Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od Diablo007 »

Sekačka je zelená nevím že by měli řadu performance
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od brumlaj »

Diablo007 píše: ned lis 07, 2021 8:59 pm Sekačka je zelená nevím že by měli řadu performance
Omlouvám se, reagoval jsem na:
twik píše: ned lis 07, 2021 6:53 pm..... Znova uz bych si parkside nekoupil. Neni to totiz prvni vyrobek co odesel do kytek. Zminim napr. malo pouzivanou flexu, excentrickou brusku ktera jela asi tak 20min a pak umrela. Daval jsem docela sanci temhle vyrobkum, ale bohuzel jak sem se po dvou letech presvedcil jsou to sunty.
což jsem se snažil sdělit slovním spojením "v případě nářadí". Vím je to ve vlákně o sekačce, tedy mimo téma.
Lui
Příspěvky: 75
Registrován: úte dub 06, 2021 9:19 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od Lui »

Boa zas som zaspal dobu....chystám sa kúpit túto kosačku a chystám,a ked už či chcem,či nechcem...tak nie je dostupná :stupidme: ...nejaký nápad odkial by sa dala ešte objednať ? :surrender:
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od Diablo007 »

V ČR jsou aktuálně v nabídce jen verze na 1 baterii takže nemůžu sloužit
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
mobilik
Příspěvky: 918
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od mobilik »

Na SK eshope to sledujem. Odkedy ju tam pridali hneď bola nedostupná. Dostupná nebola vôbec tým pádom.
Ale z mojej skúsenosti môžem povedať že takto lákajú ľudí do predu.
Ona bude dostupná do pár týždňov sa pár kusov objavy. Treba to sledovať.

To isté bolo s 8Ah batériami. Každý deň som pozeral a nakoniec kúpil.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
epeter
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 25, 2021 5:20 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od epeter »

Tak som si rok veselo kosil, maximalna spokojnost za tie peniaze, kym som nechytil hruby kus stromu co trcal zo zeme.
Rana a po chvili smrad a dym...
Rychlo som odpojil baterku, ale uz bolo neskoro...
Zhorela doska riadenia, vid foto. Bol tam doslova odpaleny plusovy vodic z baterie. Neviem presne ci to sposobil ten naraz - mechanickym odtrhnutim?alebo "nadprudom" pri naraze, nakolko motor uplne zastavil. Ale predpokladal som ze tam bude nejaka nadprudova ochrana. Je pravda ze som nemal original baterie, ale skladacku z Mikelovych clankov, tak vedeli dodat asi vacsi prud ako original... Ale mam na nich BMS, tak ta to snad trochu obmedzila..

Nahradu dosky sa mi nedari dohladat.
Tak skusobne tam idem dat toto, nakolko predpokladam ze je to klasicky BLDC mototr, dufam ze to vydrzi...
https://www.banggood.com/sk/DC-12V-36V- ... 99026.html?

Nestalo sa vam nieco podobne? Nemate pripadne tip kde zohnat dosku novu, pripadne cim nahradit?
Přílohy
Parkside_kosacka_burnout.jpg
Parkside_kosacka_burnout.jpg (389.87 KiB) Zobrazeno 8444 x
Parkside_kosacka_burnout2.jpg
Parkside_kosacka_burnout2.jpg (843.19 KiB) Zobrazeno 8444 x
Diablo007
Příspěvky: 2056
Registrován: stř bře 31, 2021 7:37 am
Bydliště: Vyškov

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od Diablo007 »

Nadproudové ochrany to má aspoň mne to vždy zapípá když nestíhá a vypne se
6,3kWp z toho 3,15kWp jižní fasáda a 3,15kWp jižní střecha, 2ks paralelně MPP SOLAR 5048MK alias King, liion 14S 1kAh++
epeter
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 25, 2021 5:20 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od epeter »

Nahradná doska (vid prispevok vyssie) mi prišla, hurá ide sa testovať. Doplnil som chladič na mosfety(prišla len holá doska s kablikmi)
Použil som pôvodne konektory zo zhorenej dosky, napojil cez "čokoladu" s doskou novou. Pripojil som batériu a opatrne otáčal potenciometrom na doske - hurááá, motor točí, nič sa neprehrieva.
Tak som sa pustil do umiestnenia novej dosky do priestoru baterii, prepojil som s pôvodnym spínačom na "riadidlach" kosačky, babral som sa s tým poldňa. Všetko hotové, síce na "vidláka" ale išlo to.
Pustil som sa do kosenia, výkon som si nastavil asi na 70%. Išlo to krásne, povedal by som že aj lepšie ako s pôvodným riadením :lol:.
Ale po par zapnutiach/vypnutiach podozrivé ticho - spínač prestal reagovať... Hľadám chybu, a vidím na doske odpálenú cestičku na plošáku k mosfetom... A som dokosil... Skúsil som ju ešte v rychlosti prepojiť, ale nepomohlo, začala mi vypinať BMS na baterií, takže to bude važnejší problém, možno mosfett odpalený... ale už som na to nemal nervy... nechám si to uležať a pozriem sa na to neskôr...
Začínam podozrevať motor, či nemá niečo s vinutím, že po zahriatí ide do skratu alebo čo...
Nejaké tipy? Hodiť to do koša zatiaľ nechcem...

