světa, to není to nejlepší mentální nastavení.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

dumi píše: ned led 15, 2023 12:23 pm Tak on.yen cloud neni jen o osobnich datech. ale treba az se cinan nastve a vsechny ty vysavace vypne a znefunkcni. :-) nebo za par let ten cloud vypne a z vysavace je nepouzitelna hromadka HW.
Tak ano, to je pravda, oddělil jsem wifi od netu a neposlouchá.
Edit: mezitím jsem se dozvědel, že lze vysavač heknout a nahrát do něj firmware tak, aby nepotřeboval čínský cloud. Zkoušet to nebudu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od jahodovák »

Plazivec píše: ned led 15, 2023 3:45 pm
jahodovák píše: ned led 15, 2023 11:22 am Je dobře se že zajímáš o kvantovou teorii ,doufám,že i něco z toho používáš pro praktický život.Jinak není třeba jít a pěkně servírovat všechny údaje o sobě jak na zlatém podnose.a ta blbost na konci mě rozesmála,ani nechci psát co mě to prozradilo o pisateli...hezký den
O QM se zajímám ze zvědavosti a ne pro praktické využití v životě. Někdo třeba seslepuje letadýlka a taky mu to v praktickým životě k ničemu není a navíc to leze do peněz. Vzdělání je naopak něco, co je dnes zdarma dostupné a nikdo ti to nevezme. A ani údaje o sobě nikomu neposílám a neservíruju na zlatém podnose. A jsem moc zvědav, co považuješ za blbost na konci, klidně se rozepiš a taky o tom, co ti to prozradilo o mě. Být naivní a tvářit se jako mistr světa, to není to nejlepší mentální nastavení.
Jen mi to připomělo na co jsem narazil,není to nic špatného,jen to sem psát nebudu,jinak s tím vzděláním je to pravda,jen to poté chce také použít v životě a kvantová teorie v sobě skýtá netušené možnosti,na netu jsem někde našel hlavně praktické použití a docela to parádně vychází,zdroj nedám,většinou si zapomenu označit stránky a poté je mnohdy nenajdu,naopak některé informace se mi jakoby samy nabízejí,hezký podvečer přeji...
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od brumlaj »

josse píše: ned led 15, 2023 1:58 pm...... buď s tím jsou smíření (jako plazivec) nebo jsou hloupí a dobře jim tak.
Kidně ať je s tím plazivec smířen. Když tomu bude dělat reklamu, tak se to dá se skřípěním zubů přežít, ale to, že se lidem, kteří mají jiný názor vysmívá a znemožňuje je v širším diskusním kruhu s poznámkou, že právě on je vzdělán tak přece dobře ví co si mají jiní správně myslet, je na pováženou. Kdyby si postesknul a uvedl argumenty tak ani popel, jde s ním diskutovat, ale toto? Dosáhl svého. Leckdo se s ním o tom raději přít nebude a on se může v rámci své nejskvělejší bubliny utvrzovat o tom co si myslí a kolem sebe trousí. Nejlépe kvantifikováním nebo prohlášeními o většině. Bez ohledu na skutečnost. Chybějící respekt k druhým. Tak jeho výplod vyznívá.
Plazivec píše: ned led 15, 2023 10:06 am ........... Poslal jsem ho doprdele a pošlu každýho, komu takhle straší ve věži. Takoví ať si vyvrtaj díru v zemi a rozžnou petrolejku. ..........
Ale na druhou stranu jsem rád, že popsal své zkušenosti a odpověděl na dotaz o kloudu. Klobouk dolů a díky za to. Jen tam přebývají ty nevyžádaný rady co maj jiní (kteří mají stejný občanský průkaz jako on) činit.
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

