Solax G4 + Adapter box

Fitor
Příspěvky: 38
Registrován: ned čer 05, 2022 6:37 pm

Re: Solax G4 + Adapter box

Příspěvek od Fitor »

Ahoj,
jen dotaz:
bojler přes stykač máte připojený mezi invertor a smartmetr nebo mezi smartmetr a hlavní jistič?
Dík
HonzaW
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 19, 2023 8:39 pm

Re: Solax G4 + Adapter box

Příspěvek od HonzaW »

Zdravím, měl bych dotaz ohledně Vašich zkušeností se Solax adapter boxem - jestli jste podobný problém již také nezaregistrovali, případně čím to je? Nevím co je špatně, případně je-li to dáno nějakým občasým softwareovým problémem, ale minimálně dvakrát se mi už stalo, že došlo ke zvláštnímu zacyklení - jako by se adaptér box zaseknul...Začalo to dělat to, že po sepnutí držel přesně 5 minut - pak se vždy na minutu odmlčel a pak znuvu sepnul na 5 minut a tak stále dokola - zdůrazňuji, že se tak dělo bez jakéhokoliv vlivu intenzity slunečního záření. Bylo úplně jedno, zda byla naprosto jasná obloha, nebo pod mrakem - vždy sepnutý pouze 5minut, pak na minutu vypnul a znova...Zkoušel jsem různě hýbat s nastavením, ale vlastně ani jednou nemůžu z jistotou říct, že bych přišel na to na základě čeho to pak přestalo...?
Už se vám to někomu někdy stalo?
Upřesním jen, že provozuji celou FVE bez baterie a nastavení Dry kontaku mám aktuálně následující:
Snímek obrazovky 2023-10-19 211549.png
Snímek obrazovky 2023-10-19 211549.png (29.45 KiB) Zobrazeno 608 x
Také jsem si z grafů všimnul, že mi dry kontakt vypíná bez ohledu na nastavenou max spotřebu hned jak spotřeba jenom trochu stoupne nad hodnotu aktuální výroby ... stačí cca o 400 - 500W a někdy i míň. A to mám povolenou spotřebu aktuálně nastavenou na 1000W.
Dokázal by mi někdo poradit?
Díky Honza
ClonyXXL
Příspěvky: 61
Registrován: čtv úno 02, 2023 9:51 am

Re: Solax G4 + Adapter box

Příspěvek od ClonyXXL »

Salada píše: stř úno 01, 2023 5:59 pm Mě má přijít měnič každou chvília tak nat tímto boxem také uvažuji. Podle všeho je uvnitř jen relé s konektory, možná nějaká ochranná dioda. Neudělal by někdo fotku vnitřku?

Mnohem lepší by bylo toto: https://gbc-solino.cz/headpage/e-prislu ... MAIL_ID%5D

Ale momentálně mě odrazuje ta cena, na hraní je to trochu drahé. Ještě totiž nemám rozmyšleno, co budu s přebytky dělat.
A jak zjistim kolikpak to teda stoji? Tam asi prodavaji jen montaznim firmam
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“