Kdy žádat o výměnu elektroměru

Odpovědět
lammerCZ
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 12, 2022 5:07 am

Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od lammerCZ »

Ahoj,
Možná to zní hloupě, že se tak ptám, ale kdy mám zažádat o výměnu elektroměru ( připojení mikrozdroje) ?
Na jaře nám mají FVE instalovat. Maník co nám dal dohromady smlouvu mluvil o tom, že je potřeba před montáží a připojením mít již nový 4 kvadrantový elektroměr. Když ale na Čezu jsem se proklikal žádostí, vidím že tam chtějí např informace ze štítku měniče.
Takže chápu dobře, že se to připojí na stávající a až poté můžu zažádat ?

Děkuji
Kodl69
Příspěvky: 1320
Registrován: úte dub 06, 2021 10:45 pm

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od Kodl69 »

To s tebou instalační firma pěkně vydrbává. Ono to není jenom elektroměr, ale taky úprava rozvaděče měření podle nových připojovacích podmínek, a ta instalace elektroměru je PPP - první paralelní připojení, ke kterýmu potřebuješ mrak papírů. A to by měla zařídit instalační firma, když se v tom budeš jako neznalec plácat ty, tak to asi do podzimu nedáš, protože distribuční společnosti nepřekypují ochotou, spíš naopak...
Polostrovní FVE 8 kWp na severu jižní moravy. multiplus II 5000, osvětlení na DC, MPPT od Victronu. Dyibms na lifepo4 baterkách.
lammerCZ
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 12, 2022 5:07 am

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od lammerCZ »

Úpravu rozvaděče a další věci na připravenost mám již zajištěnou jiným elektrikářem. naivně jsem si myslel, že právě i on vymění ten elektroměr, ale chápu, že to je majetek čezu.
No nezbývá, než se obrátit na maníka a poptat se, jestli to zařídí oni.
Äle je pravda, že to můžou připojit na stávající elektroměr ? Na měniči se zakážou přetoky než se to vyřídí.
misif
Příspěvky: 90
Registrován: stř zář 14, 2022 10:49 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9960
Kapacita baterie [kWh]: 10

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od misif »

Před instalací by mělo proběhnout administrativní kolečko jehož výsledkem je, že podepíšeš s ČEZ D smlouvu o připojení ..., kde je datum do kdy provedeš instalaci, do té doby raději žádné firmě moc neplať, protože tvou žádost vůbec nemusí distributor schválit.

Následně se provede instalace FVE a úprava elkektroměrového rozvaděče a provede se REVIZE, FVE by měla zůstat odpojená dokud ....

S revizí, smlouvou a všemi přílohami zpět na ČEZ D a oni ti následně podle svých možností provedou výměnu elektroměru (tato událost se nazývá První Paralelní Připojení resp. PPP) a teprve nyní smíš oficiálně zapnout elektrárnu připojenou do sítě.
lammerCZ
Příspěvky: 29
Registrován: stř říj 12, 2022 5:07 am

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od lammerCZ »

Moc díky. To jsem potřeboval vědět.
Nautilus
Příspěvky: 214
Registrován: sob dub 10, 2021 2:00 pm

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od Nautilus »

FVE (hybrid) by měla zůstat vypnutá do PPP. Jak ale před PPP dělat nastavení, jak vyzkoušet funkci, a v případě dlouhého čekání na PPP jak např. dobít baterky? Jak se vyhnout nedovolené dodávce? Předpokládám, že smlouva o rezervovaném výkonu bude "fungovat" až po PPP.

Které elektroměry (kromě 4Q) patří do skupiny "bonzujících" tzn. zaznamenávají někde dodávku do sítě a které "jen přičtou" dodávku ke spotřebě?
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od Sten77 »

Jestli máš goodwe, tak se toho neboj a normálně to nech zapnutý. Nastav přetoky na 0W. Já to měl takto týden v provozu a přetoků to udělalo necelou 1 kWh. Pár kWh přetoků nikdo řešit nebude. Prostě když ti to oživovali, tak se tam udělaly přetoky to jinak ani nejde. Jinak mne mile překvapil ČEZ. Nový elektroměr mám namontovaný 7 den od podání žádosti.
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Uživatelský avatar
pave69
Příspěvky: 488
Registrován: čtv črc 14, 2022 5:30 pm
Bydliště: Brno Kohoutovice 385m.n.m.
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9900
Kapacita baterie [kWh]: 18

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od pave69 »

tenhle určitě přetoky neměří
elměr.JPG
elměr.JPG (52.54 KiB) Zobrazeno 1591 x
Sten77
Příspěvky: 152
Registrován: pon úno 06, 2023 10:36 pm

Re: Kdy žádat o výměnu elektroměru

Příspěvek od Sten77 »

Já už měl takový digitální jednořádkový. Přeskakoval tam stav T1, T2 a T3. Tedy denní, noční a přetok.
Hybridní FVE 8,1 kWp, GoodWe 10K-ET Plus, 4 x Pylontech Force H2 14,2 kWh
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“