Ešte som rozobral odpalenú pôvodnú dosku, tiež tam zrejme mosfet odišiel, jedenje evidentne opaleny... vid detail foto
Přílohy
IMG_20220827_191140.jpg
IMG_20220827_191140.jpg (178.91 KiB) Zobrazeno 8159 x
IMG_20220827_192321.jpg
IMG_20220827_192321.jpg (261.23 KiB) Zobrazeno 8159 x
PanBaron
Příspěvky: 15
Registrován: čtv črc 07, 2022 9:50 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od PanBaron »

Zdravím. Já před lety celou elektroniku hodil do koše, poskládal si vlastní baterku 8x silnější a spínám na přimo přes spínač na sekačce co ovladá dvě 40A relé v paralerním spojení. Baterka má vlastní bmsku a displej s napětím všech článků. Obecně lze říct že po 30 minutách nahlížím, a buď pokračuji, nebo jdu nabít.
Náhřev brojlerů se nezdál být zas tak echt, proto ongrid 36kWp.
epeter
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 25, 2021 5:20 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od epeter »

PanBaron> tiez mám svoju bateriu... Ale v Lidl kosačke, aspoň v tej mojej je BLDC motor, teda nedá sa batéria napojiť napriamo ale potrebuje driver. To som pri kúpe bral ako úžasnú výhodu, s dojmom že vydrží "dlhšie" ako bežný uhlíkový DC motor... Ale vyzerá že som sa prerátal...
Už som pozeral v dielni nejaké DC motory, ktoré by tam pasovali, akurát mechanicke uchytenie sekacieho noža bude asi problém...
jahodovák
Příspěvky: 393
Registrován: stř dub 07, 2021 9:01 am
Výkon panelů v FVE [Wp]: 6
Kapacita baterie [kWh]: 40

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od jahodovák »

Nevím kolik do toho chceš dát,ale jistě by šlo použít řídící jednotku z elektrokola,různé mají na elektrokola-dh s tím nožem ti neporadím,nevím jaký tam je,u menších benzínových je nezi hřídelí a nožem mezikus,který má chránit hřídel před poškozením,ten by se snad po menší úpravě mohl použít..
7,4 kwp,aexpert 8kw,power jack 10kw,lion a lifepo4 40 kwh
brumlaj
Příspěvky: 1482
Registrován: stř dub 21, 2021 5:01 am

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od brumlaj »

epeter píše: stř srp 31, 2022 1:22 pm .......... Začínam podozrevať motor, či nemá niečo s vinutím, že po zahriatí ide do skratu alebo čo...
Nejaké tipy? Hodiť to do koša zatiaľ nechcem...
rozebrat motor, část s vinutím ponořit do laku, odvakuovat, nechat vysušit/vytvrdnout. Zkontrolovat na rázovém generátoru, že vinutí nemá záviťák.
epeter
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 25, 2021 5:20 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od epeter »

brumlaj> áno, to by bolo ideálne riešenie, ďakujem za tip. Už len nájsť niekoho v okolí kto to zvládne, ja si na to netrúfam, ani nemám vybavenie...Ale niekde doma mám starý Megmet, vyskúšam pretočiť vinutia na tom...
epeter
Příspěvky: 19
Registrován: pát čer 25, 2021 5:20 pm

Re: Parkside - Aku sekačka na trávu PRMA 40-Li A2

Příspěvek od epeter »

Sága opravy Lidl kosačky pokračuje.
Po uhoretí pôvodného drivru motora, následnej výmene za driver z Číny ktorý mal mať "500W" - uhorel po chvíli tiež (asi ozaj platí koeficient 0,1 pre čínske hodnoty) som podozrieval motor.
Komplet som ho rozobral, vyzeral v poriadku, ale našiel som narušenú izoláciu na privodnych vodičoch. Skúsil som ho ako "generátor", a fungoval pekne. Tak som kosačke dal ešte šancu, objednal poriadny driver, nieco ako býva k elektrobicyklu,ale riadenie je cez potenciometer.
Potenciometer som si vytiahol hore na riadidlá,pridal indikacnu LED, teplomer na motor, poskladal - no a kosí to. Dokonca mám pocit že aj tichšie,ako pôvodne, idem asi na 60% výkonu a úplne to stačí. Snáď to vydrží aspoň. túto sezónu 😂
Áno,už mi všetci okolo povedali,keby som kúpil poriadnu kosačku na začiatku, tak by bola dávno zaplatená tým čo som investoval do tejto, ale keď mňa to bastlenie tak baví 😜
Takže som sa nepoučil,a už mám na stole Aku krovinorez z Lidla v akcii za 90 :rofl:

A ozaj, skvelý tepelne odolný box na batériu sa nachádzal pôvodne v pekarnicke na chleba :worker:
IMG_20230417_184623_169.jpg
IMG_20230417_184623_169.jpg (688.04 KiB) Zobrazeno 6968 x
Odpovědět

Zpět na „Sekačky“