nový 7" monitor pro Studer

bol-St
Příspěvky: 44
Registrován: stř črc 21, 2021 1:38 pm
Bydliště: Hlučínsko

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od bol-St »

To ti nepovím kde všude to chce posílat. Ale jestli bychom chtěli jednat o slevě, tak jedině objednávka na jednu adresu několik kusů.
bol-St
Příspěvky: 44
Registrován: stř črc 21, 2021 1:38 pm
Bydliště: Hlučínsko

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od bol-St »

ještě pár fotek co mi poslal:
1.jpg
1.jpg (115.32 KiB) Zobrazeno 3040 x
2.jpg
2.jpg (97.23 KiB) Zobrazeno 3040 x
3.jpg
3.jpg (48.94 KiB) Zobrazeno 3040 x
4.jpg
4.jpg (277.7 KiB) Zobrazeno 3040 x
Porovnání s RCC02
5.jpg
5.jpg (272.87 KiB) Zobrazeno 3040 x
Milhaus
Příspěvky: 103
Registrován: stř črc 28, 2021 7:21 pm

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Milhaus »

Pozor na to ,ta uvedená cena je bez CLA , DPH a poštovného cca 49CHF. Plus poplateček České Poště. Lépe pro to zajet autem do CH , vyjde to levněji (nižší DPH v CH 8%) :lol:

Plus ještě - Tesla features (Model S/3/X/Y with API)- 19CHF


Ten displej na zdi člověk nebude stejně moc používat, je pomalý na dotek, psát se na to nedá (myslím vkládat písmena, např. heslo)
Idealně sehnat Malinu RPi a 485 a jízda...

Ovládání přes mobil nebo PC je super - rychlejší než aplikace Studer.
Má to ještě své mouchy , ale potenciál tam bude... :sun2:
WhatsApp Image 2022-08-14 at 09.17.01.jpeg
WhatsApp Image 2022-08-14 at 09.17.01.jpeg (108.3 KiB) Zobrazeno 3019 x
špatně se to fotí :surrender:
Uživatelský avatar
Youda
Příspěvky: 193
Registrován: čtv zář 09, 2021 4:46 pm

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Youda »

Vzhledem k tomu, že technicky je to Raspberry se standardním dotykovým displejem, standardní plastovou krabičkou a konvertorem RS485 to USB, by asi nejlepší obchodní model byl, že každý použije hardware vlastní a dokoupí si jen licenci toho softwaru. Pak by se nemuselo ani jezdit na ten výlet do CH :)

Mají to i v červené, pokud by se někomu hodilo do obýváku víc:
https://nl.aliexpress.com/item/4001069074258.html
rpi case.png
rpi case.png (465.08 KiB) Zobrazeno 3006 x
Milhaus
Příspěvky: 103
Registrován: stř črc 28, 2021 7:21 pm

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Milhaus »

Přesně tak. :D
Jen ta 485 je ještě za nějaký peníz ... :sun2:
Jinak opravdu stačí RPi i bez toho displeje a použít nějaký tablet na lokální síti.
Uživatelský avatar
redcrown
Příspěvky: 868
Registrován: čtv dub 08, 2021 6:07 pm
Bydliště: Jizerky
Výkon panelů v FVE [Wp]: 19550
Kapacita baterie [kWh]: 36

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od redcrown »

Kdyby to premaválo s 232, těch jsme všichni dostali u Sekáčů plnou nůši:)
Ostrov s nabíjením z DS, 19,5kWp, 4x XTM4000-48, VT40-80, 30kWh LFP 14P16S + 36kWh Winston 230Ah 3P16S Batrium
2x Skútr E-Max120L
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Je to raspberry pi 4
Noparasito píše: úte zář 28, 2021 7:12 pm Trochu to pripomina:
https://www.amazon.co.uk/stores/page/D4 ... B776F36C64
Raspberry to bude urcite.
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od mobilik »

bol-St píše:To ti nepovím kde všude to chce posílat. Ale jestli bychom chtěli jednat o slevě, tak jedině objednávka na jednu adresu několik kusů.
Sakra automatická korekcia textu. Myslel som či to dokáže odosielať ďalej data napríklad do homeassistantu.

