Wattrouter vs. smart meter

Odpovědět
Petra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 09, 2023 6:30 pm

Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Petra »

Dobrý den, mám novou FVE a elektřině moc nerozumím a tak se obracím na toto fórum, protože mám takovou nejasnost. V projektu FVE jsem měla napsaný wattrouter eco. Snažila jsem se ho najít ve skříňce z rozvaděči, ale nenašla. Když jsem si vyhledávala na internetu wattroutery, tak obvykle na něm bylo napsáno, že to je wattrouter. Dotázala jsem se tedy u dodavatele, kde že ho najdu. Odpověděli mi, že to je to, co se jmenuje smart meter. Proto se zde chci ujistit, že to je pravda a že mě netahají za nos. Nebo jaký je rozdíl mezti wattrouterem a smart metrem? Může mi to prosím někdo vysvětlit?
Diablo1st
Příspěvky: 976
Registrován: úte dub 19, 2022 10:33 am
Bydliště: SR MY
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 13

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Diablo1st »

Sú to dve odlišné zariadenia.

Smartmeter meria tok energie z/do DS a dáta posiela do meniča, ktorý na základe týchto dát vie regulovať výkon.

Wattrouter síce tiež meria tok energie z/do DS, ale ak nameria pretok zopne záťaž, aby bol pretok do DS nulový.
Victron ESS AC Coupling:
2,75kWp on-grid + 3,3kWp + RS450/100 + MP2 5kVA + 17x280Ah Lifepo4 + JK BMS
Petra
Příspěvky: 2
Registrován: čtv úno 09, 2023 6:30 pm

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Petra »

Moc děkuji. Já jsem tak trochu tušila, že mi tam wattrouter chybí, ale potřebovala jsem se ujistit, že si to myslím správně, než se začnu dohadovat s dodavatelem.
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Diablo007 »

Moc pěkné místo omluvy že zapomněli ještě klidně lžou. Fakt je to pořád lepší a lepší ty firmy. Opravdu už drzost do nebe volající
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Nautilus
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Nautilus »

Není tam třeba náhodou GBO-Aku?
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Diablo007 »

Nautilus píše: pát úno 10, 2023 1:55 pm Není tam třeba náhodou GBO-Aku?
Pokud firma tvrdí že watrouter nenašla protože má na sobě nápis smartmeter tak je něco špatně
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Nautilus
Příspěvky: 211
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Nautilus »

Trochu OT:
Ono špatný je to o tom žádná. Kecy mají mnohem větší váhu, než skutečná odbornost.
Velké firmy si najímají na "styk se zákazníkem" hezké tvářičky (v tom lepším případě, kdy se kontakt odehrává "zoči voči"), příjemné hlasy (v tom horším případě, kdy se našinec dostane max. k telefonu), automatické kecálky (v hodně špatném případě). V tom nejhorším se s váma nebaví vůbec.
Takže sličná děva v "call centru" nebo "odborný poradce" co ani neví že elektrika kope vám "prodají i Karlštejn"...
... a tak se klidně stane, že na papíře dostanete:
FVE polozky.JPG
FVE polozky.JPG (36.26 KiB) Zobrazeno 1833 x
a v rozvaděči máte:
wFVE rozvadec.JPG
wFVE rozvadec.JPG (27.47 KiB) Zobrazeno 1833 x
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Wattrouter vs. smart meter

Příspěvek od Diablo007 »

Nautilus píše: sob úno 11, 2023 10:30 am Trochu OT:
Ono špatný je to o tom žádná. Kecy mají mnohem větší váhu, než skutečná odbornost.
Velké firmy si najímají na "styk se zákazníkem" hezké tvářičky (v tom lepším případě, kdy se kontakt odehrává "zoči voči"), příjemné hlasy (v tom horším případě, kdy se našinec dostane max. k telefonu), automatické kecálky (v hodně špatném případě). V tom nejhorším se s váma nebaví vůbec.
Takže sličná děva v "call centru" nebo "odborný poradce" co ani neví že elektrika kope vám "prodají i Karlštejn"...
... a tak se klidně stane, že na papíře dostanete:
FVE polozky.JPG
a v rozvaděči máte:
wFVE rozvadec.JPG
Gratuluji ke kvalitnímu vytěžování
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“