A víš co mě sejří? Sejří mě lidi, kteří néže mají jiný názor, ale poslouchají a čtou na netu konspirační nesmysly místo toho, aby si nastudovali něco opravdu seriózního. Dneska se za jiný názor okázale vydávají naprosto zjevné lži. A tohle já nikdy nebudu akceptovat, protože lež je lež a ne jiný názor. Když tedy někdo věří tomu, že nejací "globalisté" nemají nic jiného na práci, než získat mapu mé domácnosti z robovysavače, aby mě mohli ovládnout, nebo mě uškodit, tak uvěřil lži. Konkrétně tomuhletomu věří můj vlastní brácha, který čte na netu snad všechny konspirační nesmysly, co jsou. Pak už ale nedovedl vysvětlit, k čemu ty data globalistům budou. Naproti tomu já vím, k čemu jim budou, ale ne globalistům, ale komerčnímu sektoru. Budou chtít mít statistické informace. Kupř. informace o průměrné ploše bytu, o pohybu robovysavače, o účinnosti clean procesu a pod. Na základě těch informací mohou výrobci zlepšovat své výtvory, obchodníci lépe cílit reklamu. A je ještě dalších X účelů, ke kterým tyhle data mohou být použita.
O vojenském a spravodajském sektoru se mi nechce psát, ať si každej domyslí, k čemu se dájí zneužít detailní data o mém obydlí.
Ještě je tady šedý sektor - hekři a paparazzi. Ano, taková hezká fotka, jak sedí filmová hvězda na trůnu, může bejt v denšním pošahaném světě zdrojem nečího zbohatnutí.
To ale mě nezajímá. Mě zajímá ryze funkčnost. A jestli ta ptákovina funguje dobře, a že funguje, tak holt se budu muset smířit s tím, že si někdo vyfotí moji prdel.
Ale když si někdo, kdo nosí v kapse smart mobil s bambilión megapixel kamerou, mikrofonem a GPS myslí, že bude v cajku, když si nekoupí todle, nebo támhleto, tak je podle mě přinejlepším naivní a jestli sis nevšiml, tak jsem neřekl hloupý, abych neurážel. A pokud mě to jednou nasírá a někdy je mi to k smíchu, tak to není vysmívání, jak si to neurvale překvalifikoval ty.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od brumlaj »

Supr, třeba si z toho oba vezmeme že existuje i jiný pohled. Chápu že tupé přeposílání cizích teorií je pro ty, kteří je nechtějí přijímat, otravné. Je třeba si uvědomit, že to je lidská přirozenost. Stejně jako u Tebe, který se nechceš starat o věci které věříš že fungují. Třeba Tě o tom ty věci i doposud přesvědčují. A co se týká osobních dat - asi jsi nikdy neslyšel jak v reálu už dnes fungují personální agentury, že? (pomíjím jak se nacistům hodily registry třeba Sokola) U lidí, kteří nikdy neměnili zaměstnání je to pochopitelné. Ale to jsme už úplně O.T.
mihlit
Příspěvky: 113
Registrován: úte úno 01, 2022 4:49 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od mihlit »

Ono to není vše tak úplně teorie... vynechme dohady o tom, zda si to zaslouží nebo ne, ale je to prostě příklad, že když se prodejce nasere, tak ti to klidně vypne či zneužije. Pro nedávný případ nemusíme chodit daleko...
https://forbes.cz/jablotron-proti-putin ... h-systemu/
Jako první krok už Jablotron zastavil veškerý prodej svých produktů do Ruska, a to i přes zprostředkovatelské firmy. Dalším pak bude vypnutí serverů pro ruské uživatele, včetně pultů centrální ochrany.
Jinak těch problémů je s chytrými věcmi hodně, jednak práce programátorů na zabezpečení moc nepřidává funkce, co by šly použít v marketingu a výrobci se tak vrátily náklady, pak zabezpečení není stav, ale stále je potřeba aktualizovat a nakonec, v hw jsou co nejlevnější čipy a pro některé je již dnes dostatečně silné crypto odpovídající standartům prostě nad jejich síly v rozumném čase. Proto taky nakonec koluje i známý vtip:
The 'S' in IoT stands for "security" (pro neangličtináře: Písmeno S ve zkratce IoT znamená "zabezpečené")
Kodl69
Příspěvky: 1302
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Kodl69 »