Inak áno, pokiaľ sa dá kúpiť len SW, bolo by to lepšie. Aj keď dnes je problém zohnať aj malinu.
Možno by nebolo zle mu napísať či nevie naprogramovať aby to ťahalo dáta z XCOM 232i.
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Uživatelský avatar
Youda
Příspěvky: 193
Registrován: čtv zář 09, 2021 4:46 pm

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Youda »

To použití RS485 má důvod - je to proudová smyčka, kterou lze v kroucené dvoulince táhnout na desítky metrů a stále bude fungovat bez zarušení. Vzhledem k tomu, že zařízení je primárně určeno pro instalaci v obýváku dává tato volba smysl.

Oproti tomu linka RS232 funguje na napětí, po pár metrech už je hrozně chybová. Pro naše použití by to ale nevadilo, RPi může být přímo ve strojovně. Nejlepší displej je stejně telefon/tablet připojený na Wifi/LTE.
mobilik
Příspěvky: 920
Registrován: stř bře 31, 2021 7:50 am
Bydliště: Neďaleko Košíc - SK
Výkon panelů v FVE [Wp]: 9600
Kapacita baterie [kWh]: 12
Kontaktovat uživatele:

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od mobilik »

Presne tak, displej môže byť kľudne v strojovni a ani nemusí byť.
Tablet, mobil, bude určite vždy rýchlejší, väčší skrátka lepší.

Najlepšie mu to napísať a uvidí sa čo odpovie.

Modul 485i stojí do 300€ čo je ďalšia veľká položka...
Najprv sa učíme chodiť a hovoriť, neskôr sa učíme sedieť a držať hubu... :stupidme:
Hybridná FVE dom: 6,3kWp, Studer, 12kWh Pylontech + GB-Aku
On-Grid FVE dom: 3,3kWp, ZCS Azzurro + Solic200 + VB
OFF-Grid FVE chata: 1,5kWp, Axpert, PCM, 200Ah/24V 18650
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7

Příspěvek od Jusufs »

redcrown píše: pon srp 15, 2022 4:18 pm Kdyby to premaválo s 232, těch jsme všichni dostali u Sekáčů plnou nůši:)
Ono to na 232i funguje, ale Modbus RTU je standartni protokol. No a Xcom 485 neni za hubicku jako 232i.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7

Příspěvek od Jusufs »

mobilik píše: úte srp 16, 2022 8:37 am
bol-St píše:To ti nepovím kde všude to chce posílat. Ale jestli bychom chtěli jednat o slevě, tak jedině objednávka na jednu adresu několik kusů.
Sakra automatická korekcia textu. Myslel som či to dokáže odosielať ďalej data napríklad do homeassistantu.

Inak áno, pokiaľ sa dá kúpiť len SW, bolo by to lepšie. Aj keď dnes je problém zohnať aj malinu.
Možno by nebolo zle mu napísať či nevie naprogramovať aby to ťahalo dáta z XCOM 232i.
Carbonarro to odelal v Openhab3 a s pouzitim Modbus protokolu. Tento je standart, seriova komunikace nebyla a neni standart.
Ja to mam udelane na Rpi4 a Openhabu2 - ale public to neni.

viewtopic.php?t=533

Jusufs

P.S.
Tu spoustu dratu z RPi si nevsimejte, je to pridavna deska https://sequentmicrosystems.com/collect ... ation-card. Tato potrebna neni, treba dva USB 232 prevodniky (jeden na komunikaci se 232i a druhy na komunikaci s CONSOLE RJ45 US3000. Monitoring US3000 je extra a taky seriovym protokolem.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Youda píše: úte srp 16, 2022 11:17 am To použití RS485 má důvod - je to proudová smyčka, kterou lze v kroucené dvoulince táhnout na desítky metrů a stále bude fungovat bez zarušení. Vzhledem k tomu, že zařízení je primárně určeno pro instalaci v obýváku dává tato volba smysl.

