Kostal PIKO 7 + přidání druhého

Odpovědět
Tom@sek
Příspěvky: 7
Registrován: pon říj 03, 2022 8:48 pm

Kostal PIKO 7 + přidání druhého

Příspěvek od Tom@sek »

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na dva střídače v jedné montáži. (Rozuměj vedle sebe na zdi).
Teď je tam Kostal PIKo 7 r.2012 (+plno pojistek, hlídačů frekvence a napeti) a rád bych vedle něj dal ještě jeden menší.
Jde mi o to, jestli spolu musí nějak komunikovat, což si myslím že neumí. A když vypadne DS aby se oba korektně vyply a nesnažili se spolu sfazovat.
Nebo může vzniknout ještě nějaký problém?
Děkuji
Tomas
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Kostal PIKO 7 + přidání druhého

Příspěvek od Diablo007 »

Aktuálně je na domu nějaký rezervovaný výkon fve ten pokud překročiš dodávkou do sítě bude to za pěknou pokutu tedy pokud by mělo dojít k navýšení fve tak buď zažádat o navýšení rezervovaného výkonu a pak instalaci musíš provést podle aktuálně platných podmínek nebo si rozšířit fve třeba o ostrovní měnič který by měl u sebe baterie a mohl dokonce baterie nabíjet s přebytků toho piko. Každopádně pokud má piko 10 let počítej pomalu s tím že ho čeká návštěva servisu a to bude preventivně což bývá levnější nebo pak nucený a to už může být i neopravitelné. Hlavně pozor na přívodní konektory za ty roky to zkrehlo a může to při manipulaci praksnout a prorazit se na kostru
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Tom@sek
Příspěvky: 7
Registrován: pon říj 03, 2022 8:48 pm

Re: Kostal PIKO 7 + přidání druhého

Příspěvek od Tom@sek »

Díky za odpověď, ať úplně ne na to co jsem se ptal.
Rezervovaný výkon nepřekročím, to mám ošetřené.
Nad servisem můžu začat uvažovat.
Tom
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Kostal PIKO 7 + přidání druhého

Příspěvek od Diablo007 »

Komunikovat spolu nemusí každý si pojede to svoje
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“