Vypnutí nabíjeni - Goodwe+pylontech+evse

Odpovědět
phill
Příspěvky: 1
Registrován: úte kvě 10, 2022 9:14 pm

Vypnutí nabíjeni - Goodwe+pylontech+evse

Příspěvek od phill »

Ahoj,

resim nabijeni elektroauta z hybridni FVE a chci, aby se auto nabijelo nejvyssim moznym vykonem jen ze slunicka. Prioritou je pokryt vlasni spotrebu domu a vsechen zbytek ukladat do vozu. Potreboval bych vypnout nabijeni Pylontech USxxxxc z invertoru goodwe 3648, aby vznikl nejvyssi mozny pretok. Ten jsem pak schopen merit a omezit evse na odpovidajici vykon.

Nabijecku na auto mam pripojenou pred mereni pretoku od Goodwe. Duvody jsou dva, jednak nechci, aby nabijeni vozu vybijelo baterii domu a druhy duvod je fyzicke umisteni nabijecky a omezeni kabelaze.

S goodwe umim komunikovat pres udp a sems portal, ale nenasel jsem zatim zadnou moznost jak nabijeni vypnout.
S pylontech si povidam pres RS485, pripadne RS232. V 232 jsem nasel prikaz `shut`, ktery baterii vypne. Neumim ji ale zas znovu zapnout. Jeste je tam nejaky admin mode, od ktereho bohuzel neznam heslo.
Take jsem zkousel odpojit datovy kabel mezi goodwe a pylontech, ale po nejake dobe se baterie automaticky vypnou.

Diky za jakekoliv napady.
Filip
jan
Příspěvky: 6
Registrován: čtv dub 20, 2023 1:43 pm

Re: Vypnutí nabíjeni - Goodwe+pylontech+evse

Příspěvek od jan »

Ahoj,

muzu mit dotaz, jak to dopadlo? Podarilo se nejakym nadrazenym systemem v Goodwe vypnout nabijeni baterii a pak ho zase zapnout?

Diky
Odpovědět

Zpět na „Elektroporadna“