Měnič pro RD bez jednání s DS

Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od Diablo007 »

Ten obrázek je strašně špatně pochopitelný a lidí máte. Ale to že tenhle měnič není stavěný na to aby jel bez baterie i bez sítě říkám o začátku tohleby to potvrzovalo a buď rád že neshořel nebo něco co jsi na tom měl jako spotřebič
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od JonasPP »

Mam tu chlapika, čo ma modrobiely a zeleny menič, jak 5,6kW na 48v, tak 3kW na 24v. Oba maju vstup od panelov do 500v a sam som neveril, no tie činske blbosti skutočne funguju bez siete aj bez baterie. Hodi to tušim chybu 06, že odpojena bateria a funguje ďalej.
Ten modrobiely sa pri zapojenej sieti prepina na sieť a odber z panelov a ten zeleny berie z oboch naraz, inak to pušťa pulz do odberu, až kym nieje dostatok energie z panelov a po tom drži 230v na vystupe.
Videl som to len cez videohovor, ale mam sa isť na to pozrieť a dorobiť lifečkovu baterku, tak som ozaj zvedavy, lebo tiež som vravel majiteľovi, že mu môže zhorieť menič.
Teda čiňan omylom vytvoril aj dobru vec.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
mirekcafa
Příspěvky: 101
Registrován: ned zář 04, 2022 3:46 pm

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od mirekcafa »

Diablo007 píše: sob led 28, 2023 11:37 am Ten obrázek je strašně špatně pochopitelný a lidí máte. Ale to že tenhle měnič není stavěný na to aby jel bez baterie i bez sítě říkám o začátku tohleby to potvrzovalo a buď rád že neshořel nebo něco co jsi na tom měl jako spotřebič
Nemám ho ještě zapojený, mimochodem není to polák ale číňan, nebudu se o nic pokoušet, zapojím ho na síť pak dokoupím baterky, momentálně pátrám jak zapojit nulák a uzemění přes ATSku. Všechny ty informace jsou dost rozdílný.
petrozana
Příspěvky: 25
Registrován: ned kvě 29, 2022 8:47 pm

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od petrozana »

JonasPP píše: sob led 28, 2023 1:15 pm Mam tu chlapika, čo ma modrobiely a zeleny menič, jak 5,6kW na 48v, tak 3kW na 24v. Oba maju vstup od panelov do 500v a sam som neveril, no tie činske blbosti skutočne funguju bez siete aj bez baterie. Hodi to tušim chybu 06, že odpojena bateria a funguje ďalej.
Ten modrobiely sa pri zapojenej sieti prepina na sieť a odber z panelov a ten zeleny berie z oboch naraz, inak to pušťa pulz do odberu, až kym nieje dostatok energie z panelov a po tom drži 230v na vystupe.
Videl som to len cez videohovor, ale mam sa isť na to pozrieť a dorobiť lifečkovu baterku, tak som ozaj zvedavy, lebo tiež som vravel majiteľovi, že mu môže zhorieť menič.
Teda čiňan omylom vytvoril aj dobru vec.
Nemám připojenou baterii ani síť a je to tak, jak píšete, při každém zapnutí to upozorní na chybu "06" což znamená, že není připojena baterie a pak to funguje, jak jsem popisoval. Je to čínský EASUN a barva bílo-černá.
petrozana
Příspěvky: 25
Registrován: ned kvě 29, 2022 8:47 pm

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od petrozana »

Dobrý den, jelikož je dnes slunečný den, chtěl jsem zapnout panely, ale vyskytl se nějaký problém. Nemohu přijít na příčinu. Mam 16 panelů Huasun HS-B144-DS 470Wp zapojeny do dvou stringů po 8. Z obou stringů jsou kabely svedeny do skřínky s odpínači s pojistkou. Dnes při aktivaci odpínače pojistka shořela. Měřil jsem tedy jaké napětí je na vstupu z panelů a u obou stringů to ukazuje shodně 980V. Což je zhruba dvojnásobek, než by tam mělo být. Neumím si to vysvětlit? Když je v sérii 8 panelů, (Voc) je dle datasheetu 53,22V a je zima, tak to vynásobím 1,1 vyjde mi cca 460V. Jak je možné, že tam je 980V? Setkal se s tím někdo?
Diablo1st
Příspěvky: 956
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od Diablo1st »

Pravdepodobne sú zle zapojené a nie sú to 2 stringy, ale len jeden. Takže treba skontrolovať zapojenie.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od Diablo007 »

Montovala firma? Reklamace jestli jsi skoro na 1000v DC radši nesahat
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
petrozana
Příspěvky: 25
Registrován: ned kvě 29, 2022 8:47 pm

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od petrozana »

Záhada vyřešena. Sešly se dvě anomálie - za prvé vadný měřák. Na jiném měřáku ukazuje správně 430V a pojistka shořela proto, protože originálně zakoupený solární kabel pro zapojení od pojistkového odpínače do měniče měl naopak nalisované konektory, na červeném vodiči byl konektor na minus. :twisted:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od Diablo007 »

To je totiž ta úsměvná část on člověk vezme červený kabel a konektor na kterém je + to přeci dává logiku že to takto k sobě patří že. Jenže problém je v tom že plus u panelů má na sobě ten stejný tak to nejde zapojit tedy se na červený kabel musí dávat konektor mínus aby šel do olusoveho panelů zasunout
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Uživatelský avatar
JonasPP
Příspěvky: 507
Registrován: stř dub 07, 2021 6:32 am

Re: Měnič pro RD bez jednání s DS

Příspěvek od JonasPP »

No a presne z toho dôvodu zvedene kable račej premeram cv strojovni a až tak zapajam.
Mix poškodenych a bazarovich panelov +-16kWp skutočnych;
26kWh v hlavnej li-ion+life baterii
3ks Axpert King 5kW na 48v
Odpovědět

Zpět na „Měniče“