Solax x3 g4 10kw

mobilik
Příspěvky: 919
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Solax x3 g4 10kw

Příspěvek od mobilik »

Ale no tak... Po prečítaní bolo každému jasné čo písal a že napísal zlu jednotku. Ale hneď sa vyvysovat kvôli tomu?
Takýmto spôsobom časom upadajú fóra, pretože každý len mudruje.
Ale v podstate je mi to jedno. Poukazujem len na to že sme ľudia a každý je iný a že nie každý je vo všetkom najlepší.
Buďme k sebe ohľaduplný...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Salada
Příspěvky: 8
Registrován: čtv lis 24, 2022 9:16 am

Re: Solax x3 g4 10kw

Příspěvek od Salada »

Nevíte, jak omezit nabíjení batery v mode Self use? Tento mode mi asi vyhovuje nejvíce ale podle mě mi to zbytečně moc nabíjí baterku (vysoké SoC). Přes léto, kdy mám stejně nalou spotřebu bych to nastavil klidně na 80%. Ale takový parametr am není.
Energii z PV chci primárně použít na spotřebu domu, pak na nabití baterky a nakonec pro export. Při nedostatku PV chci primárně použít baterii a až nakonec grid.
tomas
Příspěvky: 302
Registrován: stř črc 06, 2022 12:52 pm

Re: Solax x3 g4 10kw

Příspěvek od tomas »

Jestli tam nemáte toto:
Snímek obrazovky_2023-02-20_18-43-41.png
Snímek obrazovky_2023-02-20_18-43-41.png (48.68 KiB) Zobrazeno 1013 x
tak aktualizujte firmware.
Milouš
Příspěvky: 1
Registrován: ned bře 12, 2023 7:50 am

Re: Solax x3 g4 10kw

Příspěvek od Milouš »

Youda píše: úte kvě 24, 2022 2:37 pm
zbynek_ píše: úte kvě 24, 2022 6:48 am Závada je už vyřešena a měnič reguluje výkony na jednotlivých fázích podstatně líp. Problém byl v tom, že montážní firma přehodila omylem první a druhou fázi od měniče.. tím pádem při odběru na té první měnič tlačil proud do té druhé.
Moc díky za tuto zprávu, je fajn že se problém povedlo vyřešit. Je-li to jak píšeš, pak je to opět klasická chyba: přehozené pořadí fází u střídače vs u smartmeteru.

Vzhledem k tomu, že fáze jsou tři a zařízení jsou dvě, existuje poměrně velké množství kombinací, jak to zapojit blbě, ale jenom jedna kombinace, jak to zapojit správně. A podle toho, jak často se tato chyba vyskytuje začínám tušit, že firmy to při iniciální montáži mají úplně na salámu. Občas to vyjde, většinou ne.
:stupidme:
Dobrý den, mám ten samý problém. Ke střídací mám ČT sondy a nikde nemohu najít v jakém pořadí mají být zapojeny. Neuměl by někdo poradit. Děkuji
Kostěj
Příspěvky: 141
Registrován: stř čer 08, 2022 9:05 pm
Bydliště: Dobrovicko
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9200
Kapacita baterie [kWh]: 16

Re: Solax x3 g4 10kw

Příspěvek od Kostěj »

Milouš píše: ned bře 12, 2023 8:18 amKe střídací mám ČT sondy a nikde nemohu najít v jakém pořadí mají být zapojeny. Neuměl by někdo poradit. Děkuji
Řada X3-Hybrid G4, Uživatelská příručka, str. 44?
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“