Oproti tomu linka RS232 funguje na napětí, po pár metrech už je hrozně chybová. Pro naše použití by to ale nevadilo, RPi může být přímo ve strojovně. Nejlepší displej je stejně telefon/tablet připojený na Wifi/LTE.
RS485 rozhrani je proudova smycka a to mas pravdu se vzdalenosti.
Krabicka Xcom 485 konvertuje obojsmerne CAN telegramy na Modbus RTU protokol jako 485 proudova smycka po dvoudratu.
Popis a telegramy v priloze. Studer ma telegramy sjednocene pro vsechny krabicky (232i serial, 485 ModbusRTU i CAN extern public).
Přílohy
Technical specification Studer Modbus RTU Protocol V1.1.2_EN.pdf
(663.69 KiB) Staženo 82 x
Technical specification Studer Modbus RTU Appendix V1.6.28.pdf
(2.08 MiB) Staženo 67 x
Manuel Xcom-485i V1.2.5_EN.pdf
(1.05 MiB) Staženo 72 x
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Najschodnejsia bude pre mna verzia s pouzitim CAN HAT pre Rpi.
https://www.waveshare.com/rs485-can-hat.htm
Yolo80 zistil, ze se da pripojit priamo na nesifrovanu Studer internu zbernicu. Ale ja by som tu internu zbernicu nepokusal :D
Skusim pripojenie na Xcom-CAN adapter Studeru na druhe externe rozhranie Xcom-CAN adaptera.
Prve mam obsadene pre komunikaciu XTH s Pylontech US3000.
Snad sa bude to druhe rozhranie vyuzit pri obsadenom prvom rozhrani US3000kami.

DIPom na Xcom CAN adapteri sa daju nastavit dva mody Xtenderu vs. baterka
- CONTROL MOD - vtedy je BMS US master a riadi autonomne nabijanie/vybijanie
- INSPECT MOD - vtedy je Xtender master a on riadi nabijanie/vybijanie

Studer a instalateri uprednostnuju CONTROL MOD a tak prenechava zodpovednost za korektne nabijanie BMS baterky.
Inspect mode je zlozitejsi a umoznuje riadit komplet nabijanie Xtendrom. V tomoto pripade ma zodpovednost parametrizator Xtendera, nie samotny Studer !!!
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Dolezite info ohladne FW 682 (mozno aj predoslych)

Po starte Xtendera sa parameter 1550 nastavi automaticky na true. Pisal som na support, ci sa pri starte zapisuje do flash.
Dufam, ze to robia pri starte xtenderu hardverovo a tym je xtender flash pamat chranena.
Pri zmene stavu xtendra z VYP na ZAP vypnem Openhabom (rule) flash na disabled.
Nastavenie 1550 z RCC alebo telegramom znovu na enabled NEPOUZIVAT, radsej vypnite a zapnite znovu extender fyzicky alebo telegramom.

Flash disabled mozete poslat z RCC (Tlg) milionkrat, flash enabled a ine parametre menit pri enabled flash len radovo 100x.
Inak sa flash hardverovo moze poskodit !
Moj predpoklad nemam zatial supportom Studeru potvrdeny.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Prišla mi odpoveď zo Studer supportu.

Citujem:
Der Parameter {1550} ist ab Fabrik immer auf "Ja" gesetzt. d.h. alle Änderungen werden automatisch in Flash geschrieben.
Beim Hochfahren des Gerätes wird dieser Parameter nicht selbständig gewechselt. d.h. er bleibt auf dem zuletzt eingestellten Wert.
{1550} ist eigentlich für den Fall vorgesehen wo eine externe Steuerung via Modbus/RS232 permanent werte ändert welche zum Steuern des Gerätes verwendet werden. In diesem Fall wird die Grundeinstellung im Flash abgelegt und später nur noch ins RAM geschreiben.

Preklad:
Parameter 1550 je z fabriky nastavený na ENABLED, tzn. všetky zmeny (parametrov) sa automaticky zapisujú do flash pamäte.
Pri nábehu prístroja sa tento parameter samostatne nezmení, tzn. zostáva na poslednej nastavenej hodnote.
(Parameter 1550) je predurčený vlastne pre prípad, keď exerné riadenie (PLC, SPS) mení permanentne hodnoty ostatných parametrov.
Zmeny parametrov riadia prístroj. V tomto prípade je základné nastavenie uložené do flash pamäte. neskôr zapisuje externé riadenie len do RAM.

Xtender vypínam zakaždým tlačidlom. Potom odpínam plus pól akumulátorov DC odpínačom GIGAVAC 400A. Pri tejto manipulácii sa vždy po naštartovaní systému xtendera nastavi parameter 1550 na ENABLED.

V stave parametra 1550 som skúšal meniť parameter 1107 (Ac In current limit z 10A na minimum 2A) poslaním telegramu unsaved_qsp_parameter porperty_ID=13 a očakávam na hlavnom obrazku RCC zmenšenie vstupného prúdu (3005 Battery charge current) pri aktívnom nabíjaní.
Podobne by som chcel riadiť parametre (1540 Prohibits charger, resp. 1125 Charger allowed).