jenom rychle, delší dobu jsem tady nebyl: vysavač se s vysypáváním po místnostech drobek zlepšil, a už asi číňan ví dost, protože vysavač je offline už několikátej den, přitom wifi funguje, akorát vysavač na ní není připojenej, ale vysává podle plánu. Takže podle mě cloud k běžné funkci nepotřebuje...
Zobrazovač, co se nepráskne? když máš připojený jenom HDMI, tak moc možností nemá, obzvlášť, pokud už má víc než 10 let. Jinak je potřeba hledat mezi monitory, a ne mezi TV: https://monitory.heureka.cz/f:1676:50-/?o=4 cenovky oproti TVP nejsou výrazně jiný. Až umře historická TV, jejíž funkci jako TV vládnoucí garnitura znemožnila přechodem na DVB-T2, tak pořídím něco takovýho, nebo projektor... Zvuk mám, jako většina normálních lidí, přes samostataný zařízení, chrchlání z 0.5cm tlusté televize nechci slyšet ani na návštěvě, natožpak doma... Ale to je hodně off topic.
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. Samodomo měnič, osvětlení na DC, MPPT od Victronu, nic od Studeru...
Plazivec
Příspěvky: 888
Registrován: sob říj 02, 2021 11:19 am

Re: Robotický vysavač.

Příspěvek od Plazivec »

brumlaj píše: pon led 16, 2023 9:04 pm Supr, třeba si z toho oba vezmeme že existuje i jiný pohled. Chápu že tupé přeposílání cizích teorií je pro ty, kteří je nechtějí přijímat, otravné. Je třeba si uvědomit, že to je lidská přirozenost. Stejně jako u Tebe, který se nechceš starat o věci které věříš že fungují. Třeba Tě o tom ty věci i doposud přesvědčují. A co se týká osobních dat - asi jsi nikdy neslyšel jak v reálu už dnes fungují personální agentury, že? (pomíjím jak se nacistům hodily registry třeba Sokola) U lidí, kteří nikdy neměnili zaměstnání je to pochopitelné. Ale to jsme už úplně O.T.
Psal jsem o personálních agenturách a rozvíjejícím se biznisu s osobními daty vejš. Ale už dost smetí, jde s e psát o domácím 007.

Prozatím jsem vypozoroval jen několik věcí, jen tak namátkou.
Vzorec pohybu jest takový, že nejdřív objede místnost po pravé ruce proti směru h.r. Pak začne rastrovat plochu po liniích. Nevím, jak určil směr linií, ale domnívám se, že zřejmě při mapování dochází k nějakému vytyčení azimutu rovnoběžně s nejdelší zdí.
Detekce překážek probíhá optickou kamerou. Je to docela sofistikované, zmerčí překážku, ucukne, změní směr a obejde ji co nejtěsněji. Musí mít docela dobrej algo, protože umí celkem přesně odhadnout, velikost objektu tak, aby ho objel na milimetr a i když se splete a ťukne do něj, tak jen couvne cca 5cm a pak malinko změní směr. Necuká pořád, takže je to dobře vyladěné.
Má problém s měkkýma koberečkama, zachytává je mopama a okraj převrátí, budu muset vyčlenit finanční prostředky na nákup nových, tvrdých bez třásní. Beztak tyhle nesnáším, pořád je musím napravovat. Pověření k obstarání obdrží ministryně utrácení.
Vyprázdňování je bez problémů, akorát je dost hlučné, jak už jsem psal, po 10s zvuk jako běžný vysavač v stavu nasranosti.
Praní mopů je také docela slyšet, ale netrvá dlouho, sušení v pohodě, neruší ani sledování TV.
Prozatím velká spokojenost. Mohu jen doporučit. Bodejť ne, za tu sumu.
7,5 kWp
--východ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
--Jih ===== 3,00 kWp == Epever Tracer 8420AN
--Západ == 2,25 kWp == Epever Tracer 5415AN
2x Axpert king1 Parallel
2x150ah CATL Lion od Mikela
1x150ah samodomo
Odpovědět

Zpět na „Aku zařízení, nářadí, hračky“