Zapojení Wattrouter, smartmetr,jištění SSR rele

Odpovědět
Bobo8001
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 18, 2023 8:56 pm

Zapojení Wattrouter, smartmetr,jištění SSR rele

Příspěvek od Bobo8001 »

Nemohl by někdo kouknout na zapojení bytového rozvaděče? Nejedná se mi o detailní zapojení.Spíš o jakousi posloupnost odkud co napojit. Schema je zjednodušené, v podstatě jsou tam jenom fázové vodiče, jednotlivé trasy L1,L2,L3 vedu jednou čarou. Jenom malá legenda. ( modrá je od střídače, černá od elektroměru, zelená napájení watroutru a smartmetru, hnědá napájení spotřebičů z přebytků přes SSR rele). Ať tam není moc čar, nekreslím tam kabely z měřících cívek smartmetru a ovládací kabely z watroutru k SSR ). Nejsem si jistej, jestli výstupy T1 z SSR vést ještě přes klasický jistič, když v obvodu už je rychlá pojistka.
Díky
Bobo8001
Příspěvky: 8
Registrován: stř led 18, 2023 8:56 pm

Re: Zapojení Wattrouter, smartmetr,jištění SSR rele

Příspěvek od Bobo8001 »

Zapojení Wattrouter, smartmetr,jištění SSR rele
Přílohy
20230122_163127.jpg
20230122_163127.jpg (201.22 KiB) Zobrazeno 1923 x
jarda62
Příspěvky: 88
Registrován: pát pro 03, 2021 6:10 pm

Re: Zapojení Wattrouter, smartmetr,jištění SSR rele

Příspěvek od jarda62 »

Tohle by mě taky zajímalo. Na portálu Diskuse.elektrika jsem našel akorát názor odborníka:
"Na SSR nelze nahlížet jako na spínač s galvanickým oddělením při vypnutí, pro účel servisu a pro účel sezónního vypnutí musíte mít možnost každý okruh odpojit i laikem, ne tedy pojistkovým odpojovačem."
Tak nevím. Najde se tu někdo, kdo má zapojené a zrevidované něco podobného? I když ani to nemusí nic znamenat... :(
jarda62
Příspěvky: 88
Registrován: pát pro 03, 2021 6:10 pm

Re: Zapojení Wattrouter, smartmetr,jištění SSR rele

Příspěvek od jarda62 »

Možná by vyhovělo dát tam mezi ty HLAK svorky a odpojovače ještě jističe. Taky mi přijde zvláštní, že nemáš na tom okruhu pro vytěžování proudový chránič, ale jsem jen trochu poučený laik. Chtělo by to nějakého odborníka - mám info, že Wattroutery by měly být brzy zase skladem...
Odpovědět

Zpět na „Montážní poradna“