Xtender mam zapojený tak, že AC In je na spoločnej fáze L1 spojený s prívodom distribučky a výstupom Fronius FV invertora. Je to z dôvodu, že mám zmluvu na odkup prietokov..
Plánujem aj prepnutie do čistého OFFGRID režimu s vyučitím zmeny frekvencie AC Out Xtendra (frequency shift).
Xtender AC out bude spojený do spoločn=eho bodu s Fronius AC out a uzlom spotreby domu.
Samozrejme pri kompletnom odpojení šf prívodu distribučky (po odpojení spojím všetky fázy domu oneskorene stykačom)

Mate podobnú skúsenosť, alebo niečomu nerozumiem ? Prípadne budem rád na reakcie k ostatným těmam.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Mam v plane dokoncit vyvoj a dodavku kompletneho setu na monitoring Studer komponentov na baze Raspberry Pi 4 , CAN HAT a Studer Xcom CAN adaptera (nebude podmienkou, ak ho mate pre BMS vyuzijem druhe externe rozhranie v tzv. tolerant mode alebo ho nahradim optickym oddelovacom CAN zbernice).

Dakujem Yolo88 za inspiraciu. Budem rad, ked sa mi Yolo ozve, zatial neraguje.
viewtopic.php?t=533

Ako opcia monitoring Pylontech US2000, 3000, 5000 cez CONSOLE RJ45 rozhranie, (real info o napati, teplote a stavov jednotlivych packov, max driftu napatia vo vsetkych US packoch, automaticke vypnutie USxxx pri nenormalnom stave etc.

Mate zaujem prosim o sukromnu spravu, ci reakciu v tomto vlakne ?
Budem rad, ked 64 rocneho automatizera podporite v jeho snahe si k inzinierskemu federalnemu dochodku privyrobit ;) .
Dakujem vopred za reakcie.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Youda píše: úte srp 16, 2022 11:17 am To použití RS485 má důvod - je to proudová smyčka, kterou lze v kroucené dvoulince táhnout na desítky metrů a stále bude fungovat bez zarušení. Vzhledem k tomu, že zařízení je primárně určeno pro instalaci v obýváku dává tato volba smysl.

Oproti tomu linka RS232 funguje na napětí, po pár metrech už je hrozně chybová. Pro naše použití by to ale nevadilo, RPi může být přímo ve strojovně. Nejlepší displej je stejně telefon/tablet připojený na Wifi/LTE.
Existuju prevodniky napatovej na prudovu slucku. Ak niekto potrebuje tahat 200m kabel, je to mozne aj s 232i, 485i nie je potrebny.
Rozdiel je v protokole a teda uplne odlisnej platforme komunikacie. Vycitat hodnoty vsetkych premennych 3xxx a 7xxx, pripadne aj VS a VT z 232i nie je problem. Seriova komunikacia je starsia komunikacia, kde sa posielaju zhluky hexa retazcov. Taktiez je mozna komunikacia len point to point. Prenos na vacsiu vzdialenost je bud pomocou 232 na 485 prevodnika, alebo napr. Moxou do vlastnej LAN (podobne ako pouziva Studer portal).

Pokial mate zaujem o seriovu komunikaciu mozem pripravit video s openhabom2 na vycitanie napr. 3xxx, 1xxx, 7xxx telegramov po skupinach na jeden sup a predanie hodnot do item poloziek openhabu. Chapem, ze 232i adapter sa da zohnat za 70e.

Ale urcite ekonomicky najvyhodnejsia je varianta Yola88 pomocou CAN HAT s malym rozdielom, ze by som zachoval galvanicke oddelenie internej zbernice Studera od Rpi HAT zbernice adaptera kvoli bezpecnemu oddeleniu nativnej CAN Studer zbernice.
Poikial niekto uz ma studeracky Xcom CAN adapter a pouziva prve externe rozhranie na komunikaciu s BMS napr. Pylontechov, otestujem, ci je mozne pouzit druhe volne rozhranie v tzv. tolerant mode.
mopadzi
Příspěvky: 144
Registrován: čtv zář 02, 2021 9:23 am

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od mopadzi »

Poikial niekto uz ma studeracky Xcom CAN adapter a pouziva prve externe rozhranie na komunikaciu s BMS napr. Pylontechov, otestujem, ci je mozne pouzit druhe volne rozhranie v tzv. tolerant mode.

