JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Odpovědět
mpcz
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 15, 2022 3:43 pm

JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od mpcz »

Zdravím všechny. Chci vyřešit přenos dat z JK BMS až na mobil, protože je praktické vidět stav baterie i při pobytu mimo dům a to zabudovaný Bluetooth samozřejmě neumožňuje. Prošel jsem snad stovky příspěvků na toto téma, ale povětšinou byly k ničemu, konkrétní řešení jsem zatím nenalezl a pokud někdo psal, že to vyřešil, popis byl mlhavý a nejasný. Prosím tedy všechny, kdo se tím zabývali a byli by ochotni se podělit o pár pokud možno ověřených info o stavu výzkumu na toto téma, protože to evidentně pálí hodně kolegů uživatelů. Jde mi hlavně o úsporu času, abych ho netrávil na něčem, co už vyřešeno dávno je. O to větší úsilí mohu vynaložit na případné dotažení všech problémů, pokud to nebude nad mé síly.
Pro začátek by mě zajímalo, jestli se někomu podařila komunikační cesta po BT - ethernet - BT + původní aplikace pro mobil nebo je lepší konektor tzv. 485 - ethernet - mobil + napsat speciální aplikaci pro mobil Android. Nebo úplně něco jiného.
Ohledně toho konektoru na BMS označeného "485" zatím předpokládám, že to 485-ka není. V PDF-ku bohužel ani zmínka ohledně nějakých podrobností.
Děkuji, mpcz, 10apr2024
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od Diablo007 »

A co mít vzdálenou plochu na rpi ci starý mobil tablet který bude na bms připojený přes Bluetooth?
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
yolo80
Příspěvky: 167
Registrován: ned led 09, 2022 10:23 am

Re: JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od yolo80 »

https://github.com/search?q=jk+bms
Skusane davnejsie na Rpi cez BT. Bez problemov cita hodnoty z JK BMS.
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od josse »

Mám vyčítání v malině, vyšel jsem z githubu, Python. Ukládám do emoncms, zobrazit si můžu přes https, appkou, Homeassistentem, jak je libo, home assistant může rozhodovat dle napětí co udělá sám...

Noparasitovi jsem očesal script aby si ho mohl spouštět ručně na malině jen když potřebuje, se zobrazením do konzole.

Hledej jblance. Předělal to do balíku co umí všechno možný, to mě nevyhovuje, já chci ty data pravidelně ukládat a kreslit grafy. Z okamžitých hodnot se nic nepozná, je třeba vidět trend všech 14 článku + největší rozdíl mezi články.
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
mpcz
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 15, 2022 3:43 pm

Re: JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od mpcz »

Zdravím, tak projekt JK BMS po netu mobilem dokončen. Chodí to. Je použit výstup tzv. 485, pak převodník na ethernet, do internetu a v mobilu běží vlastní aplikace na Androidu. K tomu bych měl pár dotazů na uživatele, kteří již mají zkušenosti s provozem:
Které data z BMS JK jsou opravdu užitečné a hlavně spolehlivé. Mám na mysli to, že některé údaje sice vypadají užitečně, ale BmSky posílají nesmysly, takže je lepší je ani nezobrazovat.
Ty screeny obrazovky mobilu při využití HA (GITHUB) vlastně vznikly jak? Je někde hotová aplikace pro Android po netu? Kreslení tlačítek a textových chlívečků je docela otravné + další problémy s rozlišením obrazovek mobilů. Pokud by byl zdrojový kód, stačilo by již hotovou a funkční komunikaci a data do hotového kódu zamontovat a je to hned.
Dále jsem nenašel v posílaných datech z BMS něco jako výrobní číslo nebo tak něco, z čeho by šla udělat autorizace / adresování / zaheslování.
Má prosím k tomu někdo nějaké kloudné info? Díky, mpcz, 21apr2023
josse
Příspěvky: 870
Registrován: pon dub 19, 2021 10:37 am

Re: JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od josse »


mpcz píše:Které data z BMS JK jsou opravdu užitečné a hlavně spolehlivé. /quote]

Spolehlivé jsou všechny.

Důležitý je graf všech napětí článků za řekněme měsíc, což aplikace na androidu v kapse neudělá, když při nepoužívání usne. Interval stačí každou minutu, možná méně často.

Ta časová doba se odvíjí od balancovacího proudu celkové kapacity a používání, u mě to je někde kolem měsíce...
3,6kWp GWL Poly + 8,82kWp Canadian Mono, 3x PIP4048MS, 3x80P14S 18650 (~640Ah/34kWh)
Elektrárna: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=3
TČ: https://emoncms.trenet.org/dashboard/view?id=21
mpcz
Příspěvky: 27
Registrován: sob říj 15, 2022 3:43 pm

Re: JK BMS komunikace na mobil stav výzkumu Bluetooth extender

Příspěvek od mpcz »

Zdraví, děkuji za názor. Ohledně té spolehlivosti "všeho", o tom mám oprávněné pochybnosti. Stačí si změřit např. skutečné proudy do AKU a z AKU a je jasně vidět poměrně velké rozdíly. Protože z těchto hodnot se dopočítávají údaje o kapacitě a další údaje, mám o hodnověrnosti těchto údajů oprávněné pochybnosti. Také jiné údaje jsou pouze vypočítané, např. z aktuálního napětí na článcích a tomu nevěřím už vůbec. Dal jsem si tu práci a článek s vypočítanou kapacitou jsem změřil na profi měřidle. Jasný a velký rozdíl. Z tohoto důvodu jsem se znázorněním techto údajů ani nezdržoval.
Co se týká grafů historie napětí na článcích, nevidím to jako nějak moc užitečnou funkci. To, že to vypadne při ztrátě spojení je u jiných BMS via cloud zcela normální, také chytré měřiče spotřeby tak pracují a málokdo se tím zabývá. Navíc s cloudy jsou obecně jen problémy. Na některé je udělat i jen registraci neřešitelný problém, někdy fungují, někdy ne. Kontakt na podporu problematický nebo žádný.
Na telefonu vidím napětí na jednotlivých článcích přesně, také odchylku nejslabšího článku a to je naprosto spolehlivý a jasný údaj. Kromě toho to balancování na JK BMS funguje docela spolehlivě. Pokud by některý článek pokulhával silně, zjistím to velmi rychle. Není žádný problém v případě závažného problému, který vyžaduje zásah poslat alarm na mobil. mpcz, 22apr2023
Odpovědět

Zpět na „Přestavby na Lion/LiFe akumulátory“