To by mě zajímalo, díky za Tvůj čas
kdo si hraje nezlobí

9xRenesola 240W+9x Benq 265, 10xAvancis 125W, 6x Leapton 450W, 2xStuder VT65 1xVT 80, 2x XTM4000-48, 40kW Lifepo4..vše ve výstavbě, hotovo 99%. BMW i3 BEV
https://www.lifepo4-shop.cz/
mgx
Příspěvky: 54
Registrován: pát lis 19, 2021 1:09 pm

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od mgx »

Mne to chodi, ale daleko som nezasiel. Babral som sa citanim dat na Studer zbernici, na Pylontech uz nezostal cas. V podstate vycitavam len SOC, napatie, prud a stav.

Z mojho pohladu je dat za jednoucelovu somarinu 500e neefektivne. Isiel by som cestou jednoduchosti, tzn. XCOM232i,XCOMLan, Raspi alebo iny CML a ako zobrazovaciu jednotku pouzit hocijaky vyradeny mobil/tablet.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

Euclide pouziva RDD4j databazu. Ja budem ukladat data pre grafiku do Influxdb a zobrazovat ju v Grafane.

Moje riesenie obsahuje aj monitoring Pylontech US baterii.
Riesenie bude obsahhovat monitoring informacii (Tlg.3xxx, 7xxx), ale aj flash parametrov (Tlg. 1xxx a 6xxx) Studer komponentov (zatial xtendra, BSP/CAN adapteru).
Opcia bude monitoring Pylontech baterii US20003000/5000.

Potrebne komponenty:
Raspberry:
Hardware: Rpi4 , CAN-HAT od Waveshare, 485 CAN HATu vyuzijem pre komunikaciu s consolou 485 RJ45 Pylontechu
7" touch screen nie je podmienkou, otazka ci sa bude dat kupit. Krabicu je mozne kupit. Detto s Rpi4 - problemy s dodavkami z Ciny.

Studer:
- RCC - vacsinou ho mate,
- Studer Xtender 1-9,
- VS( VT) nie je podmienkou napr. ak mate menic Fronius a nenabijate baterku DC/DC (VS,VT), ci pouzivate frequency shift.
- Xcom CAN adapter - vyuziju sa obidva external porty, jeden pre BMS napr. Pylontechu, druhy pre komunikaciu s mojim systemom.
- pravdepodobne je najlacnejsie pouzit opticky oddelovac internej CAN zbernice, odpada tym Xcom-CAN adapter, ak nepotrebujete BMS komunikaciu.
riesenie ala Yolo88. Priamo by som sa v ziadnom pripade nepripajal na internu zbernicu Suderu, a tym nerusil prioritne riadenie Studera. Externe
public telegramy su dostatocne popisane v priruckach Studeru.

Samozrejme budem robit technicku podporu pre SK, CZ, DE, AT. Dolezitou otazkou je pouzitie Openhabu3 alebo verzie 2. Este nie som rozhodnuty.
S milhausom som doplnil do Euclidu monitorovanie TESLY na mapovom podklade a moznostou odosielania mailov napr. ak sa menia GPS suradnice a vlastnik v aute nesedi :lol:
Hotove je pripojenie Daikin klimatizacie a IP kamier. Pokial bude zaujem, viem za nejaky baksis doplnit napr. cez remote desktop, Anydesk ci Teamviewer.
Jusufs
Příspěvky: 38
Registrován: sob srp 06, 2022 6:58 am
Bydliště: Bratislava
Výkon panelů v FVE [Wp]: 4000
Kapacita baterie [kWh]: 7

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Jusufs »

mopadzi píše: stř zář 07, 2022 7:10 am Poikial niekto uz ma studeracky Xcom CAN adapter a pouziva prve externe rozhranie na komunikaciu s BMS napr. Pylontechov, otestujem, ci je mozne pouzit druhe volne rozhranie v tzv. tolerant mode.

To by mě zajímalo, díky za Tvůj čas
No pukusim sa buduci tyzden som v Novom Smokovci, takze pauza.
Milhaus
Příspěvky: 103
Registrován: stř črc 28, 2021 7:21 pm

Re: nový 7" monitor pro Studer

Příspěvek od Milhaus »

Nechce to někdo koupit ?
Nemám na to hrání tolik času jak jsem myslel...
Pls cenu nabídněte.
Děkuji
Odpovědět

Zpět na